Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.09.2017, 18:14   #31
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tomy-i kako to vec obicno bude gazda te poslusao i sve prohtjeve ispunio😂😂
ffb je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 18:21   #32
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
@Tomy-i kako to vec obicno bude gazda te poslusao i sve prohtjeve ispunio����
Naravno. Hahaha. ������
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 22:25   #33
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moje mišljenje o ulaganju u opremu je sljedeće, svaki glazbenik će uložiti u svoju opremu onoliko:
1. Koliko voli to što radi,
2. koje su mu mogućnosti sukladno zaradi da to plati i
3. koliko ima pameti u glavi.

Onaj tko voli to što radi taj jedva čeka priliku da promjeni instrument i da još više uživa u njemu, sukladno svojim mogućnostima, ali instrument uvijek stavlja kao prioritet, premda bi za te novce možda kupio i par godina mlađi auto jer mu je ovaj na izmaku ili stavio još par sto ili tisuću eura ispod jastuka.

Do prije godinu i pol dana svirao sam u 6 članom glazbenom sastavu, u mojoj regiji jedan od boljih, i bio sam okružen sa jako različitim ljudima nego što sam JA, odnosno, nego što je moje poimanje potrebe za ulaganjem u svoj osobni instrument.

Ja sam svome, €žna sreću€œ bivšem bubnjaru, izračunao da je unazad nekoliko godina zaradio 31 000 eura samo na sviranju, jer vodim evidenciju svega, pa tako i toga, u trenutku kad sam mu to rekao on je svirao od 20 do 25 svatova godišnje + svi najbolji disco klubovi u okolici, po najboljim cjenama i išao na svirke po cijeloj državi i inozemstvu, njegova postava bubnja u tom trenutku je bio ni manje ni više, Roland TD3 sa kablovima starim 20 godina koji kad mladenci uđu na prvi ples doslovno ispanu iz procesora, i glavnu pjesmu u svatovima pred 300-400 ljudi, kad svi ustanu i gledaju u mladence i bend, odsvira bez bas bubnja.

On je posjedovao stalak za mikrofon iz ´74 te godine koji se svaku drugu svirku sruši na pod jer više nije mogao ni držati mikrofon, on je pjevao na Shure PG57 mikrofon koji je prije 10 godina sa 10 metara kabla gratis koštao manje od 50 eura na akciji u jednom music shopu, on je nakon mojih €žmaltretiranja€œ dugogodišnjeg €žmorao€œ kupiti Roland TD 20 i na kraju svih krajeva mene optužio da je on to uzeo ali da je njegov prijašnji bubanj i sound bio i više nego odličan i da je ovaj kupio bezpotrebno, a u €žteku€œ mu se upisuju 22 gi svatovi za iduću godinu.

Gore navedeno se odnosi kad čovjek nema pameti i to što radi koristi isključivo kao izvor zarade bez ikakvog ulaganja, a ulaganje ima za uzvrat, vlastito zadovoljstvo, bolju interpretaciju i zadnje a ne manje bitno, vizualni dojam. (čovjek inače ima privatnu firmu a svirka mu je drugi izvor prihoda Š).
Zbog takvih ja više ne sviram po bendovima nego u dvojku i nakon godinu dana dvojke sam se počastio Tyros peticom u kojoj uživam na svakoj svirci sve više i što je više sređujem još više i uživam.

Realno svatko od nase može odraditi svirku i na KORG pa 50 i većina naše publike, ne svi, kažem većina, će i dalje samo gledati, za koliko novaca manje sviramo i da li pravimo pauze ili ne, kroz mojih 15 tak godina sviranja 90 % hvaljenja bendova je bilo: " žOni ne staju, sviraju bez pauze "€œ, nitko ne zna ni na što, ni koliko to košta, ni kako to zvuči, ali ja znam i to kupujem i za par godina će biti i GENOS premda mi je i više nego dovoljan, Tyros 2.
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.

Promijenjeno od tonijo (18.09.2017 u 22:33 sati)
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 22:34   #34
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mudro zboris .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2017, 09:34   #35
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

S takvom zaradom, takvim prihodima, s tolikim svatovima (dobrim gazama) je sramota NE uloziti i takvog clanovi benda moraju pritisnut. Nema druge. Ali pitanje koji su njegovi motivi s obzirom da mu je to drugi posao.

Kod nas se zaradjuje osjetno manje, kao sto sam napisao, nije me sram to napisati jer situacija je kakva je tim vise da sam u svojoj regiji ODLICNO PLACEN. Meni kalkulacija govori drugacije-na zalost. Htio sam probat se probiti u Sloveniju, tamo cujem da se placa dobro ali slovensko pomurje nije na razini drugih regija a sve ostale su i dalje, morash imati nekog "njihovog" koji ce ti pomoci, itd.

Cekam priliku da uleti kakva cetvorkica i za sad je to to. Ako treba sutra kupim Genos. Ali za takve svirke, za te novce, ne. Kroz razdoblja glazbene "suse" sviram i vatrogasne zabave i nema sanse da kupujem tako skup instrument.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2017, 19:38   #36
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde da se malo još javim, ovde u sloveniji ovi što sviraju aranžere ili midi file ganjaju (znači one man band, ili duo.. i sve što nema bubnjara i prave žive muzike..) to se ovde zarad po glavi muzičara na 6-7 sati otprilike oko 100 do 150 eura. Znači dvojica do 300 eura najviše. Ali ako je pravi band sa bubnjarom i svira kako treba to ti je cena od 200 eura i više po glavi. Ali ako je neki upoznati band ili bar upoznati pjevač. onda band zaradi od 2000 do 3000 eura. Ali to so velike vatrogasne muzike i slično. a zna se kakva muzika mora da bude. Narodnjačka naša, zabavna: slovenska, hrvatska, koji srbski komad i svetska angleška, i latino muzika. To očekuju i to so uslovi. A svatbe zna se oko 250 po glavi, i traje čitav dan i čitavu noč. Pozdrav.
megane je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2017, 06:51   #37
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cini mi se da smo malo skrenuli sa teme- ovo postaje kao istraga koliko tko naplacuje svirku.
Na kraju- krajeva svatko ce uloziti koliko hoce/ moze.Druga stvar je dali se bas mora kupiti/ imati najnovija i najskuplja klavijatura? Svatko odlucije sam.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2017, 09:21   #38
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slažem se. Možda je tema morala biti ''Koliko novaca se isplati uložiti u opremu?'' Ali ulaganje u opremu je neminovno vezano uz zaradu koja je vezana uz naplatu koja je vezana uz područje koje je vezano uz klimu ponude/potražnje.

@megane , eto, ako ti kad zatreba hrvatski autohtoni naglasak, tu sam.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2017, 12:50   #39
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Alen P, slažem se, več sam juće pomislio na to, ali i moram da kažem meni je ovo ipak mala zarada, a i ima nas aranžerista i sve više i više fajlaša, a i bez harmonike sviraju, samo teraju midi file, a i pjevati neznaju. hoču da kažem gužva. kolega dosta svira u našom prekmurju, kaže da se na svadbama tamo po dva dana dobro zaradi.
megane je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2017, 07:41   #40
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo jos malo glasnog razmisljanja; receno je da se ne spominju syntovi ali ih moram spomenuti.Top aranzer Korg Pa4, Yamaha T5/ Genos, Ketron Audya/ Sd 9 kostaju +- 4000 eura. Budimo realni - mnogo je to para za mnoge od nas.Kada se na tu cifru doda jos i cijena solidnog razglasa 1500-???€ onda je jos vise.Steta sto se mali broj kolega ukljucio u teme ali predpostavljam da ima dosta kolega koji citaju temu. Ako se za razlog zamjene klavijature uzme u obzir „zamor matrijala“, tehnicka dostignuca danasnjih generacija aranzera, dobar i veci izbor soundova mislim da se za +-2000€ moze imati novo sa garancijom! Sa time nisam izmislio „toplu vodu“!!!Dakle da moje glasno razmisljanje privedem kraju- za cifru od 2000€ kupi se aranzer npr Pa600/700, Psr 770, Roland EA7 uz drugi synt npr. Yamaha moxf 6 sa 512 ili 1 Gb rama, Roland Juno Ds 61, Fa 06, Korg Kross, Krome...
Opet svakome po volji, prici nikad kraja.
Pozdrav
Dodato:
Ps. normalno da ima mnogo drugih rabljenih modela kao Nord Electro 4, Kurzweill PC 61, Yamaha Mox 6...

Promijenjeno od ffb (21.09.2017 u 07:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cijena, isplativost, novac, top aranžer

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije