Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.10.2017, 08:21   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kupovina novih kutija (pasivnih) sta uzeti?

Evo kolege posto sam se sinoc raspitivao za ev elx 115 i dobio savet da ih zaobidjem, ja sam malo trazio po thomman-u sta imaju jos na raspolaganju od kutija a da meni odgovara sto se tice cene i performansi. Uglavnom treba mi da ih moze poterati mikseta dynacord pm 1000, da su 15ice, pasivne i da ne prelaze cenu do nekih 800e za par. Za neke svirke tipa do 100 ljudi u vr'glave... I voleo bih da kupim nove. e sad, pronasao sam neke zanimljive stvarcice pa bi molio ko god ima iskustva i moze ds mi pomogne da mi napis koji koristan savet .sta je meni zapalo za oko:
HK Audio Premium PR:O 15
HK Audio Premium PR:O 15X
FBT J 15
Yamaha CBR 15
Ili bi mozda jos mogao nategnuti koji € za
JBL PRX 415 M

Evo kolege ovo su neka moja razmisljanja a vi me sad posavetujte sta bi tu bilo najbolje resenje... vidim da neke imaju i po 500w rms ja ne znam ni da li bi to ovaj jadni dynacord mogao i da potera... uglavnom, otvoren sam za svaku sugestiju, i naravno i za nesto sto je izvan ovih modela koje sam napisao a u ovom cenovnom rangu.
Hvala unapred svima.

Promijenjeno od yamahapassion (01.10.2017 u 08:28 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2017, 08:41   #2
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

P.s: ovaj fbt i yamaha mi se svidjaju zbog tezine, ali ne bi zbog toga zrtvovao sound nije problem i ako je preko 20kg.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2017, 17:31   #3
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da bi trebalo da obratis paznju na Yamahu C115V. Slusao sam ih, jako lepo rade, i uklapaju ti se u budzet, 400€ je komad. Jeste malo teza kutija, ali radi odlicno. Cena je skoro ista kao za cbr 15, s tim sto ima 2" visokotonac i bolje izlazi vokal, za razliku od cbr (1.4"), drvena je kutija, samim tim ima topliji i lepsi ton. Za te pare vise nego pristojna kutija.
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2017, 18:13   #4
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

C115V imam i dobre su. Vrlo zahvalna kutija koja za te novce puno daje. Josh jednom ponavljam, rabljene se mogu pronaci za dobru cijenu.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2017, 18:32   #5
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alene, jel znas mozda koji su drajveri u hornama? Negde sam procitao da su eminence psd 2002 ali nisam siguran.
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2017, 19:10   #6
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam, nisam imao potrebe rastavljati ih ali znam da su 2", daleko nose i dobro reproduciraju srednje tonove.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2017, 19:39   #7
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Onda cu da vijam te kutije. Jel verujem da znate bolje nego ja, u tom polju ja sam laik. Nije meni problem ni tezina ni gabariti. Jos sam relativno mlad, a posto vozim karavana moze sve to da stane voleo bi kad ih uzmem da sam miran bar 2-3 godine. Nove ili dobro ocuvane.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2017, 20:19   #8
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Evo kolege posto sam se sinoc raspitivao za ev elx 115 i dobio savet da ih zaobidjem, ja sam malo trazio po thomman-u sta imaju jos na raspolaganju od kutija a da meni odgovara sto se tice cene i performansi. Uglavnom treba mi da ih moze poterati mikseta dynacord pm 1000, da su 15ice, pasivne i da ne prelaze cenu do nekih 800e za par. Za neke svirke tipa do 100 ljudi u vr'glave... I voleo bih da kupim nove. e sad, pronasao sam neke zanimljive stvarcice pa bi molio ko god ima iskustva i moze ds mi pomogne da mi napis koji koristan savet .sta je meni zapalo za oko:
HK Audio Premium PR:O 15
HK Audio Premium PR:O 15X
FBT J 15
Yamaha CBR 15
Ili bi mozda jos mogao nategnuti koji € za
JBL PRX 415 M

Evo kolege ovo su neka moja razmisljanja a vi me sad posavetujte sta bi tu bilo najbolje resenje... vidim da neke imaju i po 500w rms ja ne znam ni da li bi to ovaj jadni dynacord mogao i da potera... uglavnom, otvoren sam za svaku sugestiju, i naravno i za nesto sto je izvan ovih modela koje sam napisao a u ovom cenovnom rangu.
Hvala unapred svima.
Raspitivao si se za EV ELX 115 i dobio savet da ih zaobidjes bez ikakve probe da ih cujes kako rade itd a ovo sto si naveo mislis da je bolje bez ikakve probe,nemoj da sudis o nekom proizvodu unapred dok sve ne cujes i testiras.

Pozdrav.
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2017, 21:16   #9
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ivane, priznajem da sam odustao na prvu samo iz razloga sto nemam nekog velikog znanja u toj oblasti. Ja da ti budem iskren na sopstveni sluh ne bi se usudio kupiti nesto, nego se oslanjam na savete kolega koji imaju malo vise iskustva i poznavanja materije od mene. Sto se mene tice, ja sam zadovoljan i sa sadasnje dve kutije marke e-smart za koje niko nikada nije cuo, dve aktivne 15ice sa po 300w snage do sada su mi zavrsavale posao, i za pare koje sam dao za njih su vise nego dobre. Ali znam da nije to to i zato sam se odlucio na ovu kupovinu. Ne moze se porediti ton mojih sadasnjih kutija i neke renomirane marke. Primera radi pre par vikenda sam uzeo kutije od kolege ev zx4 i ja kao laik sam cuo razliku u soundu. Zbog tih nekih stvari se resavam da uzmem sada bolje kutije i da se smirim neko vreme. A svakako bi isao da ih isprobam i ds cujem bar u radnji kako zvuce.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2017, 23:15   #10
ilixev
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.10.2016
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
ilixev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Posto vidim da imas Dynacord a i bitni su ti srednji tonovi najbolje da nadjes ocuvane CP15.3 i nema da brines ozvucices i vise nego sto si naveo da ti treba a i cena je i manja od budzeta a kvalitetnija je kutija od svake koju si naveo.pozdravi srecno!
ilixev je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije