Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.02.2007, 17:55   #21
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

MISLIO SAM NA LEVU RUKU
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2007, 19:08   #22
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa vidim ja di spogresio. Znam da je sa desnom sve ok hahaha
Znas sta nema. To je opcija vezana za synchro stop. Na novijim yamahama ima ta opcija, i na korgovima. Kada pritisnes synchro stop, naravno mozes da stopiras ritam. E sad, kad hoces da nastavis, pritisnes dirke, i ritam nastavi, ali cim pustis, on se opet stopira. A na na novijim i na korgu, kada prekines, pa opet nastavis, mozes da nastelujes da ritam nastavi da ide i kada opet podignes ruku. Naprimer da nastavi da ide kada prodje jedna osmina prve note u taktu ili kad prodje jedna cetvrtina, ili polovina i tako. To sam rekao.
marco je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2007, 19:12   #23
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Veruj mi da iz uputstva nista neces saznati. Samo "cackaj" nemas sta da shebes. A sto se tice OS, to je poslednji (i najbolji) koji je yamaha izbacila
marco je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2007, 19:57   #24
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To baš sad i radim i sve više mi se klaviatura sviđa i izgleda da nije zahtevna puno jer sam več dosad puno shvatio.Mada če biti valjda problem sa samplovima i nekim stvarima oko vokodera
jer mi nije jasno gdje da počnem i sa kojom funkcijom ali nekako če več iči.
Ja baš sada radim na tome sa levom rukom i primjetio sam da kada pritežeš dugmiče syn.stop i ostale 2 puta ove stvari kao što si opisao mijenjaju se a na desnu stranu imam uključen left-hold i left.Izvini ako ti pišem ono što več znaš ali probaj da li kod tebe tako radi ili još uvjek ne razumijem tačno na šta misliš.
Imaš li ti isto OS 3.06 ako nemaš poslat ču ti ga ako to jeste kao što onaj reče najnoviji.
Trabat ču valjda iči kod njega da ga premlatim zbog upustva jer sam baš sada nešto s.....o da mi bas ide menjajuči samo u C-duru
a u svima ostalima neče da mijenja a nikako da nađem da to sredim pa ču valjda morati provesti noč kod synta i do jutra pronači grešku
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2007, 20:08   #25
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da tačno kao što si napisao.Pa zbog toga neču puno da se sekiram isto međuvremenom još jednom pritežem sync stop i krene mada to jeste mana i a največa mi je kao prva što sam navikao da za Fill tresnem dirke ali ču naviknuti.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2007, 23:46   #26
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisma te bas razumeo za taj bass u C duru. MOzda je do fingering moda. Za te finger modove pritisni Direct access pa zatim Auto accompainment (dugme za ukljucivanje aranzera) I tu imas split, i fingering modove. Stavi na fingered advanced, jer tu ti je sve. I hvat sa 2 tona, i ceo akord, i jedan prst.
A kakav si to Fill imao na korgu ??? Jel mislis da ritam napravi fill (prelaz) kad jace opicis dirke ???
marco je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2007, 12:49   #27
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Puno ti hvala Marco baš je to bilo krivo al nikako da provalim.
Tako je valjda onaj imao podešeno ili sam sam nešto napravio.
Ali sad te molim pobogu možeš li mi reči gdje da uđem da mogu kod stylova promjeniti zvuke to jest BASS DRUM i tako dalje inače ču valjda poludjeti pored.
Cjelu noč do jutra j....sam se a nikako da dođem to te funkcije.
Pa nije valjda da se to na ovom syntu ne da pa to još nisam čuo
majke mu ni na najslabijem ali nikako da dođem do traki gdje stoje instrumenati sem onih kako jeste SONG,ACMP,M,PAD,LEFT,R1,R2 I TAKO DALJE.Ne magu pa da je j....
uči na trake kao što je naprimjer na Pa80 Menu i onda Mikser i tako dalje.
Ajde Marco molim te ko boga pomozi mi jer sigurno znaš inače sam gotov sa ovim syntom.Skidam neke manual ali jedne sam več skinuo i po onima isto nikako da uđem tamo stoji prvo Digital studio onda style i style creator a posle opet nigdje ne mogu na trake a ni kao što tamo piše ne mogu nikako da uđem.Skidam još neke druge pa neznam da li če to u njima da bude.Pa valjda nisu napravili klaviaturu da se nemože to uraditi jer kako onda posle da zamjenim semple sa ovim instrumentima pobogu.Ne mogu sad ni Fiču da dobijem da ga pitam kako se to radi na psr3000 da imam barem malo predstave.
Još jednom hvala Marco več unaprijed i nadam se da ču ti se i ja moči nekako odužiti ako ne prije kad složim ovo čudo oko semplova ili slično jer znaš nikad nisam imao yamahu pa mi sve dođe nešto treče a i onaj kurac nije mi dao još upustva majke mu a ne bih voleo da idem prije da ga tražim i pretučem ko majmuna.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2007, 12:54   #28
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da na korgu Pa80 samo malo jače tresneš dirke sa desnom rukom i on napravi Fiil ali moraš da namjestiš koji očeš ili fill1 ili fill 2.
Ali to ču naviknuti jer neke klaviature nemaju to funkciju pa je isto dobro ili je možda čak imaju pa nitko ne obrati pažnju na to i onda uopšte nezna da tu funkcija ima.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2007, 12:58   #29
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Opet sam pobrkao mislio sam sa LEVOM rukom.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2007, 15:44   #30
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ovako,
ako hoces trajno da promenis instrumente, onda ides na
SEKCIJU digital studio (levo od ekrana), pa 2 dugme u nizu (digital recording), zatim stle creator pa full edit, i kada udjes u taj mod pritisnes direct acces pa onda dugme part on of. To dugme je pored direct access, pa malo dole (donje od ona 2 velika). E sad. Kada si usao u stle creator automatski je namestena prv varujacija. Kada si izvrsio promene boja, one se vrse samo u toj varijaciji.Ako hoces da menjas na nekoj drugoj, samo predjes na nju, i onda opet direct access + part on off, pa promenis tu. I tako redom. A ako hoces da kopiras setovanje sa jedne varijacije na drugu, imas tu u style creatoru "karticu" set up. Predjes na nju, i onda se tu malo pigraj (da ne pisem ovde jel je malo duze za objasnjavanje).
Takodje boje mozes trenutno da promenis (i u varijacijama i u prelazima) dok ti ritam svira, ako pritisnes direct access + part on/off. Znaci tako ti privremeno menja instrument koji izaberes.
Sve sto se tice mixera nalazi se na mixing konzoli (trece dugme u digital studio). Kada ga pritiskas nekoliko puta, on okrece stranice (mixer za ritam, pa onda mixer za midi 1-16, pa mixer za midi 17-32, pa ona general mixer, i tako u krug)

Inace to dugme direct access ti je najbitnije na celoj klavijaturi Evo ti jos nekih opcija. Ako si primetio tempo tockic je pre svega tempo, ali moze da sluzi i kao data entry. Naprimer sada zelis da smanjis desnu ruku. Kada si otvorio taj meni na nacin na koji si ti dosao do njega kada si trazio ritam, tada mozes da smanjis samo pritiskanjem sr=trelica ispod ekrana. A ako hoces da smanjis brzo (tempo tockicem) onda pritisne

DIRECT ACCESS +
var A - song, multipad,style,l,r1,r2,r3,mic
var B - style parts
var C - midi tracks 1-16
var D - midi tracks 17-32

To su samo nekje od opcija. Igraj se slobodno malo sa tim direct acces dugmetom, nemas nista da shebes, a mnogo ce da ti znaci.

E jos nesto, vracanje tempa styla na fabricki : pritisnes Direct access i zavrtis tempo tockic za jedan zub malo levo ili desno. Eto toliko.

Mozda ti sve ovo sada deluje kao svemirski brod, ali veruj mi da je Yamaha jedna od najpreglednijih klavijatura :wink:
marco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
9000, ili, pitanje, psr, roland, va7, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije