Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.05.2017, 12:53   #91
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zalijepilo opet postove pa valjda Casper ne vidi
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2017, 21:28   #92
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od DraganV Pokaži Post
@Casper, evo sta sam primetio:
Na jednoj traci zelim da promenim Acordion sa Electro-Acoustic Guitar
Promenim skroz levo, cuje se promena, ali svuda na traci i dalje pishe Acordion!
Ne mogu da promenim to niti u prvom taktu Sint, jer mi dvoklikom otvara Key Editor: Acordion!
Tu je izgleda zapelo!

Sent from my E6653 using Tapatalk
To što i dalje piše Acordion nema veze. Imaš problem jer očito ne radiš pravilno unos podataka koji su odgovorni za sound koji bi trebao svirati u stylu.
Da bi bio siguran da ne fulaš soundove koji niti ne postoje u tvojoj klavijaturi, koristi one iz GM mape. Njih u Cubase možeš unijeti upisivanjem u List editoru, Key Editoru ili pozivanjem sliste ako imaš unešenu Patch listu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Key editor.jpg (70,6 KB, 47x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg List ediitor01.jpg (72,4 KB, 72x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Sound Cubase.jpg (62,5 KB, 45x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (10.05.2017)
Star 10.05.2017, 21:44   #93
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Veliko Ti hvala @Casper, ova objašnjenja puno će mi pomoći,

Celo vreme eksperimentiram sa klavijaturom, stylovima, ima još puno toga da se uradi, važno - polako, ali napredujemo.

Javljam za rezultate, pozdrav.
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2017, 23:47   #94
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Casper, evo snimio sam ekran da pogledas u cemu je problem kod mene.

Neke stvari su razlicite, Ti ces bolje da znas sigurno.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Casper1.jpg (256,5 KB, 44x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Casper2.jpg (233,9 KB, 45x skinuto)
Highslide JS
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2017, 01:46   #95
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razlika u sučelju tvog i mog Cubasea postoji zbog toga što nisi pravilno postavio program. Slušaš midi preko HALIonone, a trebao bi čuti kako on radi na tvojoj klavijaturi.
Spoji klavijaturu s računalom i postavi nju kao MIDI device (crvena strelica).
Prouči malo kako se u Cubase unose kontrole za promjenu soundova, googlaj pojmove MSB, LSB, Program Change.
Ako nemaš ništa na Intro A i Intro B, onda ih obriši i pomakni ostali sadržaj (MAIN A i MAIN B) u lijevo.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg midi device.jpg (63,1 KB, 41x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (11.05.2017)
Star 11.05.2017, 13:23   #96
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rekoh ja da ces Ti odmah znati u cemu je stvar,

Sada cu detaljnije da potrazim i proucim ovo cemu Si me uputio,

Inace, to za baratanje sa delovima styla - dobro ide i pored toga sto saunde nisam resio, uz Tvoju pomoc, naravno,
Za sada sam ustanovio... Da je bitno da mu se ostavi struktura, a intra, endovi i visak main delovi - slobodno se mogu obrisati, radi i prima ga u Pootute,

Moze se i main 3 prebaciti u main1, ako je bolji, ali ako se obrisu markeri, onda odmah u Pootuteu na tom mestu izadje crveno N, na svim ostalim - zelen Y i ne pusta dalje!
Tek kada su sve zeleni Y - otvara dalje, iako su tu mogli da ubace barem i promenu boja u aranzerskom delu, kao sto su u trecem delu Pootutea stavili detaljno sredjivanje svih 4 OTS-ga!

Primetio sam jos nesto - kada je u ubacenom stylu raspored snimljenih kanala drugaciji nego 9, 10, 11, 12, 13 i 14 MIDI kanali, tad ne reaguje na te trake, sto bi verovatno znacilo da se (Na pr.) snimljena traka iz kanala 3 u stylu, kopira na kanalu 13 u Cubaseu, ali nakon dobrog i pravilnog postavljanja, kako Si naveo.

Idemo dalje, pa javljam.
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2017, 21:54   #97
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Casper, gde nagjem i gde stignem, citam Tvoje stare postove i jos jednom cu reci - stvarno, svaka Ti cast na znanju iz ovih oblasti, mnogo korisnih tutorijala,

Gledam jedan, gde Si spomenuo gubljenje CASM podataka kod obrade Yamahinih stylova u Cubaseu,

Kod ovoga sto radimo, naveo Si da su i Medeli/Kurz stylovi slicni Yamahinih .sty, pa mi doslo nesto da probam da unesem onu La Palomu sto Si mi postirao jos na pocetku u programu Style Remixer! Cisto da vidim sta ce da se desi i - evo koji su podaci izasli (Na slici), Tebi ce sve to sigurno biti mnogo jasnije,

Da napomenem jos jednom da klavijatura KP110 ima samo GM 0!

Povezivao sam klavijaturu sa Cubaseom po Tvojem uputstvu, cita je kao external USB, imam drajvere Asio4All, pojavio se je i prozor sa 16 MIDI kanala i GM saunda, medjutim tu sam stao, nema nikako zvuka na laptopu!

Ako je tacno ovo sa Cubasseom, onda - da li da pokusavam dalje?!

Evo da Vidis sta imam od muzickih programa, pa - mozda bi nekim drugim islo bolje!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Style Remixer 1.jpg (208,4 KB, 31x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Ekran1.jpg (314,5 KB, 31x skinuto)
Highslide JS
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2017, 22:28   #98
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sudeći po slici iz Style Remixera, očito da nećeš moći koristiti yamahine programe za obradu Styla. Bez obzira što im je struktura slična, izgleda se radi o drugačijem sistemu.
Predlažem da i dalje koristiš Cubase jer ga koristi i DanteTR. Ono što tebi zadaje problem jest unos soundova u trake styla. Jesi li siguran da si svladao taj dio u Cubase? Mogao bih predpostaviti da ti upravo to nedostaje, da ne uneseš na pravilan način podatke u traku cubasea.

Inače, kada spojiš klavijaturu s računalom, kada pokreneš Cubase i pravilno u njemu odrediš Device, trebao bi čuti zvuk midija na klavijaturi, a ne na računalu.

Vidim da čitaš pažljivo moje postove s drugih tema ali nisam siguran da to činiš i u ovoj. Obrati pažnju na ovaj post , a zatim i na ovaj.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (12.05.2017)
Star 12.05.2017, 23:05   #99
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, sve pratim redom, makar sa telefona, koristim svako slobodno vreme, jer zaista - ima i sta da se procita,

Ne znam stvarno - i mene nesto tu koci ali ne mogu da ukapiram sta i iskreno - mnogo se nerviram!
Ranije sam povezivao i Rolanda i Korga sa MIDI kablovima, sve je islo super, cak su istovremeno svirala oba aranzera.... Ali sve je mnogo lakse sa klavijaturama i rad na njima - i Ti si to naveo u jednom postu,

Ne mogu da shvatim ovu osnovnu poentu - ako ga pravilno povezem, sto cu valjda uspeti uz Tvoju krajnje nesebicnu pomoc, sta ce onda to da ima uticaj na obradu stylova?!
Ja sam mislio (Nekom logikom) - importujes style u sequenceru, Cubaseu, obradis tu sve sto je potrebno i exportujes nazad kao MIDI u Pootute, ali i tu se pojavila kocnica - sto nisu barem stavili edit boja u aranzerskom delu, kada su stavili onolike mogucnosti za edit svih 4 OTS-ga!

Ovako izlazi - da unosim "Prazne" ili nepotpune MIDI podatke, ALI - na nekim stylovima bas radi dobro, cuju se i druge trake, samo sto TU JA NE MENJAM DOBRO BOJE ZBOG POGRESNOG I LOSEG SPAJANJA! Da bi on upamtio i boje, jer mu samo to i fali, odnosno TO i prebacivanje snimke sa kanala koje klavijatura ne koristi - na one kanale koje koristi, te dve stvari!

A transpozicija +12, -12 radi, ako je boja suvise duboka ili visoka, dignem/spustim oktavu, edit bubnjeva isto ide dobro, ako se pojave nezeljeni efekti, kao oni psi i sl, to lepo obrisem, dodam druge elemente koje osecam da fale - close hi-hat, open na poslednjem udaru u 9/8 na pr.... Onda - bongosi, dobos, noga (Kick)... Sredim im onim vertikalnim linijama ispod i dinamiku za svaki elemanat i svaki udar posebno, ali - eto!

Radio sam toliko godina sa profi klavijaturama, nikada sa ovakvom, nikada sa USB/MIDI i fali mi taj deo logike pravilnog povezivanja u ovoj situaciji!

Btw, ovo ima foru i prostor do novembra, jer su i svirke otanjile, a ako Bog da, u novembru - definitivno napustam Roland i Korg i uzimam Tyros VI (Genos), pa makar ga svirao kuci za merak...
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2017, 23:22   #100
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro si ti to shvatio i razradio, mislim na Genosa

Da, glupo je što nisu postavili tu osnovnu funkciju promjene sounda u Stylu. Stvarno čudno.

Nije nužno da klavijatura bude spojena s računalom kada obrađuješ Style. Ali ako je spojena i ako ona služi kao "izvor zvuka", ti točno čuješ kako će style zvučati kada ga poslije obrade uneseš u klaviajturu.



Provjeri da li si postavio pravilno ove podatke (sa slike). Moraš biti siguran da oni odgovaraju soundovima koji se nalaze u klavijaturi. Napravi test, pozovi u cubase onaj style kojem se čuju soundovi i očitaj im MSB LSB Program Change. Zatim iste te vrijednosti postavi u style gdje se ne čuju trake.
Ne znam, ne pronalazim na internetu patch listu za tvoj instrument. Da li se sav trud isplati jer ćeš ionako prodati klavijaturu? Procjeni sam.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (12.05.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije