Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.09.2014, 22:04   #1
zleee
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zleee ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Dilema oko zvučnika...

Prelistavao sam neke teme, pa me interesuje da li vredi kupiti Rcf ili Mackie Art 300 ako je odrađen servis, reparacija i sl. u ovlašćenom servisu tipa Branko BIN? Da li to radi isto kao kad je bilo novo ili...?

Drugo, da li uzeti takve polovne kutije ili neke nove, npr. EV Zlx 12 ( ili neke do 800 evra), ako se uzme u obzir da se radi o pop-rock bendu koji radi po klubovima sa Allen&Heath Zed mikserom i snagaš 2x400w na 8 oma/ 2x700w na 4 oma?
zleee je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2014, 00:23   #2
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne bih uzimao popravljane kutije. Razlog? Domalo ćeš se odlučit da prodaš te kutije jer bi uzeo nešto bolje, a onda problem - nitko neće popravljanu kutiju! Ne kažem da ta kutija loše svira ako je popravljana, ali je to sigurno minus. Podebljajte budžet za aktivne kutije, odnosno tu lovu što ste mislilli dat za snagaš dodajte za kutije i uzmite aktivne jer imaju ok limitere i maximalno su iskorištene, pogotovo aktivne kutije novije generacije. Preporuka? U tom cjenovnom rangu EV ELX115p, nisu preskupe, a nisu ni loše toliko, a sa Zedom ne možete pogriješiti.

Sretno
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2014, 13:50   #3
zleee
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zleee ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala denza, razmišljao sam o EV, ali ZLX. Međutim, pošto imamo pojačalo sa tri izlaza ( 2 za satelite i jedan za subwoofer sa aktivnom skretnicom 600w/900w) i bas bin, hteo sam da menjam pravljene plastikanere sa Eminence 12" zvučnicima, jer su mi oni najslabija karika, pa zato razmišljam o RCF ili Mackie art 300, jer imaju dosta snage i SPL-a. Jbš ga, ne znam, ako imaš predlog za neke druge pasivne kutije...!?
zleee je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2014, 02:51   #4
wellky
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.04.2014
Mjesto: Bosna i Hercegovina
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa80
wellky ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Novo je novo
Ali i polovno zna da posluzi
Licno imam ovaj sistemallen i heath ZED12FX mackie srm450 i imam samo rijeci hvale.Tako da kako god uradis cini mi se neces da pogrijesis.sretno
wellky je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2014, 16:39   #5
zleee
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zleee ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma znam i da je novo novo.. i da je aktivno aktivno... a interesuje me iMackie... Kakve su kutije SRM 1530? Jel to može da radi bez sub-a?
Dodato:
Ustvari SRM bez M!
Ako te kutije rade posao... prodajem i bas bin i pojačalo i kutije samo da se ne zezam više sa kablovima!

Promijenjeno od zleee (04.09.2014 u 17:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zleee je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije