Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Ostalo

Ostalo Ono prateće opreme što do sada nije pomenuto

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.05.2014, 09:28   #21
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zapravo i nisu tako jeftini, ovaj model od 3,5kW (SDC 5000VA) je oko 200e! Meni bi po snazi ogovarao ovaj ili eventualno jos malo veci posto mi treba za aktivne kutije (koje su deklarisane na 1000w svaka), binove a voleo bih i ostatak benda da se prikljuci na njega (pojacala, klavijature, jos jedan mikser...).
Pitanja:
1. Ima li neko konkretna iskustva sa ovom firmom i ovim i slicnim korektorima?
2. Znate li gde se mogu kupiti dobri i kvalitetni a novi korektori, snage preko 3,5kW?
3. Moze li neko objasniti razliku izmedju onih sa relejima i sa servo motorima?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2014, 15:58   #22
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Zapravo i nisu tako jeftini, ovaj model od 3,5kW (SDC 5000VA) je oko 200e! Meni bi po snazi ogovarao ovaj ili eventualno jos malo veci posto mi treba za aktivne kutije (koje su deklarisane na 1000w svaka), binove a voleo bih i ostatak benda da se prikljuci na njega (pojacala, klavijature, jos jedan mikser...).
Pitanja:
1. Ima li neko konkretna iskustva sa ovom firmom i ovim i slicnim korektorima?
2. Znate li gde se mogu kupiti dobri i kvalitetni a novi korektori, snage preko 3,5kW?
3. Moze li neko objasniti razliku izmedju onih sa relejima i sa servo motorima?
Pozdrav kolega,

Ja koristim Kebo SED5000s, plaćen 250 eura i radi extra svoj posao. Na njega kačim svu opremu (pojačalo snage 2x1000w, 2 aktivne kutije 2x 1300w u D klasi, mixeta, pojačala za gitaru i bass gitaru, mixeta, klavijature, i rack stvari) i radi posao super, bez ikakvih problema. Koje kutije koristiš, jer je bitno u kojoj klasi radi pojačalo aktivne kutije, D klasa ima jako jako malu potrošnju struje, a veliku iskoristivost ( ja koristim DSR112 i one troše oko 100w iako su deklarirane na 1300w svaka). Koristio sam prije toga V-Mark 5000VA, bio je u obliku pravokutnika, nije rekovski sa servo motorom, relejski je bio i nije mi nikako radio posao, napon je konstantno opadao i njega sam rješio. Ovaj Kebo je sa servo motorom unutra, a najveća razlika je što korektori sa servo motorima rade preciznije od relejskih, a relejski imaju duži vijek trajanja (bar tako kažu iako sve ovisi o načinu korištenja, sve se može pokvariti i za minutu ako se nepravilno koristi, ili se optereti). U Artistu ima uzeti ovaj korektor, za cijenu koju sam naveo, a nisam se susretao sa korektorima koje ste naveli u prethodnom postu. Pa možda i ovo bude od pomoći.

Pozz

Promijenjeno od denza_ (12.05.2014 u 16:04 sati)
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2014, 20:52   #23
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najpre hvala na odgovoru!
Na KupujemProdajem sam pronasao korektor koji je identican izgledom ovom sto ga ti koristis ali je druga firma u pitanju i cena mu je oko 600e!!! Navodno je spanska firma u pitanju.
Kutije koje koristim su EV ELX115p, deklarisu se kao 1000w (class D) mada ne verujem da je to ni blizu pravih 1000w! No dobro, rade mi posao lepo i zadovoljan sam njima! Imam 4 komada, zatim tu je Presonus 16.0.2, bude jos i Yamaha EMX5000 ili Dynacord PowerMate, gitarska pojacala, procesori, aktivni bas binovi, bezicni mikrofoni, klavijature i sl. E sad, koliko to zaista trosi struje ne znam, verujem da je osetno manje od tih snaga koje su deklarisane na kutijama ali svakako je dobro ako postoji mogucnost da se jos nesto doda na sve sto je navedeno.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2014, 21:38   #24
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam uvjeren da bi ovaj korektor mogao podnijet i još opreme od ove koju si naveo, jer u nas mnogo bendova koristi baš ovaj Kebo korektor, i na njega kače mnogo jača pojačala i rasvjetu, i opet ne pokazuje da je opterećen. Ja sam zasad zadovoljan, nijednom nisam imao nikakav problem s njim, i ne moram se misliti hoće li biti nekih problema sa naponom, a to nikakve pare ne mogu kupit
Nadam se da ćeš ubrzo naći rješenje za svoju opremu, ja sam ti ovaj preporučio jer ga koristim i kod mene nikakvih problema nije bilo. Pozz

Promijenjeno od Dell (12.05.2014 u 22:42 sati)
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2014, 23:00   #25
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Reci mi kakva su mu podesavanja za Delay Time, koja je najmanja vrednost, tj. brzina reakcije?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2014, 15:56   #26
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za Delay imaš dvije opcije, kad je gumb u off poziciji delay je 6 sekundi, a kad je u in poziciji onda je delay 180 sekundi. Uz to ima i High i Low precision opciju korekcije, odnosno korekcija odstupanja +-1% i +-3% odstupanja. To je sve što se tiče kontrola, imaš još ON/OFF prekidač i to je to.

Promijenjeno od Dell (13.05.2014 u 16:36 sati)
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 01.07.2014, 03:34   #27
Miljan
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.11.2007
Mjesto: Pljevlja Crna Gora
Godina: 32
Postovi: 51
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA4x Kurzweil pc3k6
Miljan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Miljan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja predlazem SAVR - 5000VA
Imam takav i zadovoljan sam sa njim. Oko 250e u proelectronic.
Miljan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije