Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.05.2014, 19:44   #1
MarkoB
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.07.2013
Mjesto: Gucha
Godina: 27
Postovi: 63
Downloads: 72
Uploads: 0
Rekao HVALA: 53
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50 SD
MarkoB ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Solo klavijatura.

Ovako, imam PA50SD i hocu da uzmem neku klavijaturu za solo, prvenstveno mi trebaju kvalitetne harmonike pa onda i ostalo.

Znaci imam odmah pare za X5D (oko 150 evra je) ali nesto i nisam bas odusevljen sto se tice harmonika ali i nisam ga do sad uzivo cuo. Druga mogucnost mi je Triton LE (ili TR samo zbog kartice jer u LE ide SM karta koliko znam i nije mi jasno kako preko nje ubacujem semplove? Jel treba da imam poseban citac za tu vrstu kartice?) ali njega mogu da kupim tek na leto dok skupim pare, a i jos jedna mogucnost mi pada na pamet. Video sam na YT da jedan lik "vuce" semplove sa LE u i30 i ima prave JV bubnjeve i boje. To je, predpostavljam, povezano preko MIDI kabla, da li to moze da se uradi isto i sa PA50?

Hvala na odg.
MarkoB je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2014, 20:03   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

neces biti zadovoljan time sto tebi treba sa x5d,dodaj pare pa kupi korg tr ili le-a.Mozes vuci bubanj sa le-a i na pa50,ali dok skupis to sve,po meni ti je bolje resenje za pare kad kupis triton le ili tr kupi pa500 i ne treba ti solo klavijatura.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2014, 20:54   #3
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tačno tako. Dobićeš semplovane harmonike... i to će biti super ali uvek će ti biti problem aranzer koji ne da ce praviti kontrast nego ćeš ludeti zbog njega. Koliko će solo biti super toliko ćeš i dalje biti nezadovoljan Pa50 kom. Sa korgom Pa500 ćeš biti na zlatnoj sredini ( pročitaj savete u vezi kupovine Pa500...

http://www.yu-midi.org/forum/showpos...#axzz30rvnyc1J

Inače nemaš baš izbora ako je x5d jedan od favorita, pa eventualno Tr Le... koji je nebo i zemlja spram pomenutog ...po svemu.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2014, 21:09   #4
MarkoB
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.07.2013
Mjesto: Gucha
Godina: 27
Postovi: 63
Downloads: 72
Uploads: 0
Rekao HVALA: 53
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50 SD
MarkoB ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaci X5D otpada?

Ne planiram da kupujem novi aranzer, PA50 sam kupio pre par meseci i prilicno sam zadovoljan zvukom, (za razliku od dirki koje se lepe jedna za drugu, tastera oko ekrana i SD citaca koji ponekad i rade, i jos par stvari koje se ticu kvaliteta izrade, sto se mene tice to i nije neki ogroman minus, mogu da zivim sa tim ),ovo za bubnjeve sam cisto pomenuo jer PA50 i JV nisu neka kombinacija, a i ne bavim se muzikom profesionalno vec po malo. Hvala na savetima, svakako cu skupljati pare, mozda malo i pojeftine do na leto.
MarkoB je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2014, 21:45   #5
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozes da pogledas po oglasima i nekog Korga Trinity ili jos bolje ako ti izleti neka Yamaha EX5,7 (EX5 ima odlicnu dirku)... eventualno bi mogao da potrazis neku Yamahu PSR-9000 Pro, ona je odlican aranzer (klasa Korga PA1x Pro ali po meni jos bolja), ima klavijaturu sa 76 vrhunskih dirki i 64Mb sempler koji mozes koristiti i za aranzerske trake i za solo! U tom slucaju ti i ne treba drugi aranzer!
PSR 9000Pro je vrhunska sprava (pogotovo za vreme u kom se pojavila), extra izrade i mislim da je za pare za koje se moze kupiti (600-800e) najbolja kupovina jer se jednim udarcem resavaju tri bitna faktora: aranzer, sempler i dobra dirka!!! Ranije su Yamahe bile komplikovane ljudima za koriscenje jer nije bilo mnogo dostupnog materijala za njih i nisu znali sami da naprave ritmove za njih ali sada bar to nije problem, ovde na forumu materijala ima mnogo a i u temama o Yamahinim aranzerima su data detaljna uputstva kako napraviti ritam od pocetka do kraja sa brdom korisnih sitnica!
Tvoj Pa50 je igracka spram 9000Pro!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2014, 23:16   #6
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tr i le su bas lepo izbalansirane po pitanju cene i kvaliteta
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2014, 12:09   #7
toma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Postovi: 166
Downloads: 522
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toma pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ako se budes dvoumio izmedju tr i le, radje uzmi tr i to samo zbog sd kartice koja ide u njega.U le ide smart media koju je dosta tesko nabviti jer se vise ne proizvode
toma je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2014, 00:27   #8
kristi
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.02.2008
Mjesto: Ruski Krstur
Godina: 35
Postovi: 81
Downloads: 83
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x pro , Korg Kronos , Roland juno 106, Dallape Organtone
Interesi: Muzika i tehnika
kristi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja takodje mislim da je najbolje da prodas pa50sd i da lepo uzmes polovan pa1x ili pa 800 kad si vec naviko na Korga. Dobices i semplovane boje za desnu ruku,a i za ritam sekciju... Mnogo bolja varijanta od pa50sd + x5d ili tr/le
kristi je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije