Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.10.2012, 22:36   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Felix Baumgartner - skok sa ivice svemira

Neznam da li ste culi za ovog lika sta je uradio, ali je po meni trenutno covek koji ima najvece srce na svetu. Da se ovo uradi, treba stvarno imati m*da. Evo nesto ukratko ko nije upucen. Privukla me tema, pa mi palo na pamet da otvorim temu o njemu i da malo prokomentarisemo. Evo kako su se odvijale situacije i pripreme za skok sa skoro 40km iznad zemlje.

''Nakon višednevnog odlaganja, zbog loših meteoroloških uslova, Feliks Baumgartner je najzad skočio sa fantastičnih 39.068 km. Kada se već razmišljalo da se ceo događaj odloži za sledeću godinu, Feliks je rekao da nema nameru da čeka 2013. godinu jer tada planira nešto novo. Šta, nije hteo da otkrije.
U 17.30 časova po našem vremenu, balon sa helijumom je poneo kapsulu Red Bull Stratos-a sa jednim putnikom ka ivici svemira. Praćen budnim očima celog tima u Kontroli leta, i suznim očima zabrinute ali srećne majke (koja majka ne bi bila i zabrinta i srećna, ljubi ga majka) Feliks je u svojoj kapsuli pratio gomilu monitora koji su snimali sve promene u atmosferi i slali podatke kontrolnoj stanici. Ekipa Red Bull Stratos-a se nada da će ti podaci, koji su sada prvi put zabeleženi, pomoći u povećanju bezbednosti kasnijih letova, što aviona na komercijalnim letovima, što budućim letovima u svemir. Zbog toga je NASA i učestvovala u sponzorisanju projekta koji je koštao preko 100 miliona dolara.
Napetost je rasla kako se balon penjao sve više i više, dok nije dostigla vrhunac sa visinom od 16 km. Sa te visine više nema povratka, nazad se više nije moglo, i u slučaju neke nepredvidive poteškoće, Feliks bi morao da iskoči pre vremena. Srećom po Feliksa, njegovu ekipu sa bivšim rekorderom Džoom Kitindžerom na čelu, rodbinu i mnogobrojnu publiku u Rozvelu sve je proteklo u redu. Nakon 2 sata penjanja, balon se našao na željenoj visini, Feliks je mahnuo u kameru sa zadovoljnim osmehom na licu i krenuo sa pripremama za skok. Otvaranje vrata kapsule je proteklo u savršenom redu, izlazak na platformu, kratka pauza na njoj i pogled na Zemlju koja na toj visini nema ravan horizont, već se vidi blaga zakrivljenost. Šta li bi na ovo rekla Inkvizicija koja je oštro kašnjavala za ovakve jeretičke tvrdnje?
Nakon nekoliko nepredviđenih stvari, kašnjenja u proveri svih parametara za skok, zbog čega se balon popeo 2000 metara više od planiranog, došlo je do pitanja da li skočiti ili prekinuti sve i vratiti kapsulu automatskim ispuštanjem helijuma iz balona. Feliks je odlučno rekao da ide na skok, i nastavio sa pripremama. Podešavanje pritiska, temperature odela i kacige, gašenje svih programa u kapusli dok se polako spuštala na određenu visinu. I najzad, nakon 2 i po sata od poletanja, došao je trenutak odluke. Otvaranja vrata kapsule i Feliks je ustao sa sedišta i više ničim nije bio vezan za kapsulu. Trenutak odluke i korak u prazno, snimak koji će sigurno vrlo brzo biti najgledaniji na popularnim sajtovima za prezentaciju video materijala. Nil Armstrong, prilikom stupanja na tlo Meseca, je rekao ’’Mali korak za čoveka, a veliki za čovečanstvo’’ a piscu ovih redova kada je gledao ovu scenu pala je na pamet jedna druga rečenica iz crtanih filmova, ’’Pazi, prvi stepenik je veoma visok’’. Trenutak kada je svima stao dah i kada je pogled svih bio zalepljen na monitor koji je prikazivao ono što kamera na njegovom odelu. Jedan rekord je već oboren, najviši let balonom. Da li će uspeti i ostala 3, pitanje je koje se svima vrzmalo po glavi. Sem onog, hoće li preživeti, naravno.
Slika 3 od 6
”Volim vas sve” rekao je Felix i skočio. Probijanje zvučnog zida, najkritičnijeg dela skoka, malo tumbanja u vazduhu, ali sve se završilo kako treba. Nakon 4 minuta i 19 sekundi slobodnog pada, Feliks je aktivirao prvi padobran koji je namenjen da ga uspori za otvaranja drugog sa kojim će sleteti bezbedno na zemlju. Dobili smo novog heroja našeg vremena, koji je obezbedio svoje mesto u istoriji čovečanstva. Na žalost, njegovu, nije uspeo da obori rekord Džoa Kitindžera u dužini slobodnog pada, ali ima vremena, ko zna šta će ”Ludi” Austrijanac uraditi u narednim godinama. Bravo Felikse.''

Evo i par slika:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg enye80fu.jpg (23,6 KB, 29x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg js9ik6hl.jpg (49,6 KB, 31x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg vqyng91w.jpg (59,0 KB, 30x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg vbw9rbku.jpg (61,9 KB, 28x skinuto)
Highslide JS
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2012, 22:43   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

''Nakon višednevnog odlaganja, zbog loših meteoroloških uslova, Feliks Baumgartner je najzad skočio sa fantastičnih 39.068 km.''

Opasan lapsus.Tacna informacija je 39.068 metara a ne kilometara.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2012, 22:47   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hahaha... U pravu si Neso...Radio sam Copy-Paste sa nekog sajta, pa su oni napravili gresku...Nisam ja, ali u svakom slucaju, ogromna visina...Kad pogledam u Google Earth-u 40km, jeza da te uhvati...Mene stra na 100m, a kamoli skoro 40km...
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2012, 22:51   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam sta da ti kazem,sve sto ti ameri rade ja im nista ne verujem.Malo mi je sve to sumnjiva rabota i marketing.Ja im ne verujem ni da su bili na mesecu pa mi je i ovo jako sumnjivo.
Inace pratio sam na B92 direktan prenos.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2012, 23:46   #5
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije Amer, Austrijanac
__________________
Citat:
Originalno postovano od joki94 Pokaži Post
stvarno jako vrlo dobro bas
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2012, 23:55   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemoj Neso zemu da mi diras
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2012, 00:01   #7
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znam ja da je Austrijanac ali organizacija nije Austrijska nego Americka tako da...

Kod njih je samo lova bitna i nista drugo.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2012, 00:07   #8
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Yamahapassion, da je Felix Sremac ponjeo bi gore u kapsulu slaaaaaaaanine
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2012, 00:35   #9
sasha93
Drugar foruma
 
sasha93's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2011
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 89
Downloads: 123
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Korg PA80,Roland Fantom X7
Interesi: Muzika,zene i kafane ;)
sasha93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma sta bre,covek je kraljic,i treba da udje u istoriju.7 godina su radili na ovome,a 5 godina je vezbao,i izveo je to na najbolji moguci nacin.Sto rece aca, da se popnem ne na 100,nego na 30m usro bi se,a ne na 40km.

Promijenjeno od sasha93 (15.10.2012 u 00:37 sati)
sasha93 je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2012, 23:29   #10
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@dell: ´leba, luka i slanine... i da vidis veselja
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije