Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Efekti

Efekti Izmenite stari, mnoton, zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.09.2009, 21:33   #1
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard DBX1066Xl UTISCI I OCENE

Evo drugovi nabavio sam novu spravu DBX 1066Xl Kompresor(stereo)-Gate-Limiter i uzeo sam ga iskljucivo za Live nastupe ali ce mi po svoj prilici odradjivati dobar deo posla i u studiskom radu a sada cu da vam navedem svoja zapazanja i ocene!Pre svega sam uzeo spravu za definisanje vokala na live svirkama jer mi uvek nesto oko vokala fali ali i da sredim malo i bas gitaru i bas pedalu i dovedem sve to u red sa jednom spravom!Mnogo njih mi je savetovalo da za vokal uzmem DBX286a jer on kao i preamp i fantom i kompresor,deesser,enahnacer ali sam sam posle mnogo razmisljanja i lutanja po raznim forumima odlucio da pazarim DBX1066Xl!Sta me navelo na ovo evo sad cu ispricati u kratkim crtama...Znajuci da je DBX zacetnik ovakvih sprava bio sam siguran da necu pogresiti ako uzmem njihovu spravu i odlucio sam se za ovaj stereo kompresor pre svega sto je stereo i moze mi biti vrlo koristan za vokal a i za mnogo drugih stvari!Imao sam malo problema oko stelovanja,ustvari malo vise,celih 10h sam se lomio da ga napravim da radi perverzno kako to DBX zna i moze i evo blizu sam toga!Moj cilj ubacivanja kompresora kod vokala je konkretno bio taj da mi izbaci vokal u odnosu na muziku u prvom planu a da ne bude prejak jer ja radim uglavnom lokale gde je jaka svirka,dosta basova pa sve to samo po sebi gusi vokal i baca ga u pozadinu!Sa ovom spravom sam to uspeo ali uz malo vise muke u stelovanju!Sto se ocene tice tu mu dajem jednu -10...Zasto minus?Zato sto pri vecim i jacim kompresijama zna da deformise zvuk a i limiter zna malo da sasece neke frekvencije ali sve je to zanemarljivo u odnosu na to kako on odradjuje posao!Uspeo sam da ga nastelujem da pegla glas bez ikakvih izoblicenja i da dovedem pevanje u niskom lagu priblizno kao kada se pevaju najveci tonovi!Deesser mu radi odlicno i za te pare ne vidim da se moze uzeti neka bolja sprava,obrnuto moze se samo pozuriti i pazariti nesto mnogo losije!Ovo sa pravom kazem jer sam tri puta merio a jednom sekao i kupio ovaj model!Evo snimio sam jedan mp3 primer samo vokal ali bez ikakvog odmicanja od mikrofona,znaci isti polozaj od nekih 3-4 cm razdaljine da bi testirao kako pegla i da li ima izoblicenja.Mislim da sam ga vraski dobro podesio i jedva cekam sutra svirku da ga bas posteno iztetstiram!Evo koga zanima kako radi moze da skine mp3 mog testa pa mozete i vi reci svoje utiske i sugestije

Link za mp3 primer testa . . .
http://www.speedyshare.com/258437494.html
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (26.09.2009 u 21:37 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2009, 23:16   #2
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema sta,radi kao sat Mare.Kao da si "provukao" glas kroz Avalon vt737 Popeglao ti je glas bas onako kako treba,izjednacio frekvencije,doveo tvoj glas do jednog ravnog nivoa izmedju niskih i visokih laga.Ipak DBX je firma koja traje dugi niz godina i samim tim govori i njihov kvalitet.Drago mi je da si ga uzeo,mnogo ce ti pomoci i u peglanju tvojih studio snimaka.Veliki pozdrav i neka te super sluzi!
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2009, 23:24   #3
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hvala Deki,bas sam se iznenadio kako odradjuje posao,iskreno nisam ocekivao ovo!Inace snimak je samo iz Powermate-a u lap top i Sound forge bez ikakve dorade!Oprema mi je u klubu gde radim pa sam ceo dan danas izvisio tamo i namenski sam poneo lap top da snimim deonice i posle da preslusam kuci jer na profi monitorima se nista ne moze sakriti!Znam da moze jos bolje za 20-30 posto ali to ce doci vremenom samo po sebi znas i sam da ljudi pola zivota provedu u stelovanju kompresora a i znam po sebi
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2009, 23:30   #4
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa da,normalno,tek si ga kupio,sve ce to doci na svoje.Ti imas monitore Alesis M1active,jeli tako(ako se ne varam)?kod njih nema "lazi",Sto se tice kompresora,ljudi se uce citav zivot oko njegovog rada ali doslovno ali izgleda da to tebi nece biti problem.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2009, 23:37   #5
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Imam kuci alesis Mk2A i od skoro Adam Sx2 aktive takodje!Alesis imam bas dugo,dugo i opasno rade znaci nemam zamerku!Imao sam i Yamahu NS10 i JBL i Tanoy...Alesis je od te nize klase monitora vrh vrhova,Best buy!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2009, 23:48   #6
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A cudo si se rijesio Yamahe NS10?Ipak su oni isto opasni monitori ali samo im je mana sto ne mogu sami da rade.Adam monitori su stvarno ekstra a za Alesis si u pravu,nizi rang monitora ali rade savrseno.Mada je i to samo ulaganje rupa bez dna sto se tice studija,a ti kako si krenuo izgleda da ces profi studio da otvoris.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2009, 00:04   #7
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pravo da ti kazem ohladio sam se od toga,nesto opreme sam rasprodao ili menjao za neke druge korisne stvari jer ne vidim egzistenciju u tome!Svi bi nesto za male pare,das muzicarima,pratecim vokalima ovamo-onamo ispadne da si radio dzabe a ne spavas po 15 dana,izdvajas pare od tezgarenja i ulazes u nesto sto ti samo donosi brigu i nesanicu!Tako je to ali sam uvek tu u trendu nekom da mogu da odradim dobar aranzman i produkciju jer volim to da radim
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2009, 00:09   #8
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E drago mi je da smo istog misljenja oko toga.Mislim da nema neke zarade,cisto se to radi iz ljubavi.Ja nemam do duse nikakvu opremu,imam samo mic. i veoma jaku volju.Volio bih da cujem kako ti to radis(aranzmane,produkciju) ali onaj zanr koji ti volis.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2009, 06:41   #9
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo slusam.....Dobro je ispeglao glas....
Provalices ga.....Nisam radio na njemu,ali sve je to stvar ukusa.....
Mozda mogu da dam neko svoje subjektivno misljenje,ali to je nebitno.....

Nek ti je sa srecom i da te dobro sluzi....
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2009, 11:19   #10
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Milance pricaj,zato sam i otvorio temu i postavio mp3 primer jer ce sigurno primetiti neko nesto sto je meni proslo neprimetno Ja sam namerno naglasavao neke slogove i reci kao sto je srce,rec itd da vidim da li ce da sredi to i finisira na neku normalnu frekvenciju neprimetno i bez distorzije a sa sto manje suma!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije