Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.11.2010, 21:52   #21
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedno je sigurno, Martin Wisman nije firma koja proizvodi opremu(Zhenjang PRC), nego vrsi distribuciju ili bolje receno "fantom" firma.
Nije ni cudo da se proizvodi zajedno u istu firmu za brendovima kao Phonic,LD Systems,Samson,Behringer,Suimon,Cibas,Megatone.... ima ih puno.
Ne mogu dati kritiku posto nisam cuo kako radi,a najverovatnije necu je ni cuti
Idite na njihovu stranu i pokusajte da otvorite: company info i support
Sve je receno...
Znamo gde i kad Powermikser a Yamaha EMX5000 je jedan od boljih powermiksera,provereno.
Svakako da Yamahine miksere zahtevaju malo vise vremena i truda oko podesavanja,ali kad se podesi,to je to...

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2010, 04:50   #22
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@milanceshow
Kod nas su pevaci glavni i da mu ti stelujes mikrofon-boze sacuvaj!
Ljudi pa nisam ja tolko bandoglav,meni se svidja zvuk Yamahe 5000, a nov mikser ne mozete porediti sa Wismanom,ali polovan svakako.Zasto?
To su veoma popularne miksete pa cak neki vise vole njihov zvuk nego Powermatea(takav je i moj slucaj).Kad kupujete polovnu Yamahu EMX 5000 budite sigurni da se neko dobro nasvirao s'njom pa je onda prodaje.Nisu retki slucajevi i kvarova na njima.Imajuci to u vidu dajem prednost novom Wismanu sa garancijom od 12 meseci,za to vreme ce se svakako otplatiti.
Kod Powermatea 600-1 i 1000-1 mi se ne svidja sto su mi basovi prilicno vestacki,ne znam kako bi objasnio,mozda kao kod kompjuterskih vufera dok je bas i kod Yamahe i kod Wismana prirodniji.Dakle sve sto govorim to je iz iskustva,odnosno kako ja cujem.Nemam razloga da "hvalim svoga konja",stvarno sam prijatno iznenadjen onim sto izlazi iz PMF800 jedino imajte u vidu da nisam cepidlaka za razliku od nekih.Mozete poslusati u mojim demo snimcima,ima par njih sa jedne svadbe,zvuk je sa kamere i jos je komprimovan dodatno-kad ubacujete na youtube, a ipak se cuje odlicno.Zvuk koji iz PMF800 je daleko bolji na FE15/3 negoli na Titanu 12 sto je i logicno.
Da ne zaboravim
@gbabovic
Snaga se gubila od pola navise zbog lose zalemljenih kablova,isto se i meni desilo,posle korekcije to nije bio slucaj.Verovatno da to nisi jos uvek otklonio.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2010, 23:49   #23
mdelectronic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.09.2010
Mjesto: podgorica
Postovi: 37
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa80
mdelectronic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam uzeo pm800 i mogu ti reci da sam zadovoljan sa snagom zvuk je malo vise metalan ali dobro je za pocetak,a sto se tice razlike pm600,800,1200 je samu u kanalima,pojacalo unutar mixera je potpuno isto.
mdelectronic je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2010, 03:14   #24
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nije ti odgovarao martin wisman, pa si uzeo kineski powermate.... ... jel samo ja mislim da si presipao iz supljeg u prazno kolega?
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2010, 09:39   #25
mdelectronic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.09.2010
Mjesto: podgorica
Postovi: 37
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa80
mdelectronic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nisam uzeo powermate nego martin wishman,ali to su potpuno jedne iste komponente,naravno pricam za kineski powermate i kazem da je bolji martin wishman za pocetak
mdelectronic je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2010, 14:45   #26
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

u mom postu sam se obratio kolegi @gbabovic.... rekao je da je imao martin wisman, i nije bio zadovoljan, pa je uzeo kineski PM, i sad je sve ok... ali ok, svako ima svoj ukus... nego sto kolega boban kaze, nije bitno sta je, bitno da ima oznaku powermate....
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2010, 09:52   #27
gbabovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.02.2008
Postovi: 23
Downloads: 397
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
gbabovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Martin Wisman za kineski power mate

Nisam lubitelj Dyncacorda. Imam i orginal PowerMate 1000-2 i kinesku kopiju koja identično izgleda i Allen&Heath Zed12fx i 2 puna reka raznorazne opreme. Po meni je Allen&Heath ubedljivo najbolji. Martin i kopija dynacorda nisu iste ni unutra, ni tonski. Na koji dynacorda su isti procesori kao na originalu (Texas instruments 48bita). Da je na martinu (pmf1200) malo bolje odrađen efekt procesor bio bi sasvim OK mikseta. Rever je koliko toliko OK, ali ne postoji dobar delay (suviše ponavljanja, pikuje kad se pojača...). Ovako nisam uspeo namestiti, pa sam prodao, mnogo jeftinije nego što sam platio. Kopija dynacorda košta oko 600 eura, i kasnije je mnogo lakše prodati (izgleda isto kao original, piše dynacord čak je i na ručkama ugravirano kao na originalu).
gbabovic je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2010, 21:09   #28
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da, ali pitanje je kako zvuci ta kopija PM-a... moze on da izgleda i isto, i da ima isti procesor... ali ostajem pri tome da nema bitne razlike izmedju te kopije, i wismana... ali tvrdim da bolje zvuce od bilo kog mixera koji se za taj novac moze kupiti nov... To si u pravu, jer vecina muzicara otkida kad im kazes da imas powermate... kao da si reko da imas avion... naravno oni koji nisu... i tuzno je sta sve pojedini pisu na ovom sajtu i pritom su ubedjeni u to...i powermate, i EMX5000, i neki beringer-i mogu da odrade aranzerske svirke jako dobro, jer one ne zahtevaju ne znam kakva fina podesavanja, uglavnom ti sve izlazi iz aranzera i podesavanja u njemu samom... a svirke vecih bendova zahtevaju mnogo kvalitetnije ozvucenje i mixere sa mnogo finijim podesavanjima i oblikovanjem tona...
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2010, 22:18   #29
gbabovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.02.2008
Postovi: 23
Downloads: 397
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
gbabovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod nas će ljudi još dugo biti ubeđeni da PowerMate jedini dobar mikser. Moja kopija PowerMate čak i radi vrlo slično kao original. Kod mene je 6 meseci i odradio je 20-ak tezgi (videćemo za dalje, da ga ne uraknem). Ja više nikad neću dati 1600 eura za Dynacord. Čak i ozbiljni bendovi probaju PM pa Alllen & Heath. Komentar je bolji je Allen ali sledeći put donesi PM. Čak i kad im kažeš da je kineska kopija, nema veze. Kad sam nosio Martina (2-3) puta svi su tražili mane, kojih ima ali nisu tragične. Čak i kutije koristim kineske (lux 315) i rcf 325i. Lux je zvučno bar za klasu bolji, ali kad ljudi vide RCF niko nema zamerke. Doduše, kod mene sve to radi kao mali sistem , wooferi, aktivne skretnice, dodatna pojačala... Ovde će muzičari još dugo imati ubeđenje da ne postoji ništa što nije PowerMate, EV, RCF, Yamaha i da stvarno radi dobro. Malo ko sluša (još manje veruje svojim ušima).
gbabovic je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2010, 01:34   #30
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve sto si rekao je istina... ovde se ljudi kunu u poermate, i EV.... to je po mnogima najbolja kombinacija... Po meni jedan soundcraft spirit i par dobrih JBL-a radi mnogo bolje... mada to je samo moje misljenje... sve sto je "izvikano" je ovde mnogo dobro... i ne pricam samo o mixetama i kutijama.... nego o svim muzickim instrumentima, veruje se nekim nazovi muzicarima koji pojma nemaju o zvuku ni kako to treba da zvuci... Poenta je da je najbitnija oznaka na tom instrumentu..
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije