Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.02.2013, 00:04   #1
zaggy
Početnik forumacije!
 
zaggy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.11.2011
Mjesto: Varaždin
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg TR, Yamaha PSR 540
zaggy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Cool Korg tr kombiniranje dva sempla

Bio bih zahvalan kad bi mi netko konkretno objasnio kako se spajaju dva različita sempla na korgu tr...
Situacija je ovakva, imam odlične semplove tamburica koji se sastoje od dva instrumenta, prima i brač, dakle ta dva instrumenta sam preko awave studia spojio u jedan instrument "tamburice" sa 2 leyera, prima kao leyer 1 i brač kao leyer 2,te ih spremio u sf2 format i kao takve ih koristio preko vsamplera dok nisam još imao korg tr i to je zvučalo odlično...
E sad bih htio na Korg tr - napraviti istu stvar... budući da preko awave studia nemogu spremiti instrument sa dva leyera kao KMP format ili spojiti ta dva leyera u jedan (možda je moguće pa ja neznam kako), nego samo posebno spremiti primu a posebno brač kao dva različiti instrumenta svaki sa svojim jednim leyerom i svojim KMP i kao takve ih učitati u TR-a kao dva zasebna instrumenta...
Ako je moguće u awave studiu spremiti instrument sa dva leyera u kmp, a da jedan leyer ne nestane ili spojiti dva leyera u 1 i da ih kao takve Tr može prepoznati kao jedan instrument bio bih zahvalan da mi netko napiše kako to napraviti... ako se ipak nemože na taj način molio bih nekoga tko zna da mi objasni kako spojiti ta dva instrumenta u jedan na Korg TR-u...

Unaprijed se zahvaljujem...

Promijenjeno od zaggy (08.02.2013 u 00:09 sati)
zaggy je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2013, 08:25   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam tr i pokusacu da ti objasnim, ili bar priblizim kako na tr-u. U program modu izaberes neki program, naj bolje neki koji je vec priblizan onoj boji koju bi hteo da dobijes. Prvenstveno mislim na efekte, dali je poly ili mono i portamento. Ja bih u tvom slucaju izabrao neku akusticnu gitaru. Kada pritisnes taster EDIT imas opcije, na Basic stranici da ubacis dva multi sempla. Jedan gore i jedan dole. Nades semplove odakle zelis (ROM ili RAM) i u svakom imas odmah i volume velocity swich da odredis. Ne mogu sad u detalje da ti kazem, ipak sam imao tr pre godinu dana. Ali mislim da ces ti to lako i sam savladati cim si uspeo da napravis na kompu.
Postovano sa mobilnog uređaja
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
zaggy (08.02.2013)
Star 13.02.2013, 18:11   #3
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ubaci oba kmp-a u klavijaturu, zatim odi u menu pa basic i izaberi dva oscilatora. Naravno podesi da ti ne bude mono pre toga. Zatim u jedan osc namestis ram i ucitas prvi sempl u drugi osc isto ram pa ucitas drugi sempl, to su ti vec dva multisempla u jednom programu. Podesi efekte sacuvaj i to je to. Ispravite me ako gresim jer nisam pored klavijature.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2013, 18:20   #4
gogili87
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.04.2012
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg le
Interesi: muzika, automobili, racunari, telefoni... tehnika
gogili87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
gogili87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I mene isto interesuje da li moze kroz awawe da se sacuvaju dva layera u kmp..i kako to da se izvede?
gogili87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije