Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.08.2005, 22:30   #1
fantom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2005
Postovi: 15
Downloads: 324
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Tyros2 MotifES TritonLe
fantom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard G1000 tempo u performance, prelazi....

Pozdrav svima
ima nesto sto me zanima u vezi G1000 ali nisam siguran dali to G1000 moze da izvede
.......kad se ritam poziva sa performance tj sa desne strane recimo A11 i tu je sacuvan tempo 112bpm e sad hocu da pozovem ritam sa A23 isto perfomance i tamo je sacuvan tempo 100bpm ....
pitanje dali postoji mogucnost kad prelazim iz A11 u A23 u performansi dali moze da ostane tempo zakljucan od A11 .... znaci kad iz A11 perf. predjem u A23 perf. da se tempo nepromeni....
ja znam da sa leve strane kad se poziva ritam moze tempo da bude zakljucan ali onda mi pratnja gitare harme nebudu nastimane kao sto sam nastimao u perf. zato sve ritmove najradije pozivam sa performance ....
__________________
pozdrav svima clanovima YU-MIDI.COM
fantom je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2005, 18:18   #2
plan127
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 11
Downloads: 856
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
plan127 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ne postoji mogucnost,kako je memorisano ta ce brzina da ostane...
nego raci mi kako se ritam memorise na lijevu stranu?
plan127 je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2005, 10:26   #3
toda
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Hold

Postoji mogucnost naravno. U desnom donjem uglu imas 4 tastera spojena. To su HOLD (zadrzi) funkcije. Ako stisnes style/song i prebacis na "A23". Tempo se nece promeniti.
Ista fora je da zadrzis transponovan tonalitet za neki drugi performans sa "TRANSPOSER", zatim da zadrzis boju sa "TONES", KBD mod za parametre itd...

Za "plan127". Ritam na levoj strani memorises jos u fazi pravljenja ritma. Nije kasno ni sad :wink: Ucitaj ga na D88. Stisni F4. Namesti na koju vrednost ce ritam po defaultu da ti bude. U Recorderu (sa leve strane, pored displeja) stisni Rec i posle nekoliko sekundi Play/Stop. (Ne moras da cekas da preslusas celu deonicu ritma). Snimi ga i to je to :wink:

Pozdrav za ROLAND populaciju!!!
  Reply With Quote
Star 16.08.2005, 21:57   #4
fantom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2005
Postovi: 15
Downloads: 324
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Tyros2 MotifES TritonLe
fantom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Re: Hold

Citat:
Originalno postovano od toda
Postoji mogucnost naravno. U desnom donjem uglu imas 4 tastera spojena. To su HOLD (zadrzi) funkcije. Ako stisnes style/song i prebacis na "A23". Tempo se nece promeniti.
Ista fora je da zadrzis transponovan tonalitet za neki drugi performans sa "TRANSPOSER", zatim da zadrzis boju sa "TONES", KBD mod za parametre itd...
mala ispravka toda kad se stisne dugme style/song u desnom donjem uglu gde je hold sekcija i predje se u iz A11 u A23 recimo on ne promeni tempo tacno ali isto tako ne pozove ritam od A23 vec povuce ritam od A11 u A23 ako se koristi ta Hold funkcija
znaci to nije resenje nikakvo :roll:
__________________
pozdrav svima clanovima YU-MIDI.COM
fantom je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g1000, performance, prelazi, tempo

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije