Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.06.2007, 01:36   #1
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard MEGAFLOPY NA ROLAND-u G 800

Pozdrav Rolandovci,
Prije desetak dana sam kupio aranzer Roland G 800.Sa lijeve strane iznad pitch banda ima ugradjen uredjaj na kojem pise MEGGAFLOPPY Lions Tracks.Posto inace nemam nikakvog iskustva jer je ovo moj prvi aranzer neznam za sta taj uredjaj sluzi i kako se koristi.Pitao sam mnoge koji imaju ili prodaju G 800 ali niko nema to ugradjeno.Na tom uredjaju postoje cetiri dugmica (select,gore,dole i enter),i jedna rupica vjerovatno za neki kabal i kada se upali klavijatura upale se tri nule na njegovom displeju.Molio bih ako iko zna ili je imao iskustva sa ovim da mi objasni ali tako da mogu shvatiti jer se zaista ne razumijem-tek se upoznajem sa ovom klavijaturom.U taj MEGAFLOPY se nista ne ubacuje-prednja ploca mu je ravna.Na internetu sam pronasao slucajno sliku,MEGAFLOPY-JA koji je veoma slican mom.Evo link: http://www.lionstracs.com/store/info...php?info_id=20
Unaprijed se zahvaljujem svima,ko god se javi.
JOS UVIJEK VJERUJEM DA IMA DOBRE RAJE.
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2007, 02:01   #2
peluha
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard roland

Sejo imao sam priliku da vidim taj g800 kada je tek izasao,mislim da ima neke brojeve svijetle u crvenoj boji ako se ne varam.Odma gore iznad flopija se nalazi gdje inace drzimo diskete .
To ti odlicno sto si imao srecu da kupis takav g800,jer to ti je upravo rjesenje za problem koji skoro sve vlasnike rolanda g800 muci.Radi se o memoriji kao jednoj vrsti manjeg HD-a gdje ces moci da stavljas Midi Fajlove i ostale stvari.
Jednostavno ako se malo pozabavis i pogledas u /menu/ moraces naci taj disk ,neznam tacno kako je obiljezen ali potrazi malo cackaj.
Sretno.
  Reply With Quote
Star 09.06.2007, 22:44   #3
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Peluha,
Drago mi je sto si se javio i vidim da bi pomogao ali vjerovatno nisi imao direktnog iskustva sa Rolandom G 800 na kojem je ugradjen Megaflopy.Na onom postu dao sam link na kojem se moze vidjeti slika tog uredjaja koji je slican mom.Raduje me sto je to neko poboljsanje u odnosu na klasicnu verziju.Ti si napisao da si vidio takvog Rolanda kad je tek izasao pa hocu da te pitam: Dali to znaci da je to fabricki ugradjeno. Ovo te pitam jer sam dobijao ceste odgovore da to nije fabricki model vec da je to neko nadogradio. Kada se pogleda moja klavijatura to sve izgleda kao fabricki-nema nikakvih sarafa,kablova,tragova nekog urezivanja i slicno. Nije meni problem a ni tesko da cackam i trazim u meniju,ali sam mislio da ima raje koja to imaju pa da objasne da nebih sta zeznuo. Jos hocu da te pitam da li na taj Megaflopy mogu da memorisem i neke setove ritmova koji bi ostali i kada se ugasi klavijatura.Midi fajlovi me ne zanimaju jer ja hocu da sviram za svoju dusu u kucnoj atmosferi-ja sam ipak stariji cova da foliram sam sebe Tebi zelim sve najbolje.
Nadam se da ce biti jos odgovora i komentara na ovu temu.
JOS UVIJEK VJERUJEM DA IMA DOBRE RAJE.
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2007, 12:02   #4
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav,imam prijatelja koji isto ima megafloppy samo je ta razlika sto je on ga sam ugradio,on kaze da mu brze radi uvlaci ritmove i fajlove a da ostaju memorisani zato neznam nista u svakom slucaju je brzi i radi kao zip pogon kod roland g-1000 Pozdrav
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2007, 13:27   #5
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav!
Mislim da ritmovi ne ostaju memorisani nego da svaki put moras da ih ucitivas kao i redovan flopy disk,to je neka vrsta virtuelnog flopya.
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2007, 03:28   #6
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Mico,

Reci mi ima li sanse da sa svojim prijateljem vidis kako taj Megaflopy funkcionise,kako se koristi i kako uci u njega.Ili ako on ima neki e-mail pa da mi to napise.Ako je raspolozen naravno.Moze mi poslati ili on ili ti poruku na moj PM.Pozdrav.
Hvala i Neconixu na javljanju ali ni on nije siguran sta je Megaflopy.Valjda ce se neko javiti ko to ima jer nevjerujem da sam ja jedini.
JOS UVIJEK VJERUJEM DA IMA DOBRE RAJE
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2007, 12:39   #7
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

POZDRAV DRUG..
DE DOK RADI KLAVIATURA STISNI F5 TO TI JE DESNO OD DISPLAY-A I ONDA STISNI TIPKU M DRUMS PA MI NAPIŠI ŠTA TU SVE STOJI
elvir je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2007, 19:39   #8
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Elvire,
Evo radim kako si napisao u poruci.Klavijatura radi-pusten je neki ritam od memorisanih 8.Pritisnuo sam i tipku F5.Posto sam nju pritisnuo pocela je da treperi tipka UPPER 1.Kad pritisnem tipku M DRUMS nema nikakve promjene-nista se ne desava niti se ona pali a ispravna je sigurno.Znaci nema promjena na displeju.Trenutno je na displeju sljedece.Sa lijeve strane uspravno pise-USR STL a na vrhu horizontalno stoji redom: Source,Music style,size,division to user.Ispod toga stoji INT ili DSK(ako okrenem oscilator),onda popis svih fabrickih ritmova,ALL.Sa desne strane je na vrhu Disk a ispod: Load,Save,Rname,Dlete i Exit.
Pustao sam da radi i neki fabricki ritam i ista je stvar.
To je sve sto ti imam za sada reci a ako ti proradi neki kliker koja finta treba da se uradi a ti napisi,ako si raspolozen naravno.Hvala sto si se javio i nadam se da ces se jos javljati,a ja nastavljam ovu Sizifovu potragu za rjesenjem.
Pozdrav,
JOS UVIJEK VJERUJEM DA IMA DOBRE RAJE
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2007, 20:39   #9
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

drug jel ima da ti negdje stoji device kao ovdje na ovoj slici...
elvir je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2007, 20:46   #10
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

http://www.gwebspace.de/elvir/BANNERYUMIDI/Slika.jpg
elvir je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
800, megaflopy, rolandu

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije