Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.08.2016, 19:00   #21
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaboravite koji je izraz upotrijebljen.......ili uzmite neki drugi izraz koji zelite ne bitno je.

Ja gdje god sviram trazi se glasno.........da se mene pita ja bi samo svirao lagano pjesme olivera dragojevica kemala montena itd i to na bose L1 ili ld maui.........fino lagano skoro pa savrseno.

Ali kod mene to ne ide.......ja malo gdje odradim svirku na dvije kutije.......u 80-90% slucajeva nosim bar jedan bas uz to..........krene se svirat lagano........i onda mic po mic i eto ga grmi..........ja ne mogu da radim kad mi je razglas pred kraj snage tad zvuk ode u vraga........zato nosim bas pa iz digitalnih mixera dijelim i bojim signal po zelji.........onda ima i snage a i lijepo radi.........powermate vise nemam uopce kod sebe.......zadnji je prodan prije mozda 2 godine.

Samo da podsjetim covjeka da prvo isproba pa onda kupi razglas.

Meni takvi sistemi nisu mogli radit posao iako zvuce prelijepo.

Ima i ev male i lagane kutije..........sjecam se jednom neko je komentarisao cini mi se zx1 i sb122 tako nesto..........kao prelijepo zvuci ali nikako da krene svirka..........ono kao gosti cijelo vrijeme cekaju da krenes ono kao da se jos zagrijavas.........a ne znaju da si vec blizu peak-a

Taj ld koliko sam uspio vidjet ima skroz malo db u specifikacijama.........pa mi sve lici na taj tip ozvucenja.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
perobp (31.08.2016)
Star 31.08.2016, 19:40   #22
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ella 85, razumijem odlicno o cemu govoris. Jeste zaista nedostatak sto nisam u mogucnosti to nigdje probati, mene je odusevio zvuk, a jacina se ne moze odrediti na osnovu snimka. Ako je uslov isprobavanje, onda bi definitivno odustao od kupovine ovoga, iz prostog razloga jer toga nema ni u krugu od 1000km, gdje ja zivim. Najbolje bi bilo da nam neko iz prve ruke kaze i otkloni sumnju, ali ako moze da ozvuci 150 ljudi, kao sto Casper kaze, onda to i nije toliko lose.
Max. SPL (continuous): 114dB
Max. SPL (peak): 122dB
Frequency response: 50 - 20000Hz to stoji u specifikacijama, naravno vazi za sistem

dok je na primjer prx615m full range 135 dB (peak) i jaci je za 100w u odnosu na sistem, sad ne znam sta da mislim.
perobp je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2016, 19:57   #23
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pogledaj malo temu o Ld Maui 11 na forumu.
O tome sam pisao.Sa dva Ld Maui 11 bez brige odradis svirku za150 ljudi mozda i malo vise.Sve zavisi sto sviras, kome itd itd.Ako sviras u velikim salama za 300,400, i vise ljudi, ili ispod satora onda Ld zaobidji.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2016, 20:27   #24
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo, upravo sam sve iscitao. Uglavnom su to lokali (clubovi), i pub-ovi do 200m2, na vecim svirkama, u salama, uvijek bi iznajmio koju kutiju, a kasnije bih vjerovatno kupio jos jedan sistem, dakle 3. Ispod satora ne sviram nikada.

Promijenjeno od Dell (01.09.2016 u 02:22 sati)
perobp je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2016, 20:50   #25
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemogucnost probanja raznih sistema, kutija,mixera je najveci razlog za strah i nepovjerenje.Nije isto nesto isprobavati u trgovini sa mp3 ili u nekoj sali sa aranzerom.
Druga stvar je sto je Ld Maui anoniman na Ex Yu trzistu.
Mnogi proizvodjaci malo "friziraju" snagu,decibele,vate- papir trpi sve a stvarno stanje je druga prica.
Ld je u svojim specifikacijama "posten" i ne razbacuje se sa decibelima.Lagan za transport i brzo montiran.Nije to najbolji sistem koji se proizvodi ali se uklapa u cijenu i za te pare daje mnogo.
Ima jos mnogo drugih kombinacija npr.Db Technologies,Ev Zlx 12 p sa Ev Zxa1 subom,Rcf Art modeli itd itd.
Ovo su mogucnosti u okviru 2000€ i sve novo.Mixer i ne mora biti digitalni ali koliko kosta Behringer jednostavno se mora kupiti.I to ne samo zato sto malo kosta vec zbog toga sto i vrijedi.
O tome ti druge kolege mogu mnogo vise reci, a ima dovoljno pistova na tu temu.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2016, 00:40   #26
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

jedini problem u vezi sa tim ld sistemom ce biti eventualna dalja prodaja, koja nece biti laka a i ako uspes da prodas bice to za neke smesne novce...za ostalo sam cuo, tj. proctiao ok stvari u vezi tog sistema...zato ti ipak preporucujem da pre nego pazaris sistem ti to nekako i negde probas, makar ako i moras dalje da odes da to cujes i probas, recimo ako ima u ZG u Hrvatskoj, mozes tamo...da ne bude posle kupio si, a nesto ti mozda ne odgovara, neces moci da ga prodas a da ne izgubis 50% i vise, tek datog novca, tako da najbolje odes na licu mesta probas, ako ti odgovara, to je to, pazaris i cao

Promijenjeno od Milan$ (01.09.2016 u 00:44 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2016, 01:12   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na treba biti zbunjen specifikacijama za Maui. Mora se imati na umu da ovakav sistem radi na drugačijem principu nego klasični konvencionalni zvučnici. Ugrađena Line Array tehnologija u Maui omogućava potpuno drugačije (bolje) širenje zvuka u prostoru.

Sustav treba probati, akustički doživjeti i tek onda procjeniti da li odgovara namjeni za koju se želi koristiti. Znam da to nije uvijek moguće, pogotovo dolje u CG. Ljudi "na zapadu" imaju privilegiju i mogućnost da proizvod nakon mjesec dana korištenja vrate u trgovinu bez ikakvog obrazloženja. I dobiju svoj novac nazad. To je odlična stvar, samo se bojim da bi kod nas ovu privilegiju mnogi (is)koristili kao "trajni besplatni najam opreme".

Nadam se da je @perop do sada dobio dosta informacija. Ne znam da li su mu u pravom smislu pomogle jer su otvorile neke sasvim nove dileme. Ako pak želi ići "na sigurno", onda nek uzme dvije PRX 715 i riješio je zvuk za dulje vrijeme. Biti će sigurno zadovoljan kvalitetom. Kažem, ja sviram na prx612 iz jednostavnog razloga što mogu lakše "modulirati" sustav. Kada se radi do 50 ljudi dovoljne su samo one, za 100-150 ljudi nosim i ZXA1-Sub. U zadnjih mjesec dana sam imao par svirki za 400-500 ljudi i umjesto skupih PRX718XLF sam iznajmio Carwin-vega CVA 118. Bilo je i drugih kombinacija i mogućnosti najma ali moram priznati da su ove Carwin-vega odradile posao više nego odlično. Jedini nedostatak im je težina od 54 kg.

Jedno je sigurno, Maui 11 je optimalna kupovina jer za povoljnu cijenu dobivamo vrlo kvalitetan sustav koji bi trebao zadovoljiti većinu onih koji sviraju kao OMB. Naravno da postoje i oni kojima ovaj profinjen sound, elegantan izgled i mali promjer zvučnika neće odgovarati. Da li gosti kojima oni sviraju stvarno žele "nešto glasnije" ili je to samo izgovor kojim bi opravdali svoju predodžbu dobrog zvuka, u ovoj temi uopće nije bitno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2016, 15:55   #28
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, naravno. Dobio sam mnostvo korisnih komentara i sugestija, kao i uvijek. Hvala vam svima, jos jednom!
perobp je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2016, 00:23   #29
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

vidim na forumu se rijetko spominje Yamahina Stagepas serija. Jasno mi je da se kombinacijom zvučnika jednog proizvođača i miksete drugog proizvođača može napraviti ozvučenje "iz snova" ali pitam se - šta fali npr. Yamaha Stagepas 600i - tamo je sve u jednom. Jeste da nema bas bin ali zar je to neki veliki minus ? Zar nije (naj)bolje kupiti sve u jednom ?
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2016, 06:12   #30
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@sxkn7 malo bolje pogledaj Yamahu i procitaj specifikaciju😃
Nije ni Ld Maui 11 monstrum ali u poredjenju sa tom Yamahom je jako daleko.😉
O sistemima sa ili bez suba ne bih komentirao.
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije