Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.11.2005, 10:49   #1
Catzo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.11.2005
Postovi: 6
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Catzo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard treba mi savjet

pozdravljam sviju vas, moje ime je Catzo.

sviram klasicnu muziku na klaviru, sviram narodnu muziku na harmonici i sintisajzeru. nabavio sam KORG Triton LE 76 i mnogo mi se svidja. uzeo sam boje, terce, etc. od jednog prijatelja i mnogo je dobro. imaju samplovi od guerrini harmonika i jos puno vise stvari, i tako dalje.. ali nesto me muci: treba mi arranger, ja mislim. to je sto me zbunjuje. nemogu ritam napraviti na triton le. i ako vrlo dobro sviram bas sa ljevom rukom, fale bubnjevi!

momentalno koristim jednu staru CASIO klavijaturu koju drzim ispod tritona, i koristim da dajem harmoniju uz ritam sa ljevom rukom. problem je da tu nemaju bas za nasu muziku ritmovi. sta vi muzicari mozete preporuciti da ja nabavim UZ triton le da bi me mogli pratiti bubnjevi, i da dobro zvuci. ja sam sluso KORG PA80 kod jednog prijatelja, i vrlo je dobar, ali meni nebi trebalo nesto toliko skupo zato sto ja vec imam triton le za "solo."

treba mi savjet, i ako sada sve vrlo dobro zvuci, ritmovi na ovome casiu nisu namjenjene za ovu vrstu muziku. triton LE je fantastican, ali treba mi nesto uznjega da me prati. neki jeftin aranger gdje mogu ubacivati nase ritmove mozda? jeli ima ista SOLIDNO da se nabavi?

hocu da nov instrument kupim za te ritmove. dobio sam prijedloge za ROLAND GW-7 i ROLAND EXR-5

MNOGO HVALA,
Catzo
Catzo je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2005, 11:51   #2
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Za vasu potrebu kao sto ste naponemuli da ne namjeravate nista skupo da uzimate onda vam preporucujem KORG PA50 koji je za sada veoma povoljan.
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2005, 12:52   #3
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tako je, Pa50 je najbolje rješenje. Možete ga dobiti novog već za cca. 900 Eur-a, a rabljenog za 700 Eur-a. I dobit čete istu ritam mašinu kao na Pa80. jedino što Pa50 nema sampler i malo je lošije kvalitete. Preporučam vam da prodate Triton Le i uzmete Pa80. Pa80 čita sve Tritonove boje i ima bolji sampler, a uz to mogučnost promjene tvorničkih stylova, znaći 304 vlastita styla koje možete napraviti uz EMC Style works.
Razmislite malo o prijedlogu, jedino vas upozoravam da Pa80 novi košta kao dva Tritona Le-a bio nov ili rabljeni.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2005, 14:01   #4
Catzo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.11.2005
Postovi: 6
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Catzo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala na prijedlozima
Catzo je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2005, 16:52   #5
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rekoh ti vec na onom forumu, najjeftinije a sto moze da ti odradi posao sasvim ok, je Roland GW7.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2005, 04:57   #6
RadeKI
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pozdrav prijatelji. Ne znam dali si razmisljao o nekom Roland aranzeru mnogo su jeftini (mislim na starije) G-600, odlican aranzer ili G-800 a jeftini su ovde u srbiji moze da se nadjo oko 600-800e.

Razmisli i o ovoj soluciji onda u toj kombinaciji imas sve potrebne boje od Rolanda + Ritam masino (aranzer) i moderne boje sa Tritona.
  Reply With Quote
Star 17.11.2005, 21:36   #7
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rade, GW7 koshta ispod 500 evra NOV, a bolji je i od G600 i od G800, guta sve od G serija.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2005, 09:48   #8
Catzo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.11.2005
Postovi: 6
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Catzo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dobivam svakakve razlicite prijedloge

neki prijedlazu Roland EXR3 / EXR5, neki Roland G600, neki GW7, neki cak i Korg PA50 (nepada mi napamet)

imam jos vremena da se odlucim, ali samo da kazem da meni netreba nista dobro sto se tice "boja," jer vec imam fenomenalne boje na Triton LE sto sam ubacijo

samo mi treba klavijatura za ritam, da mogu harmoniju davati sa ljevom rukom, i naravno da UBACUJEM nase ritmove

gledo sam ovu roland exr3 i exr5, i izlgeda da je jedina razlika izmedju ta 2 je sto EXR5 ima floppy drive, a EXR3 se connectira sa computerom preko USB cable

kad bi ja znao da se mogu nabaviti ritmovi za nasu muziku za Roland EXR3, uzeo bi ga.

nemogu jos da se odlucim
Catzo je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2005, 11:14   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju, ne želim da ti solim pamet no razmisli malo.

Roland GW 7 je malo bolja igračka (ja ga nebi uzeo pa da mi ga daju džabe). Istina bolji je od zastarjelog G-800/600 koji ima samo max 8 (16) user mjesta za ritmove. I nema ga rabljenog jer je tek izašao ove godine. Vani košta 500 Eur-a novi.
Za Roland EXR ne mogu dati sud jer ga nisam imao prilike isprobati, ali koliko vidim na netu dosta i košta.
E sad, kao što sam već reko Pa50 je aranžer koji ima jako dobre boje (Triton synteza) i istu ritam sekciju kao Pa80. Gledao sam oglasnik i dade se rabljeni nabavit već za 600 - 650 Eura, što je 100 - 150 Eura više nego za novi GW-7, a razlika je nebo i zemlja.
Ne znam što više reći, jer za 1.200 - 1.300 Eura se da dobiti Pa80 koji ima iste saundove i bolji sampler od Treton LE-a i jako dobru ritam mašinu. A prijatelju sad izračunaj. Ti za noviji rabljeni dobro isprogramiran Triton LE dobiješ oko 700 - 800 Eur-a + 500 Eur-a koje misliš dati za neki stari aranžer ili noviju igračku tipa Rolanda GW-7 = KORG Pa80, pa imaš obje u jednom (Triton LE i dobar aranžer), samo puunooo bolje.
Jedino, ako baš želiš da imaš dve klavijature (solo + aranžer), e onda sumnjam da češ baš iskombinirati po ukusu svoje želje. Ako baš nemaš novaca za bacanje, od starijih će te najbolje oduševiti G-600 (i to što mu se gašenjem ne briše memory set kao na G-800 mu je veliki +). KORG i30 još uvijek dosta košta, ali probaj s KORG iX-300 ili iS-40. Vrlo su dobri, nisu skupi (450-550 Eur) samo sumnjam da za njih imaš toliko gotovih ritmova kao za Pa seriju ili G seriju od Rolanda. Kupiš li iS-40 (i zatreba li ih tko odavde) stavit ću ih u download centar pa navali narode. Nema ih puno (oko 20-tak aranžmana i stylova), ali su dosta dobri.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2005, 17:08   #10
Catzo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.11.2005
Postovi: 6
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Catzo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso
Prijatelju, ne želim da ti solim pamet no razmisli malo.

Roland GW 7 je malo bolja igračka (ja ga nebi uzeo pa da mi ga daju džabe). Istina bolji je od zastarjelog G-800/600 koji ima samo max 8 (16) user mjesta za ritmove. I nema ga rabljenog jer je tek izašao ove godine. Vani košta 500 Eur-a novi.
Za Roland EXR ne mogu dati sud jer ga nisam imao prilike isprobati, ali koliko vidim na netu dosta i košta.
E sad, kao što sam već reko Pa50 je aranžer koji ima jako dobre boje (Triton synteza) i istu ritam sekciju kao Pa80. Gledao sam oglasnik i dade se rabljeni nabavit već za 600 - 650 Eura, što je 100 - 150 Eura više nego za novi GW-7, a razlika je nebo i zemlja.
Ne znam što više reći, jer za 1.200 - 1.300 Eura se da dobiti Pa80 koji ima iste saundove i bolji sampler od Treton LE-a i jako dobru ritam mašinu. A prijatelju sad izračunaj. Ti za noviji rabljeni dobro isprogramiran Triton LE dobiješ oko 700 - 800 Eur-a + 500 Eur-a koje misliš dati za neki stari aranžer ili noviju igračku tipa Rolanda GW-7 = KORG Pa80, pa imaš obje u jednom (Triton LE i dobar aranžer), samo puunooo bolje.
Jedino, ako baš želiš da imaš dve klavijature (solo + aranžer), e onda sumnjam da češ baš iskombinirati po ukusu svoje želje. Ako baš nemaš novaca za bacanje, od starijih će te najbolje oduševiti G-600 (i to što mu se gašenjem ne briše memory set kao na G-800 mu je veliki +). KORG i30 još uvijek dosta košta, ali probaj s KORG iX-300 ili iS-40. Vrlo su dobri, nisu skupi (450-550 Eur) samo sumnjam da za njih imaš toliko gotovih ritmova kao za Pa seriju ili G seriju od Rolanda. Kupiš li iS-40 (i zatreba li ih tko odavde) stavit ću ih u download centar pa navali narode. Nema ih puno (oko 20-tak aranžmana i stylova), ali su dosta dobri.

Pozdrav
hvala na odgovoru,

zelim 2 klavijature, solo i arranger. vec imam solo, i koristim jedan casio za ritam. ne interesuju me boje uopste, samo ritam, i da mogu ubacivati nase ritmovi. ovaj casio sto koristim nije los, ali nemoze se ubacivati nista unjega.

zbog toga mi netreba nista specijalno. znaci izmedju Roland EXR-3/5 i Roland GW-7 se moram odluciti. kad bi znao da se mogu nasi ritmovi ubacivati u Roland EXR-3/EXR-5, uzeo bi ga.

dali iko zna mozeli se to uraditi? hvala mnogo

Catzo
Catzo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
savjet, treba


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije