Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Efekti

Efekti Izmenite stari, mnoton, zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.01.2010, 11:51   #1
rahmanjinov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.04.2008
Postovi: 13
Downloads: 36
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
rahmanjinov befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard TC M350 ili Lexicon MX300

Narucio sam mixer allen &heath zed428 24 kanala.Za njega bi uzeo efekt procesor ili TC electronic M350 ili Lexicon MX300.Sta je bolje po vasem misljenju(razlika u ceni je 20-30 eura veca za Lexikona)?
Pozdrav.
rahmanjinov je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2010, 12:08   #2
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam lexicon Mx200 mislim da su efekti potpuno isti kao kod Mx300 i da su samo fizicki razlikuju,ja sam prezadovoljan mogu ti poslati presete od mog lexicona koje smo ja i kolega Bandza napravili pa probaj da nadjes negde podesen TC M350 i lakse se odlucis za kupovinu.

Promijenjeno od Dule Va (25.01.2010 u 12:10 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2010, 13:32   #3
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Imao sam mx200 a sad koristim tc m350.TC je bolja sprava u svakom pogledu,lakša je za manuelno podešavanje u toku svirke što je po meni bitna stvar i ima kvalitetniji ton. Da se niko ne naljuti,ja LEXICON najviše volim od svih efekata a MX200 je neki kineski pokušaj da urade efekat i po meni to nije pravi LEXICON (moje subjektivno mišljenje)...što se MX300 tiče nisam imao prilike da isprobam ali pretpostavljam da je u par tehničkih detalja unapredjeniji od MX200 a tonski isti...toliko od mene


...e da,kao što kolega reče,probaš i odlučiš

Promijenjeno od Vule (25.01.2010 u 13:42 sati)
  Reply With Quote
Star 25.01.2010, 17:10   #4
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad bi birao izmedju MX300 i TC350,definitivno Lexicon!
Izmedju MX200 i TC350,uzeo bi TC!
MX300 i MX400 imaju identican chip procesor i posedjuju PRESETE iz PCM serije koji su standard,kao za studio tako za live.
MX200 ima klasican LEX reverb ali delay sekcija mi se ne svidja bas,zato je TC350 kompletniji.Reverb kod TCa mi bolje zvuci nego kod Lexicona MX200,ali je to stvar ukusa.
Kao sto sam vec rekao,MX300 ima PCM presete koje su daleko bolji od MX200,ima veliki displej i manuelna podesavanja,tako da se preciznije podesi sto je meni veoma vazno.Svaki podeseni parametar se vidi na displeju.

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2010, 20:52   #5
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od rahmanjinov Pokaži Post
Narucio sam mixer allen &heath zed428 24 kanala.Za njega bi uzeo efekt procesor ili TC electronic M350 ili Lexicon MX300.Sta je bolje po vasem misljenju(razlika u ceni je 20-30 eura veca za Lexikona)?
Pozdrav.
Za ovu razliku u ceni nisam siguran...TC je u klasi cene sa MX200 a MX300 je stotinak i vise eura skuplji,ali ako Kolega Aca kaze da je MX300 za klasu bolji a razlika 20-30 eura kako kazes,ja se ne bih dvoumio
  Reply With Quote
Star 25.01.2010, 21:08   #6
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da se i ja malo nadovezem na temu jer imam Lexicon MX-200. Slazem se sa Rolandinjos da je TC laksi za rad , nisam ga probao ali vidim kako su mu postavljene komande pa predpostavljam da je laksi a sto se tice kvalitete zvuka tu ne mogu nista reci jer nisam probao TC-a. Ja sam na svom MX-200 dobio ono sto mi treba ...brz delay koji se u pjevanju gubi a kombinovan je sa vocal hall i u principu kada pjevam imam izrazeniji prstavi "s,c" i tu delay dolazi do izrazaja. Otprilike onaj neki delay+hall koji sam cuo na zadnjem albumu Amadeus band-a. Taj efekat sam trazio i to mi je nekako najoptimalnije jer nisam tipicni narodnjak da patim za onim dinakordovskim ehom pa kad kazes "jedan" ...ponavlja se 5 minuta U svakom slucaju MX-200 i TC su ista klasa, stvar ukusa mada citajuci komentare drugih onda i ja dajem jedam plus vise za TC...P.S. Jos nisam skontao "Duck Treshold" kao jedan od delay parametara Poz
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2010, 01:10   #7
rahmanjinov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.04.2008
Postovi: 13
Downloads: 36
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
rahmanjinov befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo bih da se izvinim sto sam postavio temu pa me nema,jer sam nekoliko dana na poslu tako da nisam apsolutno nista na netu gledao.Hvala puno na pomoci,jos pre nekoliko dana sam narucio Lexicon mx 300 i danas je stigao,ali mixer nikako da stigne.
Neznam koje komponente (kompresor,gate....?) da jos uzmem da kompletiram jedan dobar rack.Voleo bih da cujem misljenje.
Pozdrav i hvala jos jednom.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Rolandinjos Pokaži Post
Za ovu razliku u ceni nisam siguran...TC je u klasi cene sa MX200 a MX300 je stotinak i vise eura skuplji,ali ako Kolega Aca kaze da je MX300 za klasu bolji a razlika 20-30 eura kako kazes,ja se ne bih dvoumio
Takvu ponudu sam dobio iz Nemacke od prijatelja.Platio sam ga dosta manje nego sto sam bilo gde nasao.

Promijenjeno od rahmanjinov (03.02.2010 u 01:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rahmanjinov je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2010, 16:29   #8
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bih ti preporucio da uzmes dbx 286a Mic preamp,mana je sto ce ti koristiti samo za jedan mikrofon i recimo Dbx driverack koji ces moci da koristis za dosta stvari recimo kao tropojasnu skretnicu ,limiter,kompresor,grapfik EQ.
U njega mozes ubaciti gotove presete za ozvucenje koje koristis mislim da je jako dobra sprava i da svako treba da je ima u svom racku.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 10:33   #9
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Jeste ali mu Dbx ne daje Hall,Reverb,Delay i slicno!Druze to su efekti koji su u istom rangu i neces pogresiti da uzmes bilo koji,ja stvarno ne bih mogao da se odlucim tako lako jer Lexicon mi je na srcu i TC mi je vrh vrhova!Bilo sta da uzmes nemas greske
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 15:18   #10
rahmanjinov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.04.2008
Postovi: 13
Downloads: 36
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
rahmanjinov befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Marko.Vec mi je stigao Lexicon mx300,nisi procitao moj prethodni post.Sada pitam sta bi mi jos trebalo za jedan dobar rek- koji kompresor,gate....i sta jos.
rahmanjinov je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije