Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2012, 00:57   #51
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dell druze,ponavljam,samo po pravilniku i uzivaj...pravilnik foruma vazi za sve nas.
Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline  
Star 12.03.2012, 21:04   #52
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drage kolege-ova tema i njen tok me malo podsecaju na jako slicnu temu vezanu za gain na drugom(ali jako slicnom po imenu)forumu-gde je moderator iskljucivo tvrdio da su zakoni u elektro akustici(ali tumaceni kako njemu odgovara-bez obzira na demante iz literature ozbiljnih svetskih skola u ovom domenu)nepromenjljivi i svevisnji-nije to neistina-nauka je osnov svega-ali kako ce je ko i sa kakvim efektom koristiti je sasvim promenjljiva konstanta i ljudi treba da je primenjuju prema svojim potrebama i mogucnostima-uostalom zemlja bi i dalje bila smatrana za ravnu plocu da nije bilo istrazivaca...Ja licno mogu reci da se ni tada a ni sada neslazem sa tezom da treba gain podesavati automatski do 0 db(ili na max pre picka kako pojedini tvrde)jer razliciti instumenti ili njihovi delovi sviraju u razlicitim frekventnim opsezima pa onda i njihovi nivoi zvuka su razliciti(na primer kontra cinela ili overhead kod bubnja i sam dobos ili bas bubanj)ali i vrsta mic-dali je condenzator ili dinamicki ce uticati na jacinu samog ulaznog signala-sve u svemu da skratim pricu-uzrocno posledicna veza izmedju gain-a i sibera na kanalu je svima jasna-kod kondenzatorskih mic u vecini slucajeva manji gain dozvoljava opustenije koriscenje sibera kanala i smanjuje mogucnost mikrofonije na istom nivou izlanog signala iz kanala posle sibera nego obrnuto-gain do nule a siber na niskoj poziciji-to mi se pokazalo u praksi mnogo puta-mozda u studiju to nema velikog uticaja ali za live itekako ima-naravno u granicama normale-tu jednostavno nemogu odstupiti ma kakav zakon govorio drugacije.Naravno da strucnost nijednog od kolega nedovodim u pitanje,ali Aleksandar 72 je u pravu kada potencira da je i praksa jednako bitan deo uspeha u nekom poslu kao i teorija.Napominjem da bez pravog grafickog ili mulltiparam.eq(ili antifidbek uredjajima) nemoze da se suzbije mic.ozbiljnije a bez toga jedina opcija je da se pomeri razglas dalje ili smanji nivo samog mic-dali na gain-u ili siberu probajte pa odlucite sami.
sinisa kg je offline  
Star 12.03.2012, 21:45   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I sto ti sada pokreces ponovo nesto sto nema smisla ? Sve je vec receno i nemas potrebe da ponavljas da se ti slazes ili ne slazes. To je tvoje pravo koje nece niko da oduzme a sto ti tumacis nauku onako kako to tebi odgovara to je iskljucivo tvoja stvar. Postoje zakoni u audio tehnici a da li ces ih se ti drzati ili neces i na koji nacin to je ostavljeno tebi. Kako treba podesavati Gain je nadugacko diskutovano a ovaj tvoj post ne sluzi nicemu drugom nego do potpaljivanju strasti da bi se ova tema ponovo pretvorila u nezgodne rasprave. Neka ljudi sami izaberu kako ce to raditi, dovoljno je napisano. Toliko je ocigledno cemu je namijenjen ovaj tvoj post da je vec iritantno i smijesno u isto vrijeme.

Promijenjeno od tranzit (12.03.2012 u 21:48 sati)
tranzit je offline  
Star 13.03.2012, 00:42   #54
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

bravo sinisa i meni je pomoglo nekoliko puta,ko nece ne mora,nek se drzi zakona :-)
ella 85 je offline  
Star 13.03.2012, 00:49   #55
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao sto sam i rekao, prvi "navijac" se vec javio i ponavlja isto sto je vec napisao u 5 predhodnih svojih postova u ovoj temi. Sad ce vjerovatno i ostali. 'Ajmo Jovo nanovo, pa ko glasniji.

Promijenjeno od tranzit (13.03.2012 u 00:50 sati)
tranzit je offline  
Star 13.03.2012, 00:54   #56
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

al zato ima i poklopac za svaki lonac :-)
ella 85 je offline  
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
MarjanMilosevic (13.03.2012)
Star 13.03.2012, 00:57   #57
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neumoran si. Sumnjam da je ikome jasno sta treba da znaci ta poslovica u ovom slucaju al'... samo udri... ima li jos koja tako pametna ?
tranzit je offline  
Star 13.03.2012, 02:13   #58
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dragi kolega Tranzit neznam odakle vam toliko prava i drskosti da sudite svima ovde-bez obzira na "znanje"i kvalifikacije kultura vam je u poslednje vreme slabije ide-razumem ako imate nekih problema pa vam se moze to tolerisati ALI samo do neke granice-moji razlozi su licne prirode-Aleksandar 72 je moj prijatelj kao i mnogi drugi ljudi koji se ovde nalaze-normalno je da cu ih podrzati-a posebno ako je cela prica na realnim osnovama-za vas i bilo koga odavde stojim(o)na usluzi da i licno osim ovog virtuelnog nacina prodiskutujemo-probamo i uporedimo opremu-znanje i dokazemo(ili ne)nase tvrdnje izrecene.Pa ako nismo u pravu javno cemo se izvinuti,ili obratno-i molim vas razumite da po ovakvim mestima obitavaju veliki teoreticari koji nazalost nemaju mnogo dodirnih tacaka sa realnim svetom-nebih voleo da se pokaze da ste vi jos jedan od njih-ili ja-hvala unapred na razumevanju
sinisa kg je offline  
Star 13.03.2012, 02:52   #59
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi ti morao ni da napises da su "razlozi licne prirode" za taj tvoj gornji post. Ako pazljivije procitas moj odgovor skontaces da sam to i tamo napisao. Sve si rekao, nista vise ne moras da napises... samo si u svemu smetnuo s uma da ovo nije mjesto za "licno podrzavanje" ali i pored toga moram da ti se zahvalim, ucinio si mi veliku uslugu a da nisi ni svjesta toga, a u isto vrijeme i sebi ali veliku medvjedju uslugu. Inace, o nauci diskutujem samo sa onima koji su to u stanju da cine na naucnom nivou a za tebe... no comment, sve je vec receno.
tranzit je offline  
Star 13.03.2012, 03:03   #60
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolega tranzit - kad ces ti shvatit da ispadas glup ????
haha naso se teoreticar prepirat sa covjekom koji je izmjenjo brdo razglasa i opreme.Svasta


"Inace, o nauci diskutujem samo sa onima koji su to u stanju da cine na naucnom nivou"
hahahahaha. sta bi sa operacionim pojačalima iz dy suba . hahahhah . tranzit samo dublje i dublje tones .

Promijenjeno od pa1x pro elite (13.03.2012 u 03:06 sati)
pa1x pro elite je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije