Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.11.2005, 11:09   #11
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega !

Ako si se odlučio da uz solo Tritona koristiš Roland kao aranžer, izbor ti nije loš. Nezbam puno o Rolandovoj EX seriji. Provjereno znam da GW-7 čita ritmove od starije serije E i G Rolandovih aranžera, no malo je tanak u varijacijama i vrlo bitno nemaš FD za unos stylova, nego ih moraš putem PC-a preko USB kabla ubacivati unutra. Ako EX serija ima mogučnost čitanja stylova od E i G serije sigurno je bolje rješenje pošto ima FD, a i s disketom je puno lakše baratati nego s USB-om, jer moraš imati i zasebni softvar što još više komplicira "igru".
Roland G-600 još uvijek nije za bacit i po mom sudu profesionalnije izgleda i radi od GW-7.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2005, 11:47   #12
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kreso, za USB mu ne treba nikakav softwer, sve novije mashine prepoznaju USB kao od shale. Sa disketama josh uvijek postoji bolest da nekad nece da se uchitaju, prijavljuju error i slichno. Da trazim rolanda i da imam vec solo klavijaturu ja bih uzeo GW7. Sto se tiche G600 ili G800, nema terije da su bolji od GW7.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2005, 12:18   #13
toma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Postovi: 166
Downloads: 522
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toma pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

uzmi g-800 ili g-1000
stvarno su dobri aranzeri
toma je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2005, 10:46   #14
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ cevap

Pozdrav jarane !

Hvala na informaciji oko USB-a. Imao sam u rukama GW-7 i probao sa sa USB memory sticka ubacivati ritmove od G-600 ubacivati drito u njega. No, šipak ! Nije uopće prepoznao USB stick 8O . A ne mogu direktno ubacivati niti u svoj Pa80. Preko kabla još nisam probao ništa ubacivati u njega, jednostavno iz straha i opreza da nešto ne sjebem. A iskreno i preljen sam čitati u uputstvima proceduru spajanja. No ako ide prijenos bez beda, isprobat ću svakako.
E sad, ne kužim zašto neće sa memory stycka prebacivati direktno. Pa ipak je to prenosna memorija. Prodavač u trgovini mi je rekao da se ritam u GW-7 prenaša putem USB kabla sa PC-a, i da nemože prepoznati USB memory key jer ga ne prepoznaje kao poslužitelja podataka : .
A Roland pošto ima USB priključak mora dati uz njega i prateći softwar. Barem dobijaš uz sve uređaje koji koriste USB.
Sad da ga možeš direktno prosljedit običnom DOS komandom copy - paste sumnjam. A vjerojatno radi, stvarno neznam kako PC prepozna klavijaturu, vjerojatno, prepoznaje kao USB memory stick, tj. mjesto u kog možeš pohranjivati podatke.
Molim te da mi ako znaš opišeš kako bi to išlo direktno sa USB sticka i u biti kako to funkcionira oko prjenosa.
Meni se GW-7 iako je bolji (100 user mjesta) i sočniji od predhodne G serije osobno baš ne sviđa previše. Premalo varijacija, loš displej s malo informacija. Ipak sam ja KORG-ovac, a na njihovom displeju ništa ne fali osim boje (kod Pa 80) E da mi je Pa1X
Sto ljudi, sto čudi kako se kaže. U mojim očima je GW-7 još uvijek više sličan igrački nego profi synthu, a kamo li aranžeru. Osobno, da ja imam problem kao kolega kupio bih samo aranžer npr. tipa KORG i40M i riješio sam se briga. E je profi ritam stoj, mali je, lagan, i mogu ga staviti gdje hoću. Što KORG nije napravio mali Pa aranžer tog tipa ???
Rolanda baš pretjerano ne volim. Imao sam E-70, E-86, E-96, G-600 od aranžera, ali kako su noviji modeli izlazili sve više sam bio razočaran s ponuđenim za velike pare i vidio da Yamaha, a pogotovo KORG puunnooo više daju za iste novce, bez velike rezlike u kvaliteti. Dobro, istina je da Roland ima bolji i masniji ritam od bilo kojeg aranžera, ali to su nijanse. No kad ga usporedimo po kvaliteti boja, onda se može sakrit pred KORG-om.

Pozdrav majstore
kreso je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2005, 11:32   #15
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo, upravo sam gledo i nema šanse da USB pokrenem s Pa80.
Ja sam probao putem General MIDi kablova s USB konektorom umjesto 9 pinskog spoja (kućna radinost). Znaći klasični MIDI kabel za komunikaciju s PC-om, samo što ima umjesto priključka na joistick ili ti ulaza na audio kartici USB priključak. Kabel mi je posudio kolega iz studia i kaže da njemu radi kod DAT rekordera bez problema. Zašto meni neće raditi sa Pa80 taj način prijenosa. U Pa80 ušteka MIDi kraj kabla, a u drugi kraj USB memory stick, i ne poznaje ga ???
Nisam nehi veliki hardwarski maher, ali me ova ideja zaokuplja več dosta dugo.

Otraga više ne vidim niti jednu mogučnost priključka USB-a na Pa80. Imam i video interfejs, ali preko njega na dva činća nema šanse da ukucam nešto u njega, jer samo reproducira izlaz na TV (što između ostalog još nisam ni isprobao).

Ima li ko kakvu ideju ? I daj Čevap, prijatelju reci mi molim te kako svaka modernija klavijatura prepoznaje USB, kad ga ja ne mogu ni normalnim putem zakačiti na Pa80.
Nemoj, molim te bacat bube u uho i samo tako nas dugo ostavljat bez odgovora.
Ajde, please pomagaj

Zahvaljujem unaprijed na rješenju.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2005, 01:48   #16
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hahaha

Pa ja ni ne tvrdim da mozesh direkt ubosti USB u GW7, vec da treba kablom ici. Mozda nece ako nije USB 2.0 u pitanju? Nisam siguran.

PA80 i USB nisam probao, ali ti mogu reci da moj Pa1xPro chim ubodem kabal i odem na utilities na sintu, pritisnem ENABLE dugme, moj laptop odmah pochne da ga lista i nakon 5 minuta mi izbaci novi drive u windowsu, tj. HD iz Pa1xPro, i mogu da prebacujem s njega u komp i obratno do mile volje.

Mislim da bi se na isti nachin trebali ponashati i GW7 i PA80.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2005, 10:42   #17
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kreso koliko sam ja razumeo ti si pokusavao kabal midi to usb sa tim kablom neces moci prebacivati boje i ritmove na korga i sam imam taj kabal njega mozes koristiti samo zasnimanje midija na comp taj kabal su stavili na trziste jer mnoge zvucne kartice nemaju 15 pinski konektor za yojstik na koji je bio vezan sint to je bila stara verzija midi kabla na jednoj strani 15 pin konektor a na drugoj midi in i midi out sa imas taj novi kabal na jednoj strani je usb a na drugoj midi in midi out i midi true i na kablu dodje mala kutijica elektronike koja pretvara midi signal u prepoznatljiv usbsignal sa tim kablom je jedino jednostavnija instalacija sviju muzickih programa jer je lako odrediti port samo stavis u setup midi in je usb in a midi out je usb out i odma sve radi a za prebacivanje boja i ritmova je potreban usb interface to jeusb karta koja se ugradi u sint na to mesto gde ti stoji video interface ali ces ga morati verovatno izbaciti jer nema mesta da na tom mestu stoje i video i usba ko ima usb interface cim skopcas klaviaturu na kompu ti odma napravi jos jedan hard disk to je od sinta i na njega slobodno preko kompa skidas ili stavljas sta hoces ,,,fico
fico je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2005, 12:45   #18
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E Fico hvala ti ko bratu.
Stvarno ovo nisam znao pored svih godina iskustva.
Sad i sam vidim da mi samo MIDI poznaje preko kabla.
Znaći trebao bih izbaciti video interface i upucati USB kartu u synth. Hoće li PA 80 prepoznati USB katu, ili trebam ukucavati nekakav noviji software u nj. ?

@cevap

E moj jarane, lako se tebi sprdat kad imaš formuli 1 (Pa1X Pro)
Pa80 serijski nema mogučnost priključka na USB. OVo što je Fico reko ću svakako isprobat i ako mi to uspije mislim da ne trebam više niti jedan synth. Jer osim 9 User setova na HD-u plus nešto s FD-a imat ću još dodatnih 9 na USB sticku (barem se nadam). Jedino me hebe u mozak dali Pa80 softwarski poznaje samo 9 User mjesta, jer ja na HD-u imam mjesta za najmanje 200 setova. Znam da češ sad skočiti i pitati koji će mi qrac toliko stylova, no radi se o tome da ja svaku pjesmu orginal radim ritam i pod STS stavljam instumente koji mu pripadaju. Znam da vam je večini to glupo, ali ja već imam preprogramirano sve tvorničke stylove + usere na HD-u. Za sad još imam mjesta, ali planiram i za budučnost. Banka 1 mi je za pjesme od A-C, banka 2 za pjesme od D-F itd.
kad mi već KORG nije dao mogučnost beskonačne pohrane gotovih aranžmana na čitav HD, onda si ja sam slažem kako mi paše 8)
Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2005, 14:38   #19
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mozda me nisi razumeo ili nisam to dovoljno strucno napiso hoce li pa80 prepoznati usb kartu ? odgovor je nece jer taj usb koji ugradis nije nista drugo nego usb prilaz do HD ti na kompjuteru neces moci menjati stajlove i banke koje nosi sint u SSD nego ces samo moci na HD da brises i ponovo snimas midi fajlove setove koje imas tamo semplove i tako dalje znaci sa tom mogucnoscu si samo dobio to da nemoras sve unusiti u klaviaturu sa disketomklaviatura netreba nikakav software za usb nego ga treba kompjuter ako koristis starije windows do verzije ME ali zato dobijes sa kartom i cd za instalaciju a windowsi XP netrebaju nista
fico je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2005, 16:00   #20
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E, hebi ga moj Fico !

Onda mi se i dalje bolje isplati imati FD. Pa kad vrisne, uzmem novi za 10-tak eura i opet Jovo-nanovo. Prepravka za USB će me više koštat nego što ću ja uništit FD-a i disketa.
Ja sam se ponadao da će ga prepoznat još kao jedan HD barem, makar nebi bilo loše pošto je USB memory stick flash memorija da mi dozvoli mogučnost direktnog učitavanja samplova, stylova i sl.

U svakom slučaju hvala ti. Valja mi sklupljat lovu za Pa1X Pro ili Tyros II (možda).

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
savjet, treba


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije