Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.12.2008, 18:47   #1
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ATA KARNET-Obavestenje procitati

Evo jednog obavestenja za sve kolege koji nisu u toku a planiraju da idu u CG na svirku!Posto stalno putujem i prelazim granice nikada do sada nisam imao problema sa instrumentima,uvek bi imao popis ozvucenja koje transportujem i to na carini opecate i kad se vracam poniste i provere opremu i to je to!Juce kad sam posao za CG na svirku na carini su mi trazili AT KARTAL ja ga nisam imao i imao sam veliki problem,posto me poznaju carinici pustili su me da prodjem ovaj put i skrenuli mi paznju da vadim potrebnu dokumentaciju!Evo o cemu se radi

Od 1. decembra Crna Gora je potpisala sporazum o tom AT KARTAL-u i znaci bilo ko da dolazi da svira iz zemalja u okruzenju mora imati overen dokument iz Privredne komore o popisu i posedovanju ozvucenja i instrumenata!Ljudi da ne bi imali problema posto ide nova godina i mnogi ce se uputiti ka CG u ponedeljak lepo raspitajte se sta vam je potrebno od dokumentacije!Posto zivim u Srbiji ja sam procackao sta treba nama i evo napisacu vam ovde!Kontaktirajte kancelariju Privredne komore u Beogradu i trebace vam popis cele opreme a oni ce tamo to kataloski klasirati po modelu,kilazi,vrednosti i kako vec to ide po tim carinskim katalozima!Dokument je zute boje i na njemu sa prednje strane stoje podaci vlasnika i jos neke formalnosti a sa druge strane je detaljan popis opreme i tako to jer u suprotnom bez tog dokumenta necete moci preci granicu!
Pozdrav i nadam se da ce ovo obavestenje pomoci nekim od vas
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (20.12.2008 u 18:49 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2008, 20:04   #2
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

te iste probleme imamo i mi u evropi,kada smo isli u bosnu sa Alixovim ozvucenjem i instrumentima tada su njega zahebavali za taj papir koji mi nismo znali da treba imati.
hajro je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2008, 22:36   #3
Milivoj
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2006
Mjesto: Šamac-Prijedor
Godina: 32
Postovi: 91
Downloads: 1060
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Klavijature
Milivoj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milivoj pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala na obavjestenju!! Ja sam cuo da su imali neki jos prije za ulazak u HR!
Milivoj je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2008, 23:48   #4
zvekan
Vredan član društva
 
zvekan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2005
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 150
Downloads: 711
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa3x,Le
zvekan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zvekan pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

U HR treba sigurno ja sam isao i trazili su mi obavezno
Pozz
zvekan je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2008, 00:17   #5
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Stvar se zapravo zove ATA Karnet i koristi se več dosta godina.Postupak kod nas je sljedeči-kod nas mislim na hrvatsku i sloveniju-prvo nabaviš prazne obrazce ATA karneta.Tada sve lijepo ispuniš-obavezno pisača mašina,a od prije tri godine su obrazci prilagođeni i za komp(prije su bili veči od A4 formata pa ih nije bilo moguče printati).Tada ispunjene i naravno potvrdu da je sve plačeno šalješ-ako si u hrvatskoj-u Zagreb na ovjeru i oni ti vrate ovjereno.Cijena je ukupno oko 400 kuna-55€.Na izlazu iz zemlje ti ovjeri carina, a isto tako na ulasku u drugu zamlju.Kod povratka isto tako.Bez toga je ovdje nezamislivo putovati preko granice sa opremom.I to nije od jučer nego več dobrih deset godina.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2008, 01:26   #6
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Tacno zove se ATA KARNET ali sam ja malo poludeo zadnjih dana pa ne znam ni kako se ja zovem Ovo sam napisao za Crnu Goru jer je to pocelo da se primenjuje od 1. decembra,zato sam i postavio obavestenje da ne bude frke onima koji na primer budu krenuli 31. na svirku i desi im se da ih ne puste zbog neispravne dokumentacije
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2008, 01:39   #7
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam odmah(danas) obavestio kolegu, koji krece ujutro na tezgu u CG, al' sad mu je malo kasno...
Millan je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2008, 02:12   #8
goran80
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.10.2008
Postovi: 5
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
goran80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za Hrvatsku vam je pored tog papira potrebna i dozvola glazbene unije za rad. I sam sam ranije imao problema prilikom prelaska granice pa vise ne vozim razglas sa sobom vec iznajmim od kolega na licu mjesta. Sa sobom nosim samo aranzer i za njega me niko nista ne pita na granici.
goran80 je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2008, 17:37   #9
dominik
Vredan član društva
 
dominik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.07.2007
Postovi: 160
Downloads: 761
Uploads: 36
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
dominik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zašto dozvola za rad? To nam još nitko nije tražio!!

Gore je već kolega Zlatek točno napisao kakva je procedura, ja bih samo napomenuo da bi bilo dobro na koji prijelaz ste izašli da se s tim i vratite, jer mi smo imali neugodna iskustva jer im nije bilo jasno zašto smo se vraćali na drugu granicu, odnosno prijelaz, još uz sve to nakon par dana sam dobio pismenu zamolbu da im pošaljem kopiju na koji sam se ja to izlaz vratio ili uprotivnom plaćam porez na uvezenu robu!!!! (moju polovnu)
dominik je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2009, 01:01   #10
kina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 121
Downloads: 1359
Uploads: 2
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Roland G70 i Korg PA2Xpro
kina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Joj ljudi sto nam ti granicni prelazi i drzave prave frku. Evo jedan slucaj prije jedno 5-6god., isao sam sa autom u Bosnu i u gepeku imao G800, E-96, Tx81Z, stalak za njih, mikrofon i kablove. Te se stvari nisu ni vidjele iz auta i upitam ja u ulazu u SLO sta mi treba, a meni ce ti Slovenac, normalno se vrati tamo gdje zivis i od tamo moras tu potvrdu napravit ili ajde na svoj rizik, ali bi trebao u SLO 20%, u HR 20% i toliko u Bosni platit porez na citavu vrijednost tih instrumenata, ja poludio bas tad prvi put izvozio instrumente.
Nastavim ja na svoju odgovornost, na HR-granici nista nisam reko, kazem na ulazu u BiH u Orasju, dakle uvozim to i to i vracam opet isto za 3 dana za Austriju.
BiH-granicar mi dade samo jedan obrazac, kaze ispuni sve sto uvozis i potpisi se, on udari stembilj i da mi kopiju i kaze kad izlazio iz Bosne samo ostavi taj odrezak opet ovde i sve je rijeseno.
Svicarci me nikad nizasta nisu pitali jos auto uvijek krcat pun opreme i instrumenata a ovi nasi toliko kompiciraju.
Evo opet mi dolazi ponuda na ljeto u Osijek da idem svirku odradit a neznam sta covjeku da kazem, uuuuuuf,.......
Poz.
kina je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kartalobavestenje, procitati

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije