Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Stalci

Stalci Stalci za klavijature, zvučnike...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.08.2012, 10:20   #1
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Stalak za klavijature-URADI SAM, gdje uzeti potrebno?

Sviram 9000 pro i Extrema 76, došlo mi je vrijeme za zamjenu stalka, ULTIMATE System, koji je star preko 12 god. i spreman je za mirovinu, odnosno za fixni ostanak u sobi.

Gledajući po netu i obilazeći Music Shopove nisam naišao na ništa što mi odgovara, ili prenisko, ili nestabilno, Spideri pucaju, klavijature padaju, Quik Look krivo povareni, pa sam došao na ideju da ga napravim sam po uzoru na K&M 18810, već sam pregledao što mi treba od pravokutnih cijevi i to sve ima, no ne želim krenuti sa radom dok ne nađem kvalitetne tzv.leptire ili sl. za kut gornje klavijature, zatim one ukrasne vijke sa oprugom za podešavanje visine donjeg stalka, gledam po ebay.com i ne mogu naći to što me zanima, ili bar ne znam pod što da tražim, da li ima netko spoznaje gdje to kod nas mogu kupiti, hvala ??????

A iskreno imam želju da ga sam napravim po svojoj mjeri, sa stalkom za mikrofon, stalkom za laptop, sve to precizno odrezati, razmjeriti, sastaviti i olakirati, ali ne vrijedi početi bez guma, čepova i svega ostalog jer ne želim da stalak izgleda kao zidarska skela.
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2012, 15:28   #2
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam uvek bio sam svoj majstor za takve stvari, ali u tom slučaju ako hoćeš da ujedno bude i lepo okani se ćorava posla, nego izađi negde u grad popij espreso s kolegama i odluči se za neki već gotov, nije moguće da ti nijedan od stalaka koji se danas prodaju ne odgovara?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2012, 16:25   #3
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odgovara meni, već bi ja 200 puta kupio Spidera, ali ako meni moja Yamaha 9000pro, koja je kao iz dućana pa Extrem 76 koji je isto takav pane sa Spidera, otkopavam naoružanje i idem porušit konig & mayer. Jedina opcija mi je bio QUIK LOK Ql 642, kad sam otišao u Music Shop ga pogledat, gornje ruke, svaka zavarena na svoju stranu, uopće nisu simetrične, nisam htio više ni gledati ni probavati, ali mi je ovaj sistem upao u oko, http://www.thomann.de/gb/km_18810_set.htm, ali kod nas ga naravno nema, samo donji, poslao sam par e-mailova, nije mi žao novce dat ali da znam da valja, a kad sve to vidim najradije bi sam napravio po svojim željama ali ne kreće mi se ukoliko ne nađem sve potrebno. ili ovaj gore ili sam svoj majstor, nema druge.
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2012, 16:35   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kako može da ti padne sa spajdera, da li ti je već pucao spajder?

Ja sam koristio pa1x koji je među težima od aranžera i još extrema uvek nosim, pa nije mrdnuo.

Ali u svakom slučaju, imaš opciju da onaj deo koji je noseći kod spajdera prepradiš tj da ti neko uradi isti takav ali od čelika, moj drug je tako uradio jer mu je isto bio pukao spajder i sad ga ne bi menjao ni za šta. A i ne razlikuje se od originalnog dela.

Imaš negde na forumu ovde mi smo odatle gledali kako je urađena prepravka.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
tonijo (12.08.2012)
Star 12.08.2012, 17:42   #5
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja za svoj radni i zivotni vek nisam video da je neko napravio stalak a da je to stvarno lepo, prakticno i kulturno... Prave ljudi stalke od gvozdja i sve se nesto plase da im ne padnu klavijature, kao da ce svinju od 200kg da kače na taj stalak da je šure:O... Takodje mi nisu jasni oni koji se toliko iživljavaju pa im Spider puca...mozda puca, ako se stisnu pa ne kupe futrolu, pa ga nose za jednu nogu pa vremenom oslabi i pukne, ili se veru na stalak i u toku svirke glume nesto... Ja mislim da ce tebi spider vrsiti posao bez problema za te 2 klavijature...

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2012, 17:45   #6
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Gledao sam na forumima i slike polomljene noge na Spideru i stjenka od 3 mm, netko je na glazbenom napisao da mu je Motif pao sa Spidera, AcaAmadeus je 3 polomio dok nije izlio nešto od čelika dole. gdje da nađem to sa prepravkom Spidera da pogledam?
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2012, 18:49   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

evo ovo je kritični deo kod spajdera, nisam imao vremena da nađem slike od mog druga uradio je mnogo lepše estetski ali i ovo će da ti za početak pokaže kako se to radi...






evo delova






__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
tonijo (13.08.2012)
Star 13.08.2012, 17:17   #8
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odlično, snalaze se ljudi, ne znam ni sam, još razmišljam debelo.

Vidi ovog, ide za 180 eura, l moram ići u Banja Luku da ga probam.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 1111.jpg (14,1 KB, 83x skinuto)
Highslide JS
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2012, 23:49   #9
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

265101.jpg

millenium ks-3000 s

Ja sam kupio ovakav stalak za 75e. Lagan je, lako se sklapa, ima vodjice za kablove, ali je barem meni nizak ukoliko stojim i stavim dve klavijature.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milepsr za ovaj koristan post:
Todorgm (06.11.2013)
Star 14.08.2012, 13:25   #10
ramelow
Drugar foruma
 
ramelow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2010
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 67
Downloads: 432
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg Pa800 i Korg Tr 61
Interesi: Plivanje s preponama
ramelow befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
kako može da ti padne sa spajdera, da li ti je već pucao spajder?

Ja sam koristio pa1x koji je među težima od aranžera i još extrema uvek nosim, pa nije mrdnuo.

Ali u svakom slučaju, imaš opciju da onaj deo koji je noseći kod spajdera prepradiš tj da ti neko uradi isti takav ali od čelika, moj drug je tako uradio jer mu je isto bio pukao spajder i sad ga ne bi menjao ni za šta. A i ne razlikuje se od originalnog dela.

Imaš negde na forumu ovde mi smo odatle gledali kako je urađena prepravka.
Slazem se sa kolegom, dosta mojih drugara ima Spidera i uglavnom nikad nisu imali problema. Od njih 6-7, jednom od njih je pukla noga, ali to je zato jer se cesto nogom naslanjao na ono postolje. Jedan drug na njega stavlja PA2 i Triton Studio 76, to je tesko ko sam vrag al drzi bez problema.
ramelow je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ramelow za ovaj koristan post:
tonijo (16.08.2012)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije