Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.05.2012, 08:44   #401
tyros 2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.12.2007
Mjesto: ......
Postovi: 19
Downloads: 40
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: ketron i kurzwaill
Interesi: tezga
tyros 2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tyros 2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ljudi moji poslednji komentar posto vidim da nema ovde normalne price !!! Zelim vam svima mozogo zdravlja i uspjeha u poslu i da imate dosta posla, a kad se sretnete na pzornici samnom necu vam nista odgovoriti nit rec kako to zasto to i zbog cega ! Idem ljudi da radim blok registracije i singl registracije ovo prepucavanje nema smisla vise ko ima korga neka ga svira PS(dok radi baterija) ko nema neka kupi korga ili yamahu ili rolanda i svi kupite setove iste i svirajte do mile volje! A ja cu sam sa ketronom da zvucim drugacije od svih vas neka to zvuci po vasim tehnickim karakteristikama kao na flopi disku a ne cd-u kao sto marko e na kojima radi i to stucanje koje ima ali kazem vam vidimo se na pozornici 1 na 1 ja korg necu trazti da sviram ni yamahu a svi koji imaju korga i yamahu kod mene kad su slusali nisu se odvajali od ketrona ali sve to gubi smisao kada je golf II najbolji auto onda ljudi to i vozite!!! Pozdrav i veliko postovanje za TRANZITA ja i on smo konacno nasli zajednicki jezik o problemu koji je on meni objasnio i ono sto sam ja njemu objasnio naravno ako on to zeli da prizna !!! pozzzzz
tyros 2 je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2012, 09:49   #402
karlovac29
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.12.2011
Mjesto: Duga Resa
Postovi: 72
Downloads: 324
Uploads: 0
Rekao HVALA: 79
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa1xpro elite, Roland EXR E2
karlovac29 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poz..ama ljedi nevalja ni pa2x, ni 3x ni oasys ni ketron audya ako neznaš svirat...Ja imam pa1x pro a susjed pa2x i dođe do mene pa se čudi kako moj radi i svaka druga mu je dali ja to mogu na svom napravit...a ja razmišljam pa šta će ti pa2x kad ju neznaš koristit,shvaćate što želim reći, u redu je da audya ima puno stvari bolje riješenih od drugih, neke druge imaju neke segmente bolje riješene od audye...i tako možemo unedogled....ali 100% tvrdim i stojim iza toga da neku live svirku za potrebe cijelog balkana može odradit najobičniji doduše sređen, običan korg pa50...naravno treba znat i svirat I što se mene tiče ova tema može pod lock!
karlovac29 je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2012, 11:37   #403
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@karlovac29 je potpuno u pravu. Dzaba mi ovde razglabamo dali je bolji ovaj ili onaj zamaramo se jedni drugima bez ikakve potrebe. Ukusi su razliciti i svakom se svidja nesto drugo. Dobro je kad covek zna sta hoce od klavijature pa uzme onu koja mu najvise odgovara,a ne na sta ga drugi nagovore ili ako ja imam korga moras i ti. zato vise od pola ove nase drzave i okruzenja zvuci isto. razlika samo u boji glasa pevaca.
Skoro sam poskidao 1.5 Gb setova za le sa neta i na kraju primetio da ima dvadesetak semplova i da se samo ponavljaju u raznim drugim setovima. Zato sam odlucio da sve izbrisem i krenem od nule samo da ne zvucim isto kao komsija.
Dok vecina radi obrnuto recimo moj kolega je imao Yamahu i neki svoj fazon podesavanja i stvarno je bio rzlicit od drugih onda je jednog dana odlucio da uzme Korga koji je skoro za klasu nizi samo iz tog razloga sto ce kako on kaze sa Korgom imati vise posla odnosno cesce ce ga ljudi zvati na svirke.

E sad sto se tice cene Ketron Audya i ostalih top modela po meni svakako ne opravdavaju cenu sa onim sto nude ali mi tu ne mozemo nista.
sinisa je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, sinisa, za koristan post:
karlovac29 (06.05.2012), tyros 2 (06.05.2012)
Star 06.05.2012, 12:30   #404
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znači, 'There is new kid in town'!
Bilo kako bilo ali očito je da je Audya uz svoje 'nedostatke' došla među 3 naj brenda na Balkanu. -Roland se naime tek probija s BK5...-Nažalost koliko čujem u velikoj je krizi i zato nudi to što nudi za vrlo pristupačne novce.-I to je dobro! Pretpostavljam da u skoro vrijeme neće izaći Roland koji bi mogao parirati navedenim brendovima u top segmentu.

Sve je to preskupo i precijenjeno za nas. Gule nas ko mlade majmune. Ni T4 ne vrijedi pare koje stoji. Pa zar za limited edition T4 dati 5000 k eura? A ne vrijedi ni Korg te pare. Ali nekako ih na vlastitu zadovoljštinu uspijemo prikupiti i veseliti se mukom mučeći kod programiranja da zadovoljimo-sami sebe.

Sretno s Audyom!
Alen P je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
gerag (06.05.2012)
Star 06.05.2012, 12:33   #405
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Lepo si rekao tyros2 nadam se da cemo se sresti negde bini pa ce ti biti jasno koliko "vredi" taj sound o kojem vi ovde razglabate ;-)
Postovano sa mobilnog uređaja
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2012, 13:13   #406
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Po vama je Roland vec vise od 12 godina u krizi. Kako god izadje neka nova od strane nekog drugog proizvodjaca a roland ne odgovori odma je u krizi.
Pa ne proizvodi on samo aranzere,pogledaj samo koliko ima prodatih Fantoma G6 i V-Harmonika da ne govorimo o drugim proizvodima. Roland ne izbacuje aranzer svake druge godine kad je rec o top klasi vec od prilike svake 5 godine.

Marco7 Izvini ali ti zgrizao pa ne pustas ako je za tebe Pa3x vrh i nema dalje ne znaci da mora biti i za druge. Pa 3x jeste stvarno odlicno odradjen aranzer ali po meni za zvucnu sliku glas ide Ketronu za neke druge stvari u plusu je pa3x .Svi vi pravite gresku ajmo realno kad je izsao Pa3x,a kada Audya?? Bilo bi realnije da ga poredite sa pa2x.
Ista greska se radi kad se poredi PA2x i Roland G70 umesto sa E80 .
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
gerag (06.05.2012)
Star 06.05.2012, 13:41   #407
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Sinisa izvoli uzmi Ketron i kupite set kod Radica i izvolite da vidimo tu zvucnu sliku crno na belo?Da pozovemo i platimo lepo strucne ljude koji su zavrsili skole za to i da oni ocene kako stoje stvari i sve to da se kladimo po aranzer!A?A sto izadje bolji aranzer opet ponavljam sa vise mogucnosti i sto boljim opcijama za rukovanje ja prodajem Korg Pa3x istog momenta i prelazim i Fujiton samo ako je bolji i to ponavljam po deseti put!!!A ko pravi gresku vidi se ko je celo vreme pljuvao po svima aranzerima i uporedjivao Audiyu5 sa njima pa sam ja zato reagovao!Uglavnom ja ih nigde uporedio nisam dok nije krenulo ovde lancano i na kraju mislim da je dato dosta argumenata koji jasno govore gde je Pa3x i Yamaha Tyros4 ispred Audyie . . .
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (06.05.2012 u 13:45 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2012, 15:01   #408
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marco7 Posto nisi uporedjivao pomenute aranzere kao sto kazes na osnovu kojih to "argumenata" donosis zakljucke ako moze da se zna i da li si uopste cuo ili svirao Audyu live?
gerag je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2012, 15:24   #409
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ko kaze da nisam???Pa najbolji drug mi ima Audiyiu ali modul bez dirki a gore koristi Triton Extrem i odlicno znam i kako radi a i sve nedostatke i prednosti koje ima . . . Po milioniti put ponavljam da je to dobra klavijtura ali ne moze da se poredi sa Korgom Pa3x i to je jasno kao dan!
Postovano sa mobilnog uređaja
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2012, 15:40   #410
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Niko ti ne brani da mislis kako hoces a i imas Korg pa3 pa uzivaj u njemu,a ja cu u Audyi koja je po meni za Korg pa3x svemirska stanica.Posteno!
gerag je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gerag za ovaj koristan post:
tyros 2 (06.05.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije