Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.04.2012, 12:39   #281
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima jedna stara poslovica: "Uzaludno je dokazivati nekom ako taj ne zeli da mu se dokaze". Insistiras vec u nekoliko postova da postavim nekakve snimke koji bi eto bili cvrsti dokaz necega ? Cega ? Kako ces ti cuti te razlike izmedju instrumenata na jednom MP3 ili ne daj Boze video snimku ? Sta tu ti ili bilo ko drugi moze da cuje ? Kako ces na jednom MP3 snimku da cujes razliku izmedju Ketronovih 16Bit/44.1 kHz i Korgovih 24Bit/48kHz ? Ne da to ne mozes ti, nego niko na ovom bijelom svijetu. MP3 je ubogaljivanje sounda. MP3 bih zabranio pod prijetnjom duge zatvorske kazne. To je u standardnom formatu 11 puta komprimirani Wav file. Taman toliko je i kvalitet losiji. I ti bi da na takvom jednom MP3 demo snimku cujes kvalitativnu razliku. Ako ti je bas do slusanja kako se cuje aranzer koji ja upotrebljavam i ako je takav MP3 snimak mjerilo za tebe (mada sam ga postavio u najvecem mogucem MP3 kvalitetu (320kbps) onda otidji na moje demo snimke pa slusaj do mile volje. Ne insistiraj dalje na tim demo snimcima, oni vrlo malo govore o jednom instrumentu. Ako me budes tjerao da postavljam demo snimke samo fabrickih sounda tog mog aranzera, bojim se da ces baciti tu Audyju kroz najblizi prozor. Ne radi se o tome da izmjerimo ciji je veci ovdje niti je to smisao, niti to ista moze bilo kome da dokaze, nego da argumentovanom diskusijom damo ocjenu o jednom instrumentu. Ja sam je dao a sve sto se od vas dvojice ili trojice culo je koliko volite i koliko vam se dopada Audyja. Poredjenje svih pomenutih instrumenata a i dosta drugih obavljam sam jer svi ti instrumenti stoje ovdje oko mene. Ne trebaju mi nikakva hvalisanja proizvodjaca jer sve sto hocu da saznam o nekom instrumentu uradim na osnovu svojih istrazivanja i testova. Imam srecom priliku da neposredno poredim na potpuno istom okruzenju sve sto ugleda svjetlo muzickog neba. Kada sam pisao o kvalitetu sounda onda je to bilo iskljucivo ono sto sam cuo. Pominjes nekakve inzinjere, njih imaju i svi ostali proizvodjaci a i sam sam jedan od takvih i svi ti inzinjeri tvrde da je njihov proizvod najbolji. To je normalna pojava. Opet ponavljam jer to opet nisi registrovao bar prema tvom pisanju: ne kaze niko a najmanje ja, da je Audyja los instrument vec samo da nimalo bolji nije od ostalih vodecih a po mom skromnom misljenju je nesto ispod njih i po kvalitetu sounda a i po mnogim funkcijama. Nemoj me tjerati da specifikujem sve sto joj nedostaje odnosno ono sto nije uradjeno dovoljno dobro. Zasto ovo ne procitas konacno i svedes diskusiju na to ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2012, 12:57   #282
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni je takodje jedne prilike rekao ovdje jedan prodavac u radnji kad sam pitao st bih bilo bolje da kupim Audyju ili korga pax3 kad bih kupovao...kazao je bolje korg i isto tvrdi da ima bolji sound...A to je rekao onako kroz smijesak i mogo se procitati na njegovom licu neko ocarenje sto se Audyje tice,jer je napravio takvu nekakvu kiselu facu a sve to kroz smijesakTako da bih se i ja dvoumio sta da kupim kad bih imao novac,a hvala bogu sad nemam za to pa mozda me i spasi za jedno vrijeme da ne nasjednem tako lako i imam vremena da dobro razmislim o kupovini,a mozda i izadje dotle i nesto jos bolje doka ja sakupim lovuNaravno ako prije toga ne izbije gradjanski rat u njemackoj posto je sve nekako napeto i neimastina pocela heheh..pozzz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2012, 12:31   #283
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam bio sasvim jasan u svom predhodnom postu,nisam trazio nikakav demo ili Mp3 vec realan primer onoga sto tvrdis i ne izokreci pricu:"Ovo je bilo samo kratko poredjenje osnovnih specifikacija vodecih aktuelnih aranzera gdje je teziste stavljeno prevashodno na kvalitet sounda i najbitnijie osbine instrumenata i nikakva suhoparna teorija kako neko rece. Razlike su veoma uocljive, naravno ko hoce da ih uoci".Trazio sam samo potvrdu te tvrdnje i REALNU sliku!!!!!!!!Svi se moji postovi demagoski izvrcu sto se vrlo jasno da procitati.

Budi siguran da sam ja vrlo dobro preslusao demoe Korga,Yamahe i Ketrona pre kupovine i eto nisam ga bacio i nemam nameru.Kad izadje nesto bolje sigurno hocu pa nek to bude i Korg nemam nista protiv.Rekao sam sto mislim i ne zelim vise da se ponavljam.Sve vise sticem uverenje da je na ovom forumu neko diler za Korg. ,ili mozda gresim???

Promijenjeno od gerag (30.04.2012 u 12:33 sati)
gerag je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2012, 12:43   #284
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ti objasnih zasto jedan demo nece i ne moze nista dokazati a ti opet po starom. Dokaz pa dokaz... Nikakve demagogije nema niti ko "izvrce" tvoje rijeci, nego ti jednostavno ne citas ono sto se napise jer na to sve ides sa predrasudom. Diskusija sa tobom je neproduktivna pa se badava trosi i mjesto i vrijeme. Sve sto sam imao da napisem, napisao sam, to te nije ponukalo na razmisljanje, pa smatram da je sve dalje uzaludno. Ostani sa svojim uvjerenjem, zanemari sve fakte i budi srecan a ja bih da svoje vrijeme utrosim svrsishodnije jer ima ljudi kojima zaista treba pomoc i koji pazljivo procitaju ono sto se napise. Audyja je ionako nebitna da bi se na nju trosilo previse vremena.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2012, 13:36   #285
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od gerag Pokaži Post
Sve vise sticem uverenje da je na ovom forumu neko diler za Korg. ,ili mozda gresim???
Da ne misliš na mene možda zbog nick-a
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2012, 14:28   #286
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zar ova tema jos uvek ima smisla?Ovo postaje pravi cirkus.
Sto kazu ljdi"Ja u klin ti u plocu".

Ajde da se svi slozimo da KETRON AUDYA nema konkurenciju,bar sto se tice cenei da tu stavimo tacku.

Ko ima para neka ih baca, ko nema nek dobro povede racuna sta ce da kupi i to je to.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (30.04.2012)
Star 30.04.2012, 16:07   #287
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... tako je Neso, a sto se tice dilera, nikadvisekorg je vrlo sumnjiv... ama mi se cini da i ja dobijam sve vise utisak da je ovdje na forumu neko diler za Ketron. Obicno se od tudjeg misa ne vidi sopstveni slon, nije to nista cudno.

Promijenjeno od tranzit (30.04.2012 u 16:09 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2012, 16:27   #288
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ovako, pošto nemam aranžer nikakav, a pare za kupovinu sam uspeo da svedem od sume za kupovinu pa3 na taman za neki raspad pa50

koja firma mi da test primerak ja ću da pišem sve najbolje za njih.... konkurs je otvoren....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (30.04.2012 u 16:29 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2012, 17:52   #289
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"nikadvisekorg" ti mi nisi ni pao napamet,ne razumem kako si sebe pronasao u mojoj diskusiji kad te nijednom nisam pomenuo???...

Da budem konkretan da ne bi opet imali razlog za demagogisanje, mislim na Tranzita licno a sa Nesom se ne slazem jer ja pare ne bacam i nek kupi ko sta hoce,njegova licna stvar nemam nista protiv...
gerag je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2012, 18:01   #290
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Grdno si se prevario u vezi sa tranzitom. Tranzit radi samo za svoj dzep i ne reklamira nikoga ko ne plati. Korg me nije platio, na zalost.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije