Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.11.2013, 17:15   #11
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
'Ajd polako jos jednom, kakvi efekti na Main izlazima ? Koji efekti uopste, interni, externi... ? Kako ih saljes na Main izlaze... zasto ?
Radi se o internim efektima FX-A i FX-B (Reverb i Delay). Kad sviramo u nekom klubu koji ima svoje ozvucenje ja nosim samo jednu svoju kutiju (aktivnu) kao monitor. Zbog toga sto mi je generalni graficki EQ podesen prema mojim kutijama na koje i radim najcesce i zadovoljan sam tonom, ne menja mi se nista pa na ozvuku kluba saljem signal preko AUX kanala (Aux 1 i 2). Tako mi je lakse jer u toku svirke ako osetim da treba nesto korigovati mnogo mi je zgodnije preko parametrickog EQ AUX kanala nego preko generalnog GEQ (tamo treba da vrtim tockice dok dodjem do odredjene frekvencije koja mi treba od 31 moguce, a svirka ide i nije zgodno sve to raditi u toku sviranja).
Problem je u tome sto mi se Reverb i Delay slabo cuju na klubskom ozvucenju, tj. pevacki mikrofoni budu suvi dok na monitoru rade normalno, odnosno efekti su prisutni.
Da ne zaboravim da kazem, u System je podeseno da su AUXi Post Fade.

Din074, i kod mene se greje mikseta ali ne zabrinjavajuce.

Promijenjeno od Akordeonista (21.11.2013 u 17:21 sati)
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2013, 19:06   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li si postavio panorame za Aux 1 i 2 ekstremno suprotno, jedan na lijevu, drugi na desnu stranu ? Ovo moze da dovede do slabljenja efekta jer ukoliko su oba na sredini, onda u sustini saljes mono signal na to stacionarno ozvucenje, a efekti, pogotovo Hall, su prostorni efekti koji bi u tom slucaju imali fazno pomjeranje i osjetno slabljenje signala.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od DinO74 Pokaži Post
Nakon pola sata-sat rada bude vruc ali ne toliko da opeces ruku i to samo na tom dijelu iznad natpisa "StudioLive". Mene sada brine ovo u vezi kabla, u stvari ne brine me nego sam vise ljut na samog sebe sto sam glup pa nisam ni obracao paznju je li kabal spojen kao balanced ili unbalanced ili ko zna kako vec. Tudja ruka svrab ne cese ... kablo mi je dao prijatelj :/
Grijanje ne treba da te zabrinjava, samo ostavi dovoljno prostora oko miksera i bice uredu. Sto se kablova tice, ljudi na njih najmanje obracaju paznju, pa se cesto sretne odlicna oprema, a kablovi zadnje smece i... naravno to dovodi do smetnji, loseg signala, sumova, brumova itd... Koliko god je bitan dobar mikser, aktivni sistem, efekti itd... toliko i kvalitetni kablovi. Uglavnom muzicari upotrebljavaju najeftinije kablove koje mogu naci ili ih cak i sami leme upotrebljavajuci bilo kakve dzekove i kablove. Dobri kablovi imaju i odgovarajucu cijenu ali to je i cijena kvalitetnog zvuka. Generalno treba izbjegavati kojekakve adaptere i noname kablove tanke kablove. Bar nekakvi Klotz kablovi mogu da se plate, ako bas ne moze da bude Sommer ili Monster. To ce bar eliminirati one banalne uzroke loseg signala.

Promijenjeno od tranzit (21.11.2013 u 20:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 03:07   #13
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Konkretno sinoc na svirci na pojacalo kluba sam isao samo preko jednog (AUX 1) kanala tako da nisam dirao panoramu na njemu. To je MONO signal ali ne bi trebalo da se efekti cuju slabije, zar ne?
E da, po kanalima je AUX 1 bio "odvrnut" na nekih 50-60%, znaci nije do kraja. Svi kanali, naravno, su bili podeseni na jednaku vrednost.

Promijenjeno od Akordeonista (22.11.2013 u 03:15 sati)
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 03:24   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rekao sam ti da je signal slabiji na Aux izlazima jer su i oni sami slabiji od Main izlaza, a vjerovatno si na Main izlazima podigao malo vise onaj Trim Poti. Radi toga odmah dolazi i do razlike u levelu efekata jer oni direktno zavise od levela signala ali ne linearno vec logaritamski, tako da se nesrazmjerno vise stisavaju u odnosu na stvarnu razliku u levelu signala. Kada vodis signal mono, naravno da trpi efekat i to prije svega Hall jer mu nedostaje prostornost, koju jedino ima kada su oba kanala ukljucena. U tom slucaju si Hallu jednostavno "oteo" jednu stranu prostorije i radi toga je odmah tisi. Nisu to neke ogromne razlike ali su cujne. Nego, nesto drugo, zasto to uopste radis ? Znam da si objasnio da ti je lakse ali to je samo prividno. Na StudioLive imas Scene, zar ti nije lakse da napravis Scenu za takve prilike i jednostavno je pozoves kad zatreba, a normalno vodis signal iz Main izlaza.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 03:43   #15
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije mi lakse jer sinoc sam radio u tom objektu i ko zna da li cu ikada vise raditi tu a lakse mi je u toku svirke kontrolisati EQ na kanalu nego na generalnom GEQ. Sinoc smo radili u objektu gde su nam dali samo jedan kabal koji vodi ka njihovom ozvucenju, teko nismo ni imali mogucnost da vodimo stereo signal.
Trim pot na MAIN izlazima mi je na "3 sata" ali i pored toga imam utisak da mikseta "izbacuje" tisi signal od drugih mikseta. Pre ovog Presonusa sam koristio A&H Zed 14 i ova druga daje jaci signal na kutije. Koristim kutije EV ELX 15p i na njima postoje kontrole za ulazni Level i za generalni Volume. Ulazni Level pojacavam do kraja i nikada mi se nije desilo da se na kutiji upali lampica Limit sto znaci da signal koji mikseta salje nije prejak iako je In Level na maksimumu i pot za Main izlaze na mikseti na 3/4.
Da li bi pomoglo ako bi AUX po kanalima bio pojacan na maksimalnu vrednost pa da smanjim klizac za AUX 1?
Dodato:
Zaboravih da napisem i to da je sinoc taj kabal imao banana konektor!

Promijenjeno od Akordeonista (22.11.2013 u 03:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 03:59   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U tvom slucaju ti miksas Aux potenciometrima na kanalima jer radis u takvom setupu. Svako smanjivanje potenciometra za Aux na kanalu je u sustini stisavanje dijela signala koji se poslije Gina odvaja na Aux "granu". Tebe vise i ne interesuje polozaj Volume Fadera za Level koji se salje na Main jer sa Maina i ne ides nikuda dalje. Ti u sistini miks radis Aux potenciometrima (1 i 2) na kanalima jer signal dalje ide vani upravo iz Aux izlaza. Posmatraj to kao jedan monitorski miks kod kojeg je sve isto kao i kod FOHa s tom da tu Aux potenciometri na kanalima preuzimaju ulogu Volume Fadera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 04:05   #17
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tako je, Main Volume Fader mi u tom slucaju sluzi za monitoring.
Faderi po kanalima su aktivni jer je mikser postavka takva da sve ide Post Fader.
Da li bi pomoglo da postavim maksimalne vrednosti AUX-a po kanalima a da Fadere AUX1 i AUX2 srazmerno smanjim kako ne bi isao prejak signal na pojacalo?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 04:08   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mogao bi, zasto da ne. To je sve sasvim ispravno. Obrati samo paznju na nivo signala i sve ce biti uredu. Najzdraviji je najaci moguci signal ciji Peakovi doticu digitalnu nulu "s donje strane". Razmisljaj na taj nacin i uvijek ces imati optimalan protok signala.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 04:14   #19
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probacu tako na sledecoj svirci koju budemo radili na ovaj nacin. Kao i uvek, hvala na poucnoj prepisci!
Imao sam pitanje u vezi Wireless povezivanja miksera i kutija u podforumu "Kabliranje" pa ako moze odgovor u vezi s` tim.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2013, 04:49   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo sam zapustio odgovore na pitanja, uslijed navale posla koju u posljednjih mjesec dana imam ali evo dobio si odgovor na pitanje u vezi sa Trans Audio Wireless sistemima, za prijenos audio signala u najvisem kvalitetu, od mixera do aktivnih kutija ili pojacala snage.

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2lL4jcXE0

Promijenjeno od tranzit (22.11.2013 u 04:51 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije