Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.05.2017, 13:58   #1
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha EMX 5000 na 110V

Pozz drugari, pazario sam mikser Yamaha-u EMX 5000-20, 2 X 500W, ali radjena za americko trziste, sto podrazumeva da radi na 110V. Uz nju sam dobio trafo ( adapter) od 1000W, !! E, moje pitanje je , dali je dovoljno jak ovaj adapter ( trafo), da zadovolji potrebe miksera, obzitom da je snaga miksera 2 X 1000W, i ako nije koji i kakav bi adapter bio odgovarajuci !!?? Jos jedno podpitanje, ovaj trafo nema uzemljenje vec samo dva pola ( nulu/plava i fazu/braon), pa me interesuje dali bi bio problem da direktno spojim masu ( zutu) iz suko uticnice na masu miksera ( mikser ima klasican tropolni ulaz za struju, plava, braon, zuta), da bih ipak imao uzemljenje na mikseru !! Unapred hvala na brzim odgovorima !!! HITNO !!!!
Dodato:
Izvinjavam se, na gresci, snaga miksera je 2 X 500 W (a ne kako sam na jednom mestu napisao 2 X 1000w) !!!!

Promijenjeno od aaccaa (01.05.2017 u 15:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2017, 20:16   #2
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na emx5000 pise 230V, 550w. Prema formuli Ohmovog zakona se preracuna potrebna amperaza. Dakle, 550 w je potrosnja mixa.

Sto se tice uzemljenja, najmanji je problem provuci zuto/zeleno za uzemljenje.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2017, 23:06   #3
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze, malo si ga zakomplikovao sa omovim zakonom i ..... !!! Konkretno sam postavio dva lagana pitanja i, iskreno, ovaj tvoj odgovor je meni malo konfuzan !!! Znam ja da je potrosnja ta i ta, i da je lako spojiti uzemljenje od uredjaja do uticnice, ali ja sam pitao za savete, dali je to pametno i dali je trafo koji imam dovoljno jak da bez problema gura i radi !!! Znaci bez filozofije, kratko , jasno i korisno !!Pozz
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2017, 07:26   #4
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako je adapter (transformator) snage 1000W odnosno 1000VA (da budemo točniji), onda on može napajati spomenutu mixetu, mada koji VA viška ne bi škodio. Dakle ok je.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2017, 09:09   #5
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ktisljar, krivo.
Kolega, odgovor nije jednostavan. Kakvo pitanje, takav odgovor. Imash trafo od 1000 w. I...? Stavi ti u neku klavijaturu koja trosi 20w trafo koji daje 40w. Halo...?
Po mojem, postoje bar tri istosmjerna napona u emx5000 i to: za pojacalo, za mix, za pjevacki efekt. Dakle, trafo od 1000w ne predstavlja nista sam po sebi. Na trafou je bitan sekundar, odnosno koliko razlicitih napona izlazi iz njega.
Dodato:
http://www.njuskalo.hr/elektronski-u...oglas-11147163

Ovo je trafo s 220 na 110v npr. Mozda takvo rjesenje?

Promijenjeno od Alen P (02.05.2017 u 09:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2017, 09:46   #6
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poštovani Alen,
Mixeta pomenute napone generira unutar sebe odnosno posjeduje sklopove za spušanje ili podizanje napona elektroničkim sklopvima (swittcherima). Svi ti sklopovi u ovom slučaju trebaju 110V izmjeničnog napona (kakav je u Americi). Kod pune potrošnje od 1000W ova mixeta vuče 9,1 Ampera iz 110 voltne mreže. Kad spušamo napon sa 220V na 110V (to je odnos 1:2 primara i sekundara), tada dotični trafo koji na primaru ima namotaj proračunat za 220V, pri punom opterećenju od tih istih 1000W vuče oko 4,5 Ampera. S ozitlrom da je snaga jednaka umnošku struje i napona, na obje strane primara i sekundara se nalazi ista snaga, jedino je kod 220 voltnog namotaja duplo manja struja (amperaža) u odnosu na sekundar, er za isu snagu struja mora biti duplo veća kad je napon na sekundaru 110V. 1000W je 1000W, bilo na primaru ili sekundaru. Razlika je samo u odnosu napona i struje. Ne pišem ovo na pamet i znam točno šo Vas zbunjuje.
Pozdrav
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2017, 09:55   #7
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se. Razumijem.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2017, 09:58   #8
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za one koji žele znazi više...

https://www.automatika.rs/baza-znanj...formatora.html
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2017, 10:37   #9
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ej drugari, hvala vam puno na detaljnoj analizi i kratkom tecaju iz elektronike, ali ja i dalje ne dobih jasan i kratak odgovor u vezi mog pitanja !! Znaci, dali je ovaj trafo koji imam dovoljan da mikser radi bez problema i na velikim opterecenjima ( sto bi rekli muzicari, KADA GA ODSRAFIM NA DEVETKU, hahah, i dali smem iz zida sa suko uticnice spojiti direktno uzemljenje na kabl koji ide iz miksera ( koji ima zemlju, fazu i nulu) i preskocim trafo/adapter, obzirom da je u zidu 220V a mikser radi na 110V !!!??? Eto to je moje jednostavno pitanje !! Nisam strucan da bih razmatrao problematiku primara, sekundara i td !!! (https://photos.google.com/photo/AF1Q..._jUBvCBuPSm3EY), ovo je link slike kako izgleda trafo, nadam se da je sad jasnije !!! Pozz
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2017, 11:37   #10
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što se slike tiče, error 404...
Spomenuti mixer može raditi na taj trafo, mada kao šo sam ranije rekao nekih 10 posto veća saga trafoa ne bila naodmet (čisto radi rezrve kod peak-a). Uzemjenje možete spojiti kako ste napisali.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije