Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.10.2018, 10:29   #1
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg pa 700/1000 pa 4 mp3 snimanje

Kako snimiti mp3 koristeci snimac koji se nalazi u aranzeru?
Mnogi od vas vjerojatno znaju kako to funkcionira pa im tema nece biti zanimljiva.
Za ostale koji to ne koriste ili nisu koristili do sada( kao i sam)zelim da podjelim svoje iskustvo.
Prije par mjeseci dok sam imao Yamahu Psr 770 snimio sam par demo snimaka onako za svoju dusu i arhivu.
Onako sto bi se reklo ho- ruk - na prvu bez daljnje mogucnosti obrade snimljenog mp3.
Na tom modelu( za druge Yamahine modele neznam) ne postoji OVERDUB tj. mogucnost dodatnog snimanja preko vec snimljenog mp3.
Sad imam Korg Pa 700 koji takodjer moze snimati i ima overdub.
Takodjer imam i Nord Elektro 4.
Htio sam snimiti demo ali da koristim obe klavijature.
Takodjer imam Yamaha fc7 volumen pedalu sa kojom reguliram glasnocu na obje klavijature.
Dakle ovako;
Ako zelite spojiti drugu klavijaturu preko Korga i to sve snimiti ima tri mogucnosti:
1.Snimanje kada se druga klavijatura ( u mom slucaju NE 4) spoji u korga.Spoji se sa dva kabla L&R u Korg Audio in L&R.Maleni potenciometar koji se nalazi pored Audio in se moze staviti na max.
Prvo global- audio& video postaviti signal na line( postoji jos mikrofon i gitara)
Drzeci par sekundi taster mp3 pojavi se na displeju druga slika gdje se aktivira START i snimanje pocinje.Po zavrsetku snimanja STOP i to memorirati na usb ili disc pod nekim imenom( ponudi se take 1)
Za snimanje preko tog snimka prvo pozvati taj snimak u seq , ponovo ukljuciti snimanje, pokrenuti u seq play i svirati drugu traku.
Po zavrsetku snimanja snimiti pod drugim imenom( take 2 npr)
Ako niste zadovoljni sa odsviranom dionicim mozete ponoviti koliko god hocete puta snimanje na TAKE 1! I to ponovo memorirati pod nekim imenom.
To je prvi nacin snimanja u kojemu nista nije spojeno/ ukljuceno u mixer!
2.Drugi nacin ( Sa kojim sam imao veliki problem zbog neznanja!!!)kada oba sinta spojite u mixer u stereo kanale.
U mom slucaju Soundcraft Efx 8 na kanal 7 i 8( jedina dva stereo kanala).
Mixer nije spojen na aktivne kutije!
Sada dobijem da svaki sint mogu posebno stelovati eq i slicno.
Tada se iz mixera sa Rec. ( dva mala cinca- obicno bijeli i crveni) spoji u Korg Audio in. Tu treba iskoristiti dva adaptera( mono banane) ili kupiti takav orginal kabel.
Procedura snimanja ista kao i prije.
Global-audio& video.... itd
Kada ste snimili snimsk i hocete ga preslusati sljedi veliko RAZOCARANJE!!! Bar je meni tako bilo.
Na snimku se cuje samo Korg a drugi synt( Nord) se necuje???
OBAVEZNO KANAL (7) NA KOME JE SPOJEN KORG SA MIXEROM SMANJITI NA MINIMUM!!! Tada je sve super dobro.
Ali sada ste snanjili( stisali) Korga a spojili ste mixer na akt. kutije. Takodjer ste ukljucili i mikrofon i htjeli biste snimiti cijelu svirku LIVE. Kako to uraditi a da cujete i Korga?
To je treci nacin;
Prvo pojacate Korga na kanalu koliko hocete/trebate.
Sada koristite Aux izlaz sa mixera za snimanje.Soundcraft efx 8 ima samo jedan aux.Trebate drugi kabel Y.
Jedna strana stereo banana koja ide u aux a druga strane- dvije mono banane u Korga Audio in.
Zatim VRLO VAZNO- na kanalu na kojemu se spojen Korg Aux na MINIMUM a sve ostalo sto je ukljuceno na mixer npr. drugi synt, mikrofoni, gitara itd Aux na MAXIMUM.
Sistem snimanja/ dosnimavanja isti.
Malo poduzi post ali mozda nekome pomogne.
Vazi isto za Pa700/1000 ili Pa 4
Mozda i za starije modele.
To neznam jer prije nisam koristio.
Snimak je dobre kvalitete i nemorate kupovati digitalne rekordere Tascam, Zoom itd
Pozdrav
Dodato:
P.S. Mnogo se zahvaljujem ljudima koji su mi pomogli tj. koji su me naucili kako se to radi!
Jedan nazalost neprati Yu midi forum( Njemac je) a drugi rijetko posjeti forum.
U svakom slucaju veliko HVALA

Promijenjeno od ffb (19.10.2018 u 10:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ffb je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ffb za ovaj koristan post:
stakleni (21.10.2018)
Star 12.12.2018, 14:19   #2
blackman
Vredan član društva
 
blackman's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.01.2007
Mjesto: VUČKOVCI
Postovi: 145
Downloads: 1972
Uploads: 4
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA800 I TRITON TR
blackman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo sve probao snimak eksra dobar samo na snimku nema efekata suh mikrofon.
Mikseta Dynakord PM600-3
Korg pa4 i fantom x6
Mikrofon shure wh20 pilot
Sve spojeno kako si napisao u nacinu 3.
blackman je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2018, 16:01   #3
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam snimao sa pjevanjem nista.
Probaj spojiti sa slusalica signal u Korga.Izlaz je stereo, mozda dobijes zeljeni rezultat.
Nemam vise Korga pa nemogu sam isprobati.
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije