Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 11.12.2014, 21:03   #41
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja opet ljudi ne bih insistirao da su rolandovi ROM semplovi od pre 20 godina veceg kvaliteta od trenutnih korgovih ROM semplova...jednostavno rolandovi zvuce bolje na razglasu zbog boljih rolandovih izlaza, sto ne znaci da je korgov ROM content los, ako vec ima lose izlaze, bas naprotiv, mislim da je vise nego dobar, jer rekoh da ih probate preko korgovog digitalnog izazlaza na nekom digitalnom mixeru,zacudili biste se - skroz druga prica,daleko to sve bolje izlazi...a ovako sa fabrickim korgovim izlazima i konvertorima, sve to jednostavno ne moze doci do izrazaja...na pogresnom mestu su stedeli...
Milan$ je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
Va-7 (12.12.2014)
Star 12.12.2014, 09:29   #42
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ipak tvrdim sa je problem u korisniku a ne u instrumentu.

Pa dovoljno je samo videti 99% setova gde su bubnjevi i perkusije pojacani "do daske" pa kad ih pustim nista se od bubnja drugo ne cuje.
Meni licno je zvuk Korga bas ono sto mi prija za razliku od rolanda i yamahe
sale_band je offline  
Star 12.12.2014, 10:51   #43
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ova tema ode u beskonacnost, a sve zbog ne razumevanja. Lepo kaze Milan$ povezite Pa2x, Pa3x preko digitalnih izlaza na neki kvalitetniji digitalni mixer, i ako ima razlike u tonu, onda je upravu autor teme. A ako je ton isti onda su upravu ostali....
dmmacak je offline  
Star 12.12.2014, 12:49   #44
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pobicu onu tezu da je"problem u korisniku a ne u instrumentu" jednom zauvek....Pa nije moguce da ovaj snimak http://vbox7.com/play:bf58f58130# uspem da izvucem za tri dana na jednom prosecnom PC-ju od 150 eura i tako dobijem pohvale tamo gde sam bio a da od tri KORG-a sto sam imao za 3 godine nijedan nisam uspeo da savladam...u cemu je sad problem?u mene ili u klavijaturi...Da napomenem da je los video snimak,ko hoce nek skine ovu pesmu u MP3,nek cuje i svatice o cemu pricam.....
rocco je offline  
Star 12.12.2014, 17:14   #45
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja bih se nadovezao... U posljednje dvije godine sam imao Gem Genesys, Ketron X1, Pa600, Roland E50, Tyros 3, i sad imam Roland E80. Što se tiče kvalitete izlaza, Tyros 3 je zakon, što po pitanju soundova, što izlaz ali je i cijenovno daleko iznad svih ostalih. Sad imam E80. Mogu vam reći da sam impresioniran njegovim dizajnom koji ukazuje na čistu profesionalnost. Nema soundove s slajdovima, glissom...kao Tyros ali ima ono o čemu je Branoy pisao: svaki sound ima karakter, rezolutan je, široki, zvučna slika je odlična. Napominjem da ne sviram više po gažama, klavijature imam preko kontrolaca i zaista se čuje velika razlika. Ima Roland ono kako mi kažemo 'mast'. Da ne pričam o stylovima, zaista izlazi fantastično. Da se razumijemo, imao sam E60 i to nema veze s pravom pro klavijaturom. Bio sam zadovoljan i s Pa600 za ono što sam ga trebao. Ali bilo koji dobar sound koji isti posjeduje, zajedno s stylom je izlazio muljavo, očajno. Sve nedefinirano. Iznad mene je post u kojem kolega govori da je dobio odličnu kvalitetu na pc-u od 150 eura... paaaa, da se nadovežem. Do prije nekih 3 godine sam imao Kurzweil k2000. Ljudi, to remek djelo elektroničkog instrumenta je danas moguće pronaći za kojih 200 eura. Njegov osnovni klavir je sam po sebi očaj. U jednom layeru, itd... Ali kak to izlazi na razglasu...! Pa ona stereo marimba, el.piano, stringsi u oktavama. Ma goni Korg Le, Tr... A govorim o njegovim internim soundovima. A u samplovima još i danas stoji uz bok raznim skupim klavijaturama. Druga je stvar što je klavijatura stara, itd. Dakle, apsolutno se slažem s kolegom Branoy-em.
Alen P je offline  
Star 12.12.2014, 21:09   #46
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovde se jos uvjek veruje da se danasnja razlika u DA konverterima moze cuti ljudskom uhom...
A jos.... mozete veoma lako da otvorite sajt od Cirrus Logic i pogledate model cs4398 koji je njihov High-end model. Taj je konverter u pa800/pa2x. Ako vam Cirrusov high end model ne valja... e jbg onda. Isti taj se ugradjuje i u neki vrhunski CD playeri koji kostaju i po 1000$ a sluze samo da reproduciraju muziku (tipa Marantz). Ako vam korg ne zvuci dobro ne trazite problem u DA konverziju.
Ne ubedjujem nikoga da veruje meni, al eto cisto onako, neke cinjenice koje se mogu naci po forumima za audio elektronike. Gde ces balkanca ubediti da nije u pravu... suluda prica.
Ace je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
sale_band (12.12.2014)
Star 12.12.2014, 21:36   #47
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da je problem sa onim što se događa iza DA konvertera. Odnosno ampovi za line out, phones i zvučnike su loše odrađeni. Jednostavno namješteni su tako da imaju malen dinamički raspon, pa je zvuk "mutan". Već sam nekoliko puta pisao o tome. Ono klavijatura što sam imao pristup i testirao, PA500, PA600, PA50 ima sigurno taj problem i dinamički raspon im je nekih 72 do 74 db (starije generacije pamte audio kasete, e to je otprilike ta kvaliteta), što je katastrofalno. Živimo u dobu sa 24 bitnim flac audio fajlovima, a Korg pravi ovakve uređaje. Doduše vjerovatno da su skuplje Korg klavijature koje nisam uspio da testiram bolje urađene, a onda opet možda i nisu.

Promijenjeno od zukae (12.12.2014 u 21:37 sati)
zukae je offline  
Star 12.12.2014, 21:49   #48
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

mozda jesu uradjene bolje, ali opet tek za nijansu, jer generalno svi korgovi aranzeri imaju taj "problem"...
Milan$ je offline  
Star 12.12.2014, 23:42   #49
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja znam da od kad sviram uvijek klavijatura zvuči daleko moćnije i bolje kad ugasim sve moguće efekte u istoj, ugasim joj eq, kompresor i sve ostalo, pošaljem na mix suh sound, na mixeru dodam efekt i to ima da radi bolesno. Jaaaaaaaaako bitno je znati korisititi instrument i mogučnosti istog.

Efekti, EQ, kompresor i ostalo su izvanredne stvari koje život znače ali na svemu jačem od kućnog Hi-fi-a to nitko ne čuje odnosno umjesto bolje stvari dobiješ goru
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
ja opet ljudi ne bih insistirao da su rolandovi ROM semplovi od pre 20 godina veceg kvaliteta od trenutnih korgovih ROM semplova...jednostavno rolandovi zvuce bolje na razglasu zbog boljih rolandovih izlaza, sto ne znaci da je korgov ROM content los, ako vec ima lose izlaze, bas naprotiv, mislim da je vise nego dobar, jer rekoh da ih probate preko korgovog digitalnog izazlaza na nekom digitalnom mixeru,zacudili biste se - skroz druga prica,daleko to sve bolje izlazi...a ovako sa fabrickim korgovim izlazima i konvertorima, sve to jednostavno ne moze doci do izrazaja...na pogresnom mestu su stedeli...


Roland je uvijek po pitanju ritmike bio fantazija i oduvijek je po pitanju desne ruke bio pretih, pre mutan i slab iako semplovi koje ima tvornički urađene na slušalicama zvuče vrhunski, na razglasu je priča sasvim drukčija

Promijenjeno od Va-7 (12.12.2014 u 23:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Va-7 je offline  
Star 13.12.2014, 01:43   #50
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se sa @Va-7 i ja u 90% slucajeva smanjujem ili gasim efekte na tudjim ritmovima i bojama koje ubacujem u klavijaturu, kao i EQ koji je u 99% pogresno postavljen.

Takodje podrzavam ovo sto kaze @Ace za konvertore.
Sinoc sam bas zbog ove teme testirao digitalni i analogni izlaz naizmenicno preko 1818VSL i nema skoro nikakve razlike. Ima mozda 3% u korist digitalnog snimka jer fakticki se signal ne konvertuje u samom 1818VSL AD konverteru pa je samim tim malko "cisci" ali to se, verujem, na ozvucenju ne bi ni primetilo...
sale_band je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije