Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.08.2009, 15:35   #21
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja stvarno ne znam jel tesko svatiti,da ista pojacala,pr od 1000W RMS nemaju isti dumping factor,nemaju isti headroom,nemaju isto napajanje i rad transformatora,temperatura rada je razlicita,klir faktor je drugaciji......i nije "drzavna tajna" da svaka kutija u bi-amping modu radi (uz optimiranu skretnicu) bolje.
600W iz pojacala koje radi na 8ohma i ima 750W rms nisu ista sa pojacalom koje na 8ohma ima 1000W RMS i vi koristite iz tog pojacala 600W.
Kvalitet sounda nije ni priblizan!
Jel to toliko tesko svatiti?
Ako je nekome skupa investicja za optimalan rad ZX5ice,ok shvatam,ali ostavite te price da ZX5 ne valja,cak i da nesto nije u redu sa tom kutijom.
Mislim....stvarno nema smisla.

S'postovanjem
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 18:06   #22
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dobro sve to , a kako objasnjavate ovu situaciju . 2 x Crown xti 4000 , 2 x zx5 2 x jbl 528 s . na jedno su kaceni zx5 a na drugo pojačalo jbl . jbl je radio na maximumu ,nemogu se točno sjetiti dokle je onaj tockic na crownu bio odvrnut. ali sjecam se da je na pojačalu za zx5 bilo pojačano i vise od jbl. jbl radi ko sat a zx5 se necuje , a u nju je uslo vise snage nego u jbl . ipak je to dvosistemska kutija koja bi trebala nadopuniti zvucni opseg . na vecini koncerata uvijek bude vise woofera (tako bi trebalo biti) od satelita. tako da bi ova kombinacija trebala biti savrsena . 600 w mid/hihg i 1000w Low , a zx5 to uopce nija odradila . nego su wooferi morali biti smanjeni da bi se izjednacio zvuk . ja nisam nista gore vidio i cuo. rcf art 525 Pasivna je daleko bolja od zx5 .ovo nisam napiso samo tako vec znam da je tako. pozz.
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 18:53   #23
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

1.uporedjujes karakteristike subwoofera i satelita,ako je u opste radio kao satelit,a trebao bi na tu konfiguraciju.
2.Crown XTI4000 ne moze da izvuce iz ZX5 maksimum a jos manje od JBLa 528s!
3.Koji je bio presek frekfenicja?
4.Kako je bio podesen DSP/limiter/EQ na CROWNu?

95% kad je los sound u pitanju,odgovoran je ljudski faktor a ne tehnika!


@....rcf art 525 Pasivna je daleko bolja od zx5 .ovo nisam napiso samo tako vec znam da je tako.

Respektiram tvoje misljenje ali ne znaci da se slazem,znaci to sto ti znas i to sto ja znam nije uvek isto.
Ako si zadovoljan soundom ART525 onda je to OK i najvaznije u celoj prici.
Jako cenim RCF kompaniju,pogotovo 4PRO i NX seriju!ART seriju necu da komentiram i to cu da zadrzim za sebe :-)
Imaju jako dobar marketing na balkanu, svaka im cast.

Pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 19:17   #24
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dobro ,nije izvukao maximum. to se slazem jer kolega aleksandar po tvome bi za ovu kutiju trebalo pojačalo od 2 x 3000w . kako bi onda ostale kutije radile , jbl vertec ima 2000w rms , koje bi onda pojačalo za njih trebalo ako za zx5 pojačalo od 4 kw nije dovoljno .
na crownu su postavke bile sljedece. wooferi su radili na gotovim presetima za jbl. a zx su radile na standarnom modu. eq je bio na normali . basevi i visoki na istoj razini a srednji spusteni.
da objasnim ovo u vezi woofera u kombinaciji sa satelitom. zx5 da radi kako treba , jbl wooferi nebi "ugusili" visoke iz zx5 . primjer , moje kucno kino .5 satelita i 1 woofer, sateliti po 20 w RMS = 100w RMS + woofer 200W RMS .na opcijama je woofer nastiman da radi na maximumu , sateliti isto tako. i sta se desava . opet ima malo basa u odnosu na satelite. cak ni dupla snaga woofera nije dovoljna da sve radi kako treba . a slucaj sa zx5 . za nju bi po pravilu trebalo ici 1200w basa na jednu kutiju. a nju je 1000w "ugusilo". bez obzira to u vezi da kutija nece radit kako treba . crown toj kutiji ce isporucit 600w u svakom slucaju , a to sto kutija ne radi kako treba to nije problem sa pojačalom , iako je bolje da je pojačalo jače od kutije. kod te kutije jedini je problem : pretpostavljam . zavojnice u zvucnicima ili zavojnica na skretnici . Ja kad sam motao zavojnicu za visokotonac imo sam orginal zicu i broj namotaja ali opet se slabije culo za razliku od orginala . pozz
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2009, 00:47   #25
taskedallape
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2008
Postovi: 148
Downloads: 510
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
taskedallape befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja kazem Zx5 sekiru i opal po njima! Nista vise,ljudi se samo zavaravaju sa tim zx5,snagas 2x2000,3000w!Te kutije su pravljene za tezgaroske svirke,znaci da imas 4 kutije i jedan mix,to nije pravljeno za koncerte ili ne znam sta,ali one rade kao 0 za to,za razliku od rcf art500,ili d-lite15-3,znaci to je veliki promasaj!Znaci to je velika greska...pozzdrav
taskedallape je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2009, 01:17   #26
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega pa1x pro elite,
kad ti situacija dozvoljava,probaj ZXA5,tj aktivna varijanta ZX5tice.
Pogledaj kako su izbalansirali kutiju do maksimuma i to sa D-Class pojacalom,po meni jedna od najboljih kutija u njenom rangu.
Ako si dobar ton majstor,pokusaj u pasivnom modu da namestis jos bolji ton,svakako za tvoje potrebe,posto ti pasivni sistem to dozvoljava.

pozz

P.S.ako ti to ne podje rukom, izaberi nesto iz Nexo AlphaE seriju i resio si problem za najmanje 20 godina
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2009, 15:04   #27
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo jos nesto da kazem sto sam zaboravio. sjetio sam se maloprije kad sam gledo nesto u vezi mackia . 2 x mackie sr1530z je bolji i jači od zx5 . jer kod nas jedan svatovski bend koristi 2x zx5 i 2x ev t18s . za subove neko pojačalo od 2 x 800 w Rms a za zx5 pojačalo 2x 1200w Rms . a drugi bend koristi aktivni mackie sr1530z i subove swa 1801z . u statovima mog stricevica su radili na mackie i to je bilo previse jako , ljudi su se dosta zalili . a u svatovima od mog brata dosli su ti sa zx5 , ma zvuk je neuporediv , zx5 je nula za mackie . tolko od mene . a sve to dobro , a kako objasnjavate to da je za zx5 uvijek potrebno jače pojačalo da se iz nje izvuče maximum? kakve veze tu ima pojačalo sa vecom snagom. primjer xti serije od xti 1000 do xti 4000 imaju isti damping factor i ostalo . a zasto je xti slab za zx5 koja ima 600w Rms a crown ima 650 w . da je to kutija kako treba bit crown bi nju spalio . od svih kutija koje sam cuo zx5 mi je nesto najgore. nemojte se ljutit ali to je moje mišljenje .
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2009, 15:08   #28
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

odustajem

prijatan dan
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2009, 15:39   #29
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok . dosta je vise bilo. ja se vise necu petljat u vezi zx5 .pozz
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 31.12.2009, 00:36   #30
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aleksandar72:
"ZX5 sam gurao sa Crest Audio CA18,naravno sa ca.70% snage"

CA18 sa 70% snage? na ZX5!!!?
Nevjerovatno.
Do jaja...
Hvala ti buraz sto si me toliko nasmijao

Pozdrav

Sad znam zasto si onoliko negodovao na moje pisanje...
cincilator je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije