Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.03.2017, 10:50   #31
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@toni-bt ne bi se ni za šadiju složio..... svirao sam pa600 3 pune godine i izgleda kao nov nigde promenio boju nije ... dom sam pa800 imao kratko ali je počeo da gubi boju na više mesta a kolegin dok je imao je zarđao na oba zvučnika tj mrežice i izgubio boju skoro 40% na mestima gde se koriste tasteri i šiberi..... pa800 skoro svaki drugi takav a pa600 nisam video baš nešto toliko urnisane primerke jeste da je novija ali to se ipak vidi.
Jedina nula ko kuća za pa600 au dirke ali za te pare.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2017, 14:24   #32
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Au bre sta se prepirete toliko oko ovakvih gluposti svako kopuje kolke sumu mogucnosti i kraj sad moze dase pljuju drugi istrumenti do beskonacno ja imam pa800 i pa600
za mene je pa800 najbolja za upotrebu od style do boja mnogo lak za upotrebu i oko performansa.Dok kod pa 600 neznam demije dupe a de glava a rade isto samo da kazem oko tih dirki stvarno kako sam spustio na pa800 kao da sviram harmoniku a pa600 isto sam spustio kolko je moglo ali toje tastatura igracka ali klavijatura radi odlicno sve drugo,e sad da kazem zasto nisam kupio pa3 ili pa4,pa jednostavno pred kakvim pacijentima sviramo nikad ali bas nikad nebi bacio tolke pare zbog 300e tezga da bacim 3300e i da pratim modu ne pada mi napamet .Drugo dirke za nas soliste su gore na pa3 i pa4 cak nego pa600 zasto to navodim pa na pa600 mogu da odsviram sve a na pa3-4 nema teorije vidite ja sviram sve od teskog orjenta do rumunjaka i vlaha i makedonija bugarija itd,pa naveo sam bas tog decka sto je solirao na sve tri klavijature brlja trilere do beskonacno bas zato sto nevredi ni pa2 ni pa3 dirke ni k....... pa zbog 20-30 boja i 50 ritmova koje moze svaki aranzer da odradi i koji mogu dase doteraju da budu od prilike makar 90% bacati 2.200e stvarno je ludost .Samo da dodam da posedujem Kronos najnoviji koj je bez premca naca klavijatura bez premca i stvarno vredi 100% .
Ima najacu tastaturu do sad sto sam probao za moju pricam,jer skoro sve imaju razlicitu tastaturu jeste nijansa ali tako je,zato predlazem da svako uziva u svom istrumentu i da nenamece svoju volju drugome ova klavijatura ili ona itd.
Za mene licno Korg pravi najbolje efekte bas sto treba nama sa balkana sto neznaci dasam ja super zadovoljan sa svim stvarima, najgora je stvar sto nam sve firme daju na kasicicu
ajde pogledajte pa3 i pa4 i stavite na vagu minimum 1000e koje doplacujete da bi kupili sledeci model a razlika 1% u kvalitetu.Tek kad nam stave jedno 16 out izlaza kada budemo imali makar 3gb rama i kada budu stavili tastaturu od Kronosa na pa Buduci aranzer onda bi moglo dase kava masina a tose nece desiti nikada zato kazem uzivajte u vasem ukusu
veliki pozdrav Nele
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nele1 za ovaj koristan post:
ktisljar (25.03.2017)
Star 12.04.2017, 02:04   #33
milan77765
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.04.2017
Mjesto: Istočno Sarajevo
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa600 i Kurzweil K2000
milan77765 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od svirac007 Pokaži Post
Od prije 2-3 mjeseca sam vlasnik PA600 a pored njega trenutno jos uvijek imam i svoj PA800..

Od prvog dana kada sam kupio pa600 primijetio sam da ima nekako jeftin- plastican-muljav-prazan sound mislio sam da je to trenutni dojam se to da nekako ispraviti EQ- efektima ALI NE IDE ...
prenio sam svoj set iz PA800 u PA600 ali to nije ni 60% kako ti ritmovi inace zvuce prirodno-cisto na pa800. znaci isti semplovi isti ritmovi ali u PA600 nekako zaguseno nejasno (neznam kakv izraz upotrijebiti)
Moje pitanje za vas dali je stvar u MASTER EQ... dali neko moze da mi da ili objasni postavke -parametre na EQ koje frekfencije da cackam sta da radim...
Sto se tice Pa600 ,dacemo primjer ,set od 60 MB i na Pa600 i na Pa900 i na Pa3x zvuce identicno ,sto se tice Pa800 meni je to kanta od klavijature i po meni bezpotrebe skupa toliko ,Pa600 jeste losije izrade ali po meni daleko bolji zvuk ima em ima opciju da ucitava sve sa svih korgova (naravno do 96mb ram),ako se Korg smiluje moze ubaci i neki update software pa poveca ram memoriju ko sto je bio i slucaj sa Pa300
milan77765 je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2017, 10:55   #34
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od milan77765 Pokaži Post
Sto se tice Pa600 ,dacemo primjer ,set od 60 MB i na Pa600 i na Pa900 i na Pa3x zvuce identicno ,sto se tice Pa800 meni je to kanta od klavijature i po meni bezpotrebe skupa toliko ,Pa600 jeste losije izrade ali po meni daleko bolji zvuk ima em ima opciju da ucitava sve sa svih korgova (naravno do 96mb ram),ako se Korg smiluje moze ubaci i neki update software pa poveca ram memoriju ko sto je bio i slucaj sa Pa300
Ako neko pročita tvoj post dobit će krivu sliku. Ubaci taj isti Set u Pa800 isto će zvučati.

Nećeš nikad dobiti pravi Sound klavijature ako koristiš jedan te isti Set na svim klavijaturama, ne iskorištavaš sav potencijal klavijature.
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2017, 00:06   #35
milan77765
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.04.2017
Mjesto: Istočno Sarajevo
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa600 i Kurzweil K2000
milan77765 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne govori se o tome nego se govori kako Pa600 ima muljav zvuk a npr pa3x ili pa2x nema,kazem da to nije istina,normalno da pa3x ima vece mogucnosti i vecu ram memoriju i treba da vise ima semplova nego pa600 , nego kazem da ce isti semplovi na obje klavijature zvucati jednostavno isto.

Promijenjeno od Dell (16.04.2017 u 13:40 sati)
milan77765 je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2017, 20:54   #36
golub
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.01.2016
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
golub ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima li neko set za pa 600 sa 96mb a ne za pa800 kao sto svi prodaju? Ali da je sredjen na razglasu
golub je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2018, 06:23   #37
mirza_king
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.07.2007
Postovi: 8
Downloads: 421
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
mirza_king befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od milan77765 Pokaži Post
Ne govori se o tome nego se govori kako Pa600 ima muljav zvuk a npr pa3x ili pa2x nema,kazem da to nije istina,normalno da pa3x ima vece mogucnosti i vecu ram memoriju i treba da vise ima semplova nego pa600 , nego kazem da ce isti semplovi na obje klavijature zvucati jednostavno isto.
Nemogu zvucati isto kad su zvucne kartice razlicite nema veze koji sempl koristi pa3 i pa4 ce vazda bolje zvucat i sa identicnim semplovima.
mirza_king je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije