Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.01.2013, 02:13   #11
zaggy
Početnik forumacije!
 
zaggy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.11.2011
Mjesto: Varaždin
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg TR, Yamaha PSR 540
zaggy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao što i kolega kažu trebaš sve setove isprobat, izvadit iz njih što ti treba i složit svoj set, jer samo ti najbolje znaš što ti treba...
zaggy je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 02:54   #12
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

slabo ima ovde necij set da je od a do z radio za sebe za svirku, malo njih pravi, eto ja sam svoj stavio davno, virus bend set triton, isto od pocetka sam svoj majstor, i znam najvise da u 90 posto setova nije podeseno za svirku sa vise efekta, jer znamo da se te klave gube kad krene arazner ako nema efekta dovoljno to jest amlo vise nego sto bi na samo slusali klavu, na samo meni ni netreba efekta osim onog halla na 20-00 dry po standardu i nist vise, al kad dodje sator, kafic, gde omladina skace, moraju efekti nosit svirku, mrzim ih al et.. i u vecini najvise jedni te isti boja i terci, dok u mene je bilo i dobri stringsova za linije zabavnjake, bilo sta, takvih kompletnih stvari da imas za sve ako naravno radis svu vrstu muzike, danas u setu isto imam sve za sve zanrove i do nosa nosa i cak sempl vocale gngam stile na 132bmp pa uz ritam, se pratim, poz
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 19:02   #13
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A covek je LE prodao pre 3 godine
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 19:21   #14
Ledeni
Početnik forumacije!
 
Ledeni's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.09.2005
Mjesto: Sremska Mitrovica Šašinci
Postovi: 25
Downloads: 133
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg tr 61
Interesi: Racunarstvo i muzicki studijski rad
Ledeni befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ledeni pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najkompletniji set kazes? E pa ovako ja radim setove za le i tr preko 6 godina. Set je licna stvar. Onaj koji koristim smatram najboljim mada je jos nedovrsen. Imam sve setove koji se ovde kotiraju i mogu se sloziti sa kolegama da je svaki na svoj nacin dobar. Opet je pitanje sta sviras. Ja imam Tr i radim u bendu gde se svira od Nirvane do Silvane. Znaci sve. Dugo sam tezio da napakujem jedan da valja i da ga ne cackam vise i na pomolu sam da to i uspem. Prvo na sta mislim to je balans boja kako ce da rade i da su sve kombinacije posto sviram bas iste snage. Ali pre toga sam dobro odabrao semplove i mnoge od njih skratio i ponovo lupovao. Dve stvari sam dobio. Prva mesta 20 mb vise drugo svaka boja radi kao sat. Trece provukao kroz Awave ili Extreme semple converter svejedno je cak savetujem ovaj drugi jer je precizniji i sredio Ram seta da radi istom snagom mislim na db decibele i da nema fals tonova losih lupova i slicno. Postavka samog globala je uradjena tako da se terce sve transponuju i da je bas svuda isti. Sto se tice boja ima sve od klavira i rok boja preko popa do narodnjaka turkalija i ovih noviteta granda. Sigurno cete reci Ledeni daj ne s...i ali tako je. Kad bude gotov voljan sam da ga podelim sa vama ali pod uslovom da se ne siri svuda i da ga nadjem na kupujem prodajem. Kao sto datum kaze moje registracije jedan sam od prvih na forumu bez obzira sto sam retko komentarisao i slicno. Javljam se kad imam sta da kazem. Sad kazem mogu postaviti demo seta u download sekciju pa sami kazite sta i kako svaku sugestiju prihvatam i cenim jer licno smatram da smo zato i ovde da razmenimo iskustva i ideje. Ako ste za postavite al da napravimo post jedan gde cemo napraviti jedan extra set i nazvati ga yu-midi set i da ga samo mi furamo. Ko je za nek se javi pa cemo videti sta cemo odraditi. Pola posla sam vec uradio na setu. A uzgred ne bolujemo od sujete tako da bih drage volje dao ovo sto sam uradio da sredimo razmenimo ih i da na kraju imamo nesto vredno i nase. Ko se slaze nek se javi. Tim postupkom bicemo prisniji i uraditi nesto sto stoji iza nas i vredi celoj zajednici. Dati parametre aranzercima da i oni koriste te boje i molim lepo svetsko a nase Ko je za nek mi se zahvali pa da otvorim post.
Ledeni je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 19:26   #15
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

licni set nikad nece biti dovrsen, samo preradjivan. msm ko razume,, znaci ne postoji dovrsen set, osim onoga koji se prodaje, i naravno prodje godina on je vec star nema podesenih novih boja i terci za nove pesme kom treba i ko prati nesto, itd.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 19:31   #16
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Ledeni: hajde Dule, majstorcino, stavi demo da cuju ljudi kakve boje imas. Ja znam licno kako ti zvuci TR posto sam ga milion puta slusao, nebi bilo lose da postavis demo da cuju i drugi.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
Ledeni (30.01.2013)
Star 30.01.2013, 19:49   #17
Ledeni
Početnik forumacije!
 
Ledeni's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.09.2005
Mjesto: Sremska Mitrovica Šašinci
Postovi: 25
Downloads: 133
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg tr 61
Interesi: Racunarstvo i muzicki studijski rad
Ledeni befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ledeni pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
@Ledeni: hajde Dule, majstorcino, stavi demo da cuju ljudi kakve boje imas. Ja znam licno kako ti zvuci TR posto sam ga milion puta slusao, nebi bilo lose da postavis demo da cuju i drugi.
Nema bratic moracu nema druge. Bar me ti znas i da ne pricam u prazno za vikend postavljam pa nek mi se sudi
Ledeni je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 21:54   #18
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 218
Downloads: 530
Uploads: 1
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ledeni svaka Vam cast i stvarno ste legenda... ali cisto sumnjam da ce se set samo zadrzati medu nama yu-midijevcima.... jer znam pa sam i siguran da cu akoto objavite pronaci na njuskalu ili slicnim oglasnicima PRODAJEM YU-MIDI set... mislim da nije pametno postaviti da svak moze skidati...vec da Vi vasom dobrom voljom pošaljete nekome ko zatrazi, ako smatrate da mozete imati povjerenja. Postavite demo da cujemo kako zvuci, ali mislim da nije pametno stavljati u download, jer budimo realni mislim da svak ko voli glazbu i zeli se njome bavite, da je u stanju se potruditi i sloziti svoj stroj.... ako to nismo sposobni onda je*** ovo i uhvatimo se necega drugoga... NEmojte me tko krivo shvatiti, ali sto ljudi sto cudi, sto zena dvista sisa .... htjedoh reci, ne dopustite da budete ISKORISTENI. Pozdrav
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 23:35   #19
Ledeni
Početnik forumacije!
 
Ledeni's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.09.2005
Mjesto: Sremska Mitrovica Šašinci
Postovi: 25
Downloads: 133
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg tr 61
Interesi: Racunarstvo i muzicki studijski rad
Ledeni befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ledeni pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Arter Pokaži Post
@ledeni svaka Vam cast i stvarno ste legenda... ali cisto sumnjam da ce se set samo zadrzati medu nama yu-midijevcima.... jer znam pa sam i siguran da cu akoto objavite pronaci na njuskalu ili slicnim oglasnicima PRODAJEM YU-MIDI set... mislim da nije pametno postaviti da svak moze skidati...vec da Vi vasom dobrom voljom pošaljete nekome ko zatrazi, ako smatrate da mozete imati povjerenja. Postavite demo da cujemo kako zvuci, ali mislim da nije pametno stavljati u download, jer budimo realni mislim da svak ko voli glazbu i zeli se njome bavite, da je u stanju se potruditi i sloziti svoj stroj.... ako to nismo sposobni onda je*** ovo i uhvatimo se necega drugoga... NEmojte me tko krivo shvatiti, ali sto ljudi sto cudi, sto zena dvista sisa .... htjedoh reci, ne dopustite da budete ISKORISTENI. Pozdrav
Slazem se u potpunosti postavicu demo za pocetak pa cemo videti komentare pa cu dalje videti stacu. Naravno ponuda ostaje kome treba nesto da radi kako valja na tritonu tr i le nek se javi.
Ledeni je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2013, 18:41   #20
gogili87
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.04.2012
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg le
Interesi: muzika, automobili, racunari, telefoni... tehnika
gogili87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
gogili87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

slazem se za to oko setova, svoj sredjujem skoro 2god. u njemu sam iskombinovao 20setova, konvertujem boje sa g6, svasta ubacujem.. taman pomislim da sam zavrsio, pa pocnem jos brdo toga da sredjem..nema kraja
gogili87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije