Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.07.2010, 15:21   #21
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Klavijaturu nisam nosio ja.Kao sto sam gore napisao prvo je klavijatura odneta kod jednog coveka(koji se time bavi) i on je rekao da nista nije pokvareno,ali nije znao da je popravi jer on samo radi menjanje delova i popravku istih.Kasnije je klavijatura odneta u rolandov servis i tu je ostavljena(jer nije hteo da je otvara dok si tu)ne znam zasto.Kada je dosao po nju majstor koji tamo radi rekao je da je crka RAM memorija.
I ja sad ne znam kome da veruje? I sta je ustvari crklo i da li je nesto uopste crkla.Pozzz
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 15:28   #22
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Valjda verujes onome ko moze i hoce da ti popravi klavijaturu!
Logicno bi bilo da si pitao kolko ce da kosta opravka u zvanicnom servisu za Roland.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 15:48   #23
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bilo bi logicno da sam ja isao ali posto nisam.
A u gornjim postovima kolega je napisao da ne moze da crkne RAM vec ROM.Da li znate neki servis blizu Jagodine gde bi mogla da se izvrsi popravka ili da se telefonom pita koliko kosta servisiranje klavijature?
Naravno to mozete da saljete preko pp jer je reklamiranje zabranjeno.
Ili mozda neko zna koliko kosta ROM a koliko RAM memorija(ako je do toga).

Pozdrav,
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 17:00   #24
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi daj uozbiljite se malo. Dali znate razliku izmedju ROM i RAM i koja za sta sluzi??? U servisu su mu sigurno rekli rom,pa je kolega mozda pomesao malo.
U rom memoriji bi trebao da bude pohranjen sistem klavijature,a koliko vidim GW7 poseduje SSD (Solid State Disk),e sad ako je sistem instaliran na SSD moguce lako da ga je kolega blokirao nekim fajlom ili obrisao.
Moguce je da je otisao i SSD.

Sto se tice reseta koji je postavio kolega "milepsr" FUNCTION. Press SELECT Left or Right to choose “Utility.” Press ENTER twice. To je reset na fabricke postavke koji je moguce uraditi samo kad je klavijtura ispravna jer se pritisne
taster FUNCTION,izabere opcija Utility potom pritisne taster enter dva puta.
To je isto kao i kod E serije MENU-Utility-Factori reset pa po enteru.

Njemu je potrebno da pri paljnju udje u sistem formatira SSD kao napr kod E80
kombinacija je taster TOP + REC koji se drze pritisnuti i potom se pritisne power .Trazio sam nesto malo po netu ali to za GW7 nisam nasao,mada bi trebalo da je moguce.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 17:42   #25
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trazio sam i ja, i samo sam to i nasao...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 17:50   #26
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A da li bi moglo da bude nesto do maticne ploce?
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 18:37   #27
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@sinisa
Ne znam zasto si toliko siguran da je Rom memorija u pitanju(valjda po logici da se operativni sistem nalazi u njoj i da sa njim nesto nije u redu).Desavalo mi se da blokiram klavijaturu jednostavnim formatiranjem(sa kompa) memorije koja je namenjena za skladistenje ritmova(zovite je kako hocete(Ram,SSD...)tako da ne mozes izvoditi takve zakljucke tipa "sigurno je OS pa prema tome Rom"!
@koja
I Rom i Ram kod vecine rolandovih klavijatura nisu onakvi kakve ih vecina zamislja(kartica poput memorije u kompjuteru ili hard disk kao kod laptopa).Izgledaju kao cipovi ili integralna kola...etc. i zalemljeni su na ploci pa je preporucljivo da ih menjaju lica koja su dovoljno strucna za ovakve zahvate.Zvanicni rolandov servis za Srbiju najverovatnije ima svoj broj telefona pa lako mozes da ih pozoves i pitas za cenu,koja verujem nece biti mala i verovatno ce da dovede u pitanje opravku klavijature,ali ti je to najsigurnije resenje.
Da bi saznao cenu Ram memorije,moras da otvoris klavijaturu,da nadjes oznake memorije i potrazis po katalozima elektronike na internetu,a sto se nase pomoci tice mislim da smo vec pokusali da ti pomognemo u ovoj temi
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=11550
Pozdrav sa zeljom da sto pre osposobis klavijaturu!

Promijenjeno od Boban010 (26.07.2010 u 18:38 sati)
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2010, 11:39   #28
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

JA samo kazem ono sto je covek rekao sa malom ispravkom. AKo su mu u rolandovom servisu rekli da je "ram" ja sam samo rekao da nije ram jer je GW7 ne poseduje. U svim klavijaturama koje nemaju mogucnos prosirenja memorije bilo ram ili rom one se postavljaju na maticu plocu kao i obican cip.
Kao sto si reko to standardni nas serviser tesko da ce moci da zameni,a takve cipove tesko je i naci kod nas.
Znam dobro kako rade pojedini zvanicni servisi Rolanda,korga...i ostali za PC i RTV.. Pogotovo ako nahvataju nekoga ko se ne razume.
Nigde nisam reko da je 100% OS ili samo Rom. Stvar je u tome sto sve novije rolandove klavijture poseduju SSD Solid state drive na koji se obicno instalira sistem,a ostatak koristi za ubacivanje i cuvanje ritmova itd. Mad ima i onih kojima je sitem u glavnom cipu. Ako se slucajno obrise ili osteti neki od sistmskih fajlova nema sanse da upalis klavijturu,zakocice na samom posetku ucitvanja sistema.
I sam si rekao da ti se desavalo da blokiras klavijturu jedostavnim formatiranjem SSD.Jesi se zpitao zasto se to desava???
Vrlo jednostavno,Externu mozes da formatiras preko PC ali internu memoriju nebi smeo jer postoje zasticeni fajlovi koje formatiranjem na klavijaturi ne brises,a ako formatiras sa PC on ce normalno pokusati da obrise i te zasticen i dolazi do blokade,ponekad i do ostecenja SSD.
Dodato:
Kolega sta si tacno ubacivao u Gw7 sa PC?

Promijenjeno od sinisa (27.07.2010 u 12:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2010, 12:30   #29
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

@koja

Kolega..sada je razjasnjeno sta je Ram a sta Rom..
1. Na Rom memoriji neces nista moci da promenis to je fakt,(znaci fabricke postavke ) Jedno postavljanje dijagnoze kod servisera ne kosta bogatsvo
pa ako ti je klavijatura draga daj je preispitati...to jos ne znaci da je moras kod njih popravljati.( barem znas na cemu si)
2. A sto se RAm a tice..izvadi je i nosi u prvu trgovinu racunara neka ti kazu sta kosta pa mozes sam odluciti dali ces sam da experimentises sa zamenom RAM a na ,,slepo,, Ovako se vrtis u krug i nerviras bez potrebe jer ovako napraviti dijagnozu je nemoguce.
Pozdrav
gega je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2010, 12:33   #30
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat-"Stvar je u tome sto sve novije rolandove klavijture poseduju SSD Solid state drive na koji se obicno instalira sistem,a ostatak koristi za ubacivanje i cuvanje ritmova itd."
Ovo nije tacno,bar ne vazi za sve novije rolandove klavijature.Sam operativni sistem se nalazi u posebnoj memoriji,a ritmovi koje korisnik naknadno ubacuje se nalaze na SSD(i ovo koliko je opravdan izraz ne znam jer se trgovci koriste raznim smicalicama da bi privukli kupce) odnosno u radnoj memoriji pa su otuda verovatno upotrebili izraz RAM.Da se operativni sistem nalazio na SSD-u na kom su bili i moji ritmovi ja bi formatiranjem obrisao i OS pa klavijatura ne bi mogla uopste vise da se pokrene.Dok je kod mene posle restarta OS sam automatski napravio potrebne foldere na SSD-u pa je klavijatura profunkcionisala.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije