Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2009, 16:14   #1
agagagag
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2009
Postovi: 3
Downloads: 147
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
agagagag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoc oko boja za KORG PA50

Pozdrav svima,ja sam kupio aranzer Korg PA50 pre oko mesec dana,pocetnik sam u sviranju klavijature ,prvo sam se raspitao koje su najbolje do 600 eura,hteo sam neku yamahu dx11 ili v50,jer hocu da bacim akcenat u vezbanju vise na ciganske dvojke,volim tu muziku....dakle da naucim bas i kontru.A te dve yamahine klavijature i nisu bas za nesto drugo osim za ciganiju,cuo sam da je cena korga pa50,inace dosta univerzalnije klavijature, pala na 600 eura,i cuo sam da se za njega mogu naci fine boje za i dvojke,ne kao na yamahama ali mogu da prodju...a poznato je da je korg pa50 dobar za juznjake,i nasu narodnu muziku,mislim za te pare....i novo je novo,i to je ipak aranzer....i tako sam resio da uzmem njega.Inace ucim sam da sviram,bavim se vec nekoliko godina muzikom ali ne sviram klavijaturu,tek sam sad poceo,imam 21 godinu....

Elem,sad cu objasniti u cemu je stvar.Polako se snalazim sa korgom,imam i neko uputstvo od pa80 na srpskom,skoro sve je isto kao na pa 50...Probao sam i dosta setova,nasao sam stvarno ekstra boje za juznjake,ali bas i kontru za dvojke slabo sta...ima nesto ali nije to ono pravo.
Inace ne mislim jos sigurno neko vreme da idem na tezge sad mi je najvaznije da naucim da sviram,vezbam svakodnevno...
I sad razmisljam da li postoji kakva opcija na pa50 da se sviraju dvojke mislim samo na bas kontru,pratnja,a da to zvuci sto slicnije yamahi V50...???

Da li neko ima dobrih bas kontri za PA50 pa da probam ?Bio bih mu zahvalan...

Cuo sam da se moze kompijuter povezati sa klavijaturom,i semplovati neke boje kompijuterskim softverima i svirati na kalavijaturi boje koje se vuku sa kompa?Da li bih tako nesto mogao da uradim?

I cuo sam da se moze preraditi Pa50 u Pa80,sta se sve time dobija?Da li ce onda pa50 moci da cita semplove? I ako bi mogao da li na za Pa80 postoje neke slicne boje kao na V50...? Na pratnju mislim...I koliko to kosta?

I ako ima neka druga opcija koja meni nije pala na pamet rwcite mi...
Mislim znam da ima,da kupim V50,ali trenutno nemam 300-400 eura,skupio sam nesto para i ostavio za zimus da imam posto nije sezona nece biti tezgi a treba ziveti od necega,ne trosi mi se jos novca za jos jednu klavijaturu...


Hvala vam svima,ocekujem neki savet,pomoc,ako pomoci ima,pozdrav....

Promijenjeno od Vule (28.11.2009 u 16:34 sati) Razlog: Promenjen naslov,tema pomerena
agagagag je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2009, 16:57   #2
milan_lekic
Ovaj baš voli da kuca
 
milan_lekic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2007
Godina: 34
Postovi: 425
Downloads: 2007
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Instrumenti: KORG Pa800&TRITON Classic
milan_lekic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
milan_lekic pošalji poruku preko MSN messengera milan_lekic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pozz evo da ti prvo cestitam za klaviaturu nek te dobro slusa
bas pravi drajf kao na V50 ces Pa 50 tesko dobiti bez semplera ali mozes izmjesati rom DX boje pa ces videti na sta ce da lici tj. ako ce ti se svidjati (za prvu silu te moze posluziti).
Preradjivanje Pa 50 u 80
imas temu na forumu potrazi postoji solucija ugradjivanje Flash readera sa Pa80,o.s. sistema sa Pa80 i onda ti moze citati semplove tvoj Pa 50
povezivanje preko PC je moguce treba ti program cini mi se da se zove V-sampler a to nek ti neko drugi objasni ja se nisam bavio sa tim
pooz Mile
__________________
KORG Pa3X76, Pa800 & TRITON Extreme
milan_lekic je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2009, 21:11   #3
agagagag
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2009
Postovi: 3
Downloads: 147
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
agagagag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok hvala ti druze...videci onda na prolece a mozda i ranije da vidim da preradim moj pa50 u pa80,dok se jos raspitam ko to radi,i kakva su iskustva sa tim...

I dalje ne znam da li moze kako da se izvede ono sa kompom?

I nisam te razumeo,to oko tih boja sa DX11,gde mogu da nadjem te boje preradjene za moj korg?


Ako neko ima mozda tih nekih boljih drajfova molio bih ga da mi posalje ako moze,ili da stavi u download i da mi javi...hvala vam...
agagagag je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2017, 17:39   #4
boban.nek
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.02.2017
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boban.nek ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pozdrav kolega . vidim da imas upuatstvo za korga pa 80 na srpskom pa bi ti bio vrlo zahvalan ako bi mi nekako prosledio na e mail, ili da mi das link da skinem to.
nov sam na sajtu ali sam u muzici jako dugo, mozda i tebi nesto zatreba
Dodato:
pozdrav kolega imam jedno pitanje ako mozes da mi pomognes

hteo sam da skinem upitstvo na srpskom za korga pa80 ali dobio sam poruku sa sajta da mi nije odobren Download, verovatno posto sam se ulogovo pre neki dan, totalno sam Nov.ž

imas neku ideju kako da skinem to, ili neki drugi link za Download

pozdrav

Promijenjeno od boban.nek (07.02.2017 u 17:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
boban.nek je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije