Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.05.2017, 07:18   #21
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

:-)
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2017, 08:25   #22
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aaccaa Pokaži Post
Jos jednom zahvaljujem na komentaru, sad retoricko pitanje, zasto onda kod nas, gde se koristi 220V uopste postoji uzemljenje i zuta zica ! Jos od snovne skole su nas ucili da je uzemljenje jedna vrsta zastite i sigurnosti od nekakvog iznenadnog problema sa uredjajima, tako da se ova tvoja tvrdja malo kosi sa tim !!!
Pišem pričam i govorim ali uzalud. Zašto Fen za kosu nema uzemljenje a toliko ljudi izginuše od njega ??? PVC kućište, pa uredu je ali to nije nikakva zaštita ..

Ako proizvođač NIJE propisao uzemljivanje pretvarača, dakle nije ni potrebno. Pretvarač sam po sebi ima zaštitu od preopterećenja i eventualno Termičku zaštitu od pregrevanja... Dakle NEMA puno mudrovanja. Mnogi uređaji imaju metalno kućište ali bez uzemljenja. Sve ima svoje. Stare švapske kuće nemaju uzemljenje u utikačima,... Zašto? Tvoje je da uključiš instrument i uživaš. Cela nauka je mislila o tome, ne moramo mi da lupamo glavu. Nije nestručno izbačeno uzemljenje već ga s razlogom ga nema. A pošto vidim da tebi to ide na živce, odnesi pretvarač kod majstora sa sve miksetom i lepo ga zamoli da ti poveže uzemljenje i gotova stvar.

Peckanje iliti impulsna struja ( napon ) može da se javi usled lošeg kontakta nule ili uzemljenja... Tu se slažem... Ali ukoliko je nula u odličnom kontaktu sa potrošačem, nema nikakvih problema... Tako je i sa uzemljenjem. Uređaj koji radi na 110V nema potrebe za uzemljenjem. Proveri na zapadu da li u standardizovanoj mreži 110V koriste uređaje metalnog kućišta sa ili bez uzemljenja. Ne znam ni ja al eto sada me baš zanima.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (04.05.2017 u 08:34 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2017, 08:56   #23
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ispravio bih se u postu... veliki broj uređaja koji radi na 110V nema potrebe za uzemljenjem ( za štednjake 110V vidim da jesu uzemljeni što je i logično) ali baš me zanima praksa kod njih sto se tiče upravo muzičkih instrumenata i uređaja... Imaš klavijatura koje imaju metalno kućište i nemaju uzemljenje ... neke naravno imaju...
U svakom slučaju ukoliko proizvođač pretvarača nije predvideo uzemljenje, meni je to dovoljan razlog i ništa ne bih dirao.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg yamaha-dx11-454551.jpg (28,7 KB, 20x skinuto)
Highslide JS
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2017, 09:40   #24
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tyros 2 isti slucaj, bez uzemljenja, svi nadalje imaju.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2017, 10:41   #25
aaccaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.05.2017
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
aaccaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaci ne mudrujem, vec cu ja koristiti i raditi sa tim uredjajem, pa me prosto interesuje sta je ispravno i zelim da budem siguran i ja i ostali koji su prikljuceni na mikser !! Mislim da je polemika kvalitetna i nadam se da nema ljutnje !! Kazes " bas me zanima kod njih ...... ", pa kao sto vidis mikser predvidjen da bude uzemljen jel ima uticnicu sa tri pola i koristi trozilni kabl ( kao kod racunara, npr.), da nije predvidjen da bude uzemljen , verovatno bi imao dva pola ( viljuskastu uticnicu na sebi) i koristio bi dvozilni kabal !!!? Ovaj trafo nema nikakvu vrstu zastite, otvarao sam ga, i jednostavno idu dve zice za 220V sa jedne strane i dve zice za 110V sa druge strane !!! Ne slazem se ipak je PVC, plastika, guma, je zastita i izolator i ne znam kako te nesto/sruja moze "ubiti " ako drzis za plastiku ili gumu !!?? Ne znam, nekako mi je cudno, ja sam laik ali me cudi, da vi strucni ljudi imate potpuno razlicite stavove o nekoj svari, a fizika/elektronika je egzatna nauka i ona odredjuje kako mora u svim situacijama bez izuzetka !! Kao da postoje dve skole elektronike, ili mozda gresim !!??
aaccaa je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2017, 10:42   #26
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma... uzemlji je onda ako misliš da treba i rešena stvar, ali ja to ne bi radio. Fabrički pretvarač nema uzemljenje.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2017, 11:57   #27
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

http://www.fer.unizg.hr/_download/re...a_revII_07.ppt

Ja ne bi mogao preuzeti odgovornost za posljedice koje mogu nastati ako te zvekne struja radi nepridržavanja pravila struke... Ti postupi kako želiš.

Internet i forumi su prepuni polutočnih ili netočnih informacija, zato zdravorazumski i logički sam procijeni. Ja se držim, (a i drugima savjetujem) ovog...

Ko ne zna- Nauči ga
Ko ne zna, a misli da zna- Njega se kloni
Ko zna i zna da zna- Njega slijedi

Pozdrav i svako dobro.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
aaccaa (04.05.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije