Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.01.2018, 12:26   #81
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znam ja da nije samo style.
Ako napravim dobru jednu dvije predloske .Ja zadovoljan.
Efekt na reg bi trebao biti isti.ovisno o žanru muziku.
Dakle njega ne mislim raditi posebno svaka registracija.
Vidjet ću kad krenem pa javim.
Tvoj sistem kada si napisao prije par godina mi nije imao logike, a sada itekako ima.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2018, 18:16   #82
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bez namjere da zapocnem vjecitu polemiku sto je starije kokoska ili jaje sljedece pitanje;postoji li i koji je to nacin „ pravilno“ koristiti registracije?Po mom misljenju nepostoji.Dugo sam svirao Korgove aranzera a u zadnje dvije godine sviram Yamahu.Procitao sam mnogo tema o registracijama i njezinim mogucnostima sto na yu midi forumu od kolege Caspera( HVALA) sto na Njemackom Yamaha forumu.Isto tako pregledao mnogo YT videa,razgovarao sa mnogim kolegama koji dugo godina sviraju Yamahine aranzere i zakljucio da svatko ima svoj nacin— uglavnom navika.Takodjer mislim da nepostoji staromodni a ni moderni nacin koristenja.Tko zeli 1 pjesma—1 registracija sa svim mogucim postavkama od vokaliste,transponiranja, ........ itd ok tko zeli u reg.banku 8 ritmova sa ots— om ili bilo koji drugi nacin sve je to ok. Kako se kaze — svi putevi vode u Rim.
Sto manje sarafanja ,sto vise posla i novaca — pozdrav svima
ffb je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2018, 11:09   #83
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se. Svatko će koristiti registracije na način koji je optimanaln za njegov način svirke. U tome i jest moć ovog alata, jednostavan za kreiranje i upotrebu, a istovremeno pokriva sve što netko želi u njih pohraniti.

Jedna informacija za sve koji koristie software Yamaha Registration Manager. Autor programa je prije par dana izdao novu verziju ovog odličnog software u kojoj je sada podržan i Genos.

YRM 5.1 možete preuzeti odavde.

Već sam prije pisao o tome, pa ću i ovdje ponoviti svoje razmišljanje vezano uz free programe koji koristimo za Yamahine aranžere. Maloprije spomenuti YRM i mnogi drugi software poput MixMastera, Style Unlockera, Revo Drum cleanera, midi2style .... i cijele trijade Jojosoft programa su poptuno besplatni za skidanje i redovito se ažururaju na nove modele klavijatura. Izrađuje ih par ljudi "u slobodno vrijeme". Programi nemaju reklama na sučelju, a što je još bitnije, nema dodatnog smeća koja se zalijepi prilikom instalacije (što je slučaj s većinom free program). Pored toga, ovih par ljudi koji su ih izradili i koji se brinu da programi budu update, ne izrađuju neki drugi komercijalni software.
Ne mogu se oteti dojmu da je to financirano od strane Yamahe. Time je (Yamaha) svojim korisnicima osigurala poteban software, a istovremeno se distancirala od odgovornosti ako nešto ne bude u redu s kompatibilnošću ili funkcionalnošu sofwarea.
No, kakva god bila pozadina, korisnici Yamahe imaju privilegiju da im na raspolaganju stoji cijeli arsenal alata pomoću kojih na računalu može odraditi mnoge radnje na lakši i brži način.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tyros2 (09.02.2018)
Star 28.02.2018, 17:57   #84
dejan2705
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2017
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
dejan2705 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard izrada registracija

dali je ovo ispravno..
1. nadjem ritam za odgovarajucu pjesmu i namjestim sve potrebne zvukove na ots i to spremim pod nazivom pjesme u (style -user)

2. sad kad imam ritam i pripadajuce ots , stisnem memory i pood registraciju 1 spremim pjesmu pod nazivom.
i tako za svaku pjesmu..
Malo mi je sumnjivo sto za svaku pjesmu moram radit novi ritam mada je mozda isti ritam i to spremati posebno samo radi ots
Hvala

Promijenjeno od dejan2705 (28.02.2018 u 18:06 sati)
dejan2705 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2018, 18:27   #85
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ispravno je ako se ti u tome snalaziš.

Ponekad je praktičnije ritam pozvati preko registracije, a ponekad je to bolje uraditi direktno, preko Style izbornika.
Prednost pozivanja preko registracije je ta što uz željeni ritam možemo još pozvati i druge dijelove poput Texta ili vocalista. Ili, kada imamo unaprijed složen koncept svirke i neke pjesme sviramo jednu za drugom, i tu je bolja opcija kada registracije pozivaju Style.

Pozivanje Styla direktno se uvijek može odraditi, to je opcija koju koristim kada trebam brzinski doći do nekog ritma. I opet je uz njega specifičan OTS koji mu je pridružen.

Možemo imati identičan ritam ali s različitim OTS-ovima koji su prilagođeni za neku pjesmu. To je veoma praktično iz više razloga. Ne moramo koristiti registracije za zvukove desne ruke niti ih birati direktno, zvukovi desne ruke su automatski prilagođeni po svim karakteristikama za taj ritam (pogotovo mislim navolumen) i pozivanjem OTS-a se automatski mijenja i željeni Multipad.

Dakle, "najpravilniji" način je onaj u kojem se ti najbolje snalaziš, u kojem najbrže dolaziš do onoga što tebi treba.
casper je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2018, 18:53   #86
dejan2705
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2017
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
dejan2705 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim dali je potrebno samo radi drugih ots spremat iste ritmove u style user. Dali se to moze u registracijama odradit(mislim na ots) bez da spremam u style user pa onda isti pozivam u registraciju . Zamislio sam si rad sa registracijama pa mi je bezveze trpat tamo dodatne ritmove u style user

Promijenjeno od Dell (02.03.2018 u 09:53 sati)
dejan2705 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2018, 19:11   #87
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imaš funkciju freeze .
Možeš i pomoću nje to riješiti.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2018, 19:27   #88
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može se to odraditi i s registracijama, ista je stvar samo se "troše drugi resursi". Koje ćeš trošiti, ovisi o tvojim potrebama.

Govorimo o zvukovima desne ruke koji su postavljeni u PART Right 1, 2 i 3. Kombinacija tih zvukova može biti pohranjena u jednom OTS. Isto tako, može biti pohranjena i u jednoj registraciji (označena VOICES kućica).

"Matematika" je slijedeća:
1. Ako imaš više istih stylova s različitim OTS-ovima tada u jednu BANKU praktički stane 40 kombinacija zvukova za desnu ruku
2. AKo imaš samo jedan style i njega pohranjuješ u Banku, tada imaš samo 12 kombinacija zvukova
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2019, 12:26   #89
spar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.12.2017
Postovi: 6
Downloads: 132
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svim forumašima. Ovih dana nešto pokušavam sa registracijama, pa evo da podjelim sa vama, da saznam zašto ipak ne radi moja ideja. Dakle da bih izbjegao puno istih ritmova sa različitim ots-ima, pokušao sam - odaberem ritam i želim izmjeniti ots, izaberem novi voice 1 i 2, stisnem memory, ots 1, zatim yes i na kraju enter, pa ponovim za ostala 3 , zatim umjesto sawe u ritam ponovno memory , pa aktiviram registraciju 1,2,ili 3 svejedno, spremim registraciju na usb, izađem iz nje , pozovem neku drugu registraciju u klavijaturi ili useru, izvadim usb ponovno ga vratim pozovem novo stvorenu reg. sa izmjenjenim otes-om i sve radi. I mislio evo naša riješenje za još jednostavnije registracuje, ali kad ugasim klavijaturu sve zaboravi ,odnosno, ots na ritmu bude onaj poćetni. Sve jedno je da li je reg. pohranjena na usb ili user. Da li je ovo nemoguće ili nešto fali. lp svima
spar je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2019, 12:29   #90
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ots je vezan uz ritam.
U tome je kvaka.
Ne uz registraciju.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
banka, freeze, registracije, registration memory, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije