Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2014, 21:48   #21
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja kad negdje idem svirat, bilo na otvoreno, ili po nekim kaficima i lokalima, uvijek nosim svoje kablove i taj produzni, tako da se direktno spajam u uticnicu preko svojih kablova. Jednom sam se spojio na produzni koji je imao gazda u kaficu, pa mi se desilo, da je odjednom nestalo struje u cijelom sistemu, samo se sve ugasilo. tad sam mislio da je sve pregorilo, ali srecom nije, nego je samo doslo valjda do opterecenja, jer kabel se "zdimio" samo.

Tranzit iznenadujes me kolicinom informacija koju imas u vezi svih ovih tema koje su vezanu uz svirku. Neznam jel ti hobi da to sve proucavas, ili se jednostavno profesionalno s time bavis pa moras sve znat, ali svaka cast. No comment.
makl je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 04:20   #22
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

@makl

To ti se desilo najvjerovatnije jer je previše snage bilo spojeno na tu fazu. Obično na stadnardnu zidnu utičnicu gdje je faza 10A (220V) granica snage potrošača je 2200W ali treba ići dosta ispod toga. Kao što vidiš rezultat se dobije tako što pomnožiš napon (V) sa jačinom struje (A).

Tranzit se ovim poslom profesionalno bavi, i svi možemo naučiti svašta od njega, čovjek je voljan svakom pomoći. Pored ovog posla on ima još nekoliko profesija, a koje mu nisu hobi. Sve što znam naučio sam od njega, počevši od produkcije pa nadalje.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 06:21   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od makl Pokaži Post
Tranzit iznenadujes me kolicinom informacija koju imas u vezi svih ovih tema koje su vezanu uz svirku. Neznam jel ti hobi da to sve proucavas, ili se jednostavno profesionalno s time bavis pa moras sve znat, ali svaka cast. No comment.
Harepa50 ti je u globalu vec odgovorio na to tvoje pitanje ili bolje reci, dvoumljenje. Kamo srece da mi je muzika i audio tehnologija samo hobi. Sigurno bih bio mirniji i sa daleko manje stresa, a imao bih dosta vise vremena za one ljudske potrebe koje cine ljude zadovoljnima. Ovako, ostaje mi da se do kraja borim sa tehnoloskim napretkom, koji zaista "pretjeruje" i obimom i brzinom novih dostignuca jer htio ne htio, moram biti "up to date", inace ostadoh gladan. Na ovom forumu se samo djelimicno dodiruju domeni audio tehnologije i nauke o medijima, u najvecem broju slucajeva samo oni osnovni, rudimentarni. U svom pozivu sam prinudjen da u svakom momentu moram imati spremna rjesenja za daleko kompleksniju audio problematiku. U svakom slucaju, uopste mi ne treba zavidjeti.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
makl (07.03.2014)
Star 07.03.2014, 14:37   #24
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma vidim da sve znas, a to je dobro, tako da znam kad cu kupovat nesto od opreme malo skuplje, znam koga cu pitat za savjet
makl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije