Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.07.2013, 12:17   #11
Dragan Gagi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.06.2013
Mjesto: Beograd
Godina: 45
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Tyros
Dragan Gagi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav za velikog majstora Tranzita. Posto je pomenuto u ovoj temi da moze preko laptopa da se zada transpose, interesuje me kojim programom bi bilo najbolje. I dal bih mogao da prenesem te podatke iz laptopa u jednu klavijaturu pa midi kablom u drugu, tako da obe dobiju transpose podatak. Hvala
Dragan Gagi je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2013, 03:25   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve to sto bi ti zelio je sa jednim najobicnijim Laptopom izvodljivo. Cak i neki Tablet bi bio dovoljan (samo da nije na Androidu). Programa koji bi odradili taj posao ima dosta, a tebi je dovoljan besplatni MidiOx ili opet besplatni VST Host, u kojem bi bio uveden, isto tako besplatni Transpozer Midi Plugin. Za dvije klavijature trebao bi ti neki Midi to USB interface sa najmanje dva Midi Porta, da bi se transponovanje izvelo na oba instrumenta istovremeno. Na primjer, EMU Xmidi 2X2 ili bilo koji drugi koji ispunjava ovaj uslov (dva Midi Porta). Ovo je samo sitnica koju bi ovakav jedan sistem mogao da uradi. Posto znam da mnoge interesuju te famozne terce, sa tim sistemom bi bilo moguce na bilo kojem instrumentu dobiti terce na bazi Scale Modusa, sto znaci da ce terca biti svirana po skali koju ti zadas. Medjutim ne samo da su terce izvodljive, vec i kvarte, kvinte itd... ali istovremeno sa tercom na razlicitim sound programima. Ovo znaci da nekoliko instrumenata istovremeno svira, pored prime, svaki od njih ono sto si mu po skali zadao. Naravno da je ovo pozamasno kompleksno ali ce uskoro moci da se nabavi kao midi setup ovdje na yu-midi shopu za pristojnu i razumnu cijenu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Dragan Gagi (08.07.2013)
Star 08.07.2013, 15:00   #13
Dragan Gagi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.06.2013
Mjesto: Beograd
Godina: 45
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Tyros
Dragan Gagi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na odgovoru. Probao sam ranije u XG Worksu da zadam transpose podatak i sve to snimim kao song. Pri ucitavanju songa nista se nije desavalo. Mozda nisam dobro zadao podatak ili jednostavno tyros ne podrzava transpose. Na tritonu sam uspeo da transponujem preko druge klavijature ali ne iz tyrosa. Bilo bi dobro da neko ko je probao da transponuje tyrosa, preko druge klavijature ili programa, napise svoje iskustvo. A sto se tice terci verujem da je to isti princip kako kod yamahe, midi terce.
Dragan Gagi je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2013, 15:50   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

XG Works nije pogodan kao Live tool za transponovanje. Kako sam i napisao, postoje programi koji su u sustini midi procesori i za koje je to transponovanje samo jedna od najobicnijih funkcija, a napravljeni su, prije svega, za Live upotrebu. Inace, Tyros podrzava transpoze, kao uostalom i svi midi instrumenti, bez izuzetka. Komande za transponovanje na vise instrumenata istovremeno se mogu izvesti tako da se one postave na tastaturu Laptopa pa se tako moze u trenu promijeniti tonalitet

Terce o kojima sam pisao, su naravno midi naredbe jer to je jedini pouzdani nacin za dobijanje terce ali nemaju veze sa onima koje se upotrebljavaju na Yamahinim aranzerima. I kod njih je u pitanju midi processing a izabiraju se u djelicu sekunde jer su i za njih komande postavljene na tastaturu laptopa.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od NordX Pokaži Post
Tranzit,zvao sam ovaj broj,rekli su mi da ta firma ne postoji vec 2 godine. Gde mogu da nabavim ovu spravu ili neku slicnu ovoj...
Trazio sam ovih dana za tebe taj EES Transpoozer i nisam jos nista nasao. Medjutim, imam par drugih rjesenja za tebe. Posto EES Transpozer mozes jedino slucajno i uz mnogo srece da nadjes na ebayu, ostaje jedino da cekas da se neki pojavi, a kada se pojavi, mogu ti pomoci da kupis to preko ebaya ukoliko u Srbiji ima problema sa tim.

Alternativna rjesenja su Midi Solutions koji u domenu midi kontrolera, pravi ono sto pozelis:
http://www.midisolutions.com/prodcst.htm
...a cijene im nisu bas naivne. Drugo rjesenje je da ti od Doepferovog Pocket Electronic Boarda, ja napravim transpozer. Ti bi platio iskljucivo dijelove za ovo zadovoljstvo a njihovu cijenu mozes da vidis sam na Doepferovoj stranici:

http://www.doepfer.de/home_d.htm

Sam Doepferov Pocket Electronic Board ima cijenu od 75 eura i racunaj jos najmanje dvadesetak za dodatne prekidace i kuciste. Na kraju bi to bilo u obliku malog boxa koji bi mogao da stavis bilo gdje na klavijaturu.

Treca alternativa je, ukoliko imas neki Laptop, da to rijesis preko njega uz jedan dodatni Midi interface (pogledaj sta sam pisao kolegi Dragan Gagi) i to bi ti bilo u sustini najeftinije.

Promijenjeno od tranzit (11.07.2013 u 19:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2013, 23:49   #15
miromiro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2005
Postovi: 28
Downloads: 40
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
miromiro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od gogi-japanac Pokaži Post
Pitanje za kolege koje poseduju Kronosa...Dali postoji neka brza varijanta-precica za transpose na Kronosu??
Iznad joystika imas dva dugmeta na kojima mozes da adresiras transpoze....pozzz
miromiro je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2013, 00:23   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jesi li ti bas sigiran da ce ici ta asignacija SW1 i SW2 na Transpoze ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2013, 21:37   #17
miromiro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2005
Postovi: 28
Downloads: 40
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
miromiro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Jesi li ti bas sigiran da ce ici ta asignacija SW1 i SW2 na Transpoze ?
Pa pitanje je bilo "Dali postoji neka brza varijanta-precica za transpose na Kronosu??"

Moj odgovor je DA, iz razloga toga sto SW1 i SW2 dugmad (iznad Joystika) se mogu adresirati funkcijama. U vasem slucaju zelite Transpoze funkcija da bude neka vrste brze funkcije. Meni da je to licno potrebno ja bih upotrebio SW1 i SW2 dugmad za adresiranje Transpoze funkcije.

Naravno postoje i druge varijante. Kao recimo, napravese kopije istih boja samo u razlicitim oktavama/tonalitetima i to je.

Pozzzzz
Dodato:
..Da pojasnim...ako se koriste boje koje se sviraju sa SGX motorom onda svakako moze koristiti SW1 & SW2 adresiranje. Ali, ako se koristi neki od drugih motora onda nece moci jer trenutno samo SGX motor ima aktiviranu tu funkciju. Moze biti da Korg u buducnosti izda update i za druge motore.

Inace opcija, da se naprave kopije istih boja u razlicitim oktavama/tonalitetima svakako moze da posluzi.

Pozzzz

Promijenjeno od miromiro (16.07.2013 u 22:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
miromiro je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2013, 22:27   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E vidis, upravo sam te radi toga i pitao da li si siguran u to sto pises. a uposte nemas potrebe da mi nasiroko objasnjavas sta su to SW1 i 2. Midi Switch kontroleri SW1 i SW2 se mogu adresirati u svim sintezama Kronosa kao Octave+ i - ali ne i kao Transpoze. O kakvim "motorima" pises ? To su sinteze koje sadrzi Kronos, on nema motore i ne moze ni da vozi, ni da leti, ni da plovi !!!!!
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2013, 23:08   #19
miromiro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2005
Postovi: 28
Downloads: 40
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
miromiro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

KORG koristi term "engine"...verovatno za ono sto nazivas sintezama....

Sve u svemu nije vazno kako ga zvao ...uglavnom da boje koje se sviraju sa SGX motorom/sintezom mogu se adresirati SW1 i SW2 za transpoze.

Inace opcija, da se naprave kopije istih boja u razlicitim oktavama/tonalitetima svakako moze da posluzi.

Pozzzz
miromiro je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2013, 23:38   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da moze da posluzi. Pod Engineom, Korg podrazumijeva upravo razlicite vrste svojih sinteza, koje je u Kronosu prvi put sakupio na jednom mjestu. U sustini najispravniji naziv bi bio Sound Engine, sto je inace uobicajeni termin za izvor sounda za bilo koji elektronski instrument. Istu pojavu imamo i kod Rolandove Integre 7, gdje je Roland implementirao skoro sve sto je ikada izdao u obliku SRX Boarda, a uz to dodao i nova Super Natural Sounds i HQ GM2 i PCM prosirenja. Ako postoji dobar hardverski Setup, onda su to Kronos i Integra u zajednickom radu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije