Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.12.2014, 15:57   #11
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad uhvatim priliku otići ću kod frenda koji ima Tyros 3 pa da snimim u njoj par taktova ritma, izgleda da sam ritam ima neki sysex koji ne dozvoljava promjenu na traku prije 0, ali trak na koji sam snomio notu kroz četri takta mjenja točno kad stisnem akord. Kako i sam kažeš najvjerojatnije neki sysex ne prepoznaje OMB, izgleda da OMB sam kvantizira ulazni akord na nekim od kanala bez obzira na akord odsviran preko midi klavijature ili Sonara.
Toga nije bilo na starom Kn 6000, sječam se da je ta ista polka normalno svirala na klavijaturi i nije sjekla note kao gore na slici. Sama klavijatura ne sjeće note kod promjene akorda prije kraja takta, ako note završavaju prije 0, a stisnuo sam akord za vrijeme trajanja te note, jedino kad prelazi dužina note preko 0 onda ju normalno promjeni prema odsviranom akordu.
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2014, 16:14   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

SysEx podatak nema veze s tom promjenom. CASM protokol određuje kako će se ponašati/odsvirati note pri promjeni akorda.
Ne moraš ići kod prijatelja. Ovo je snimljeno na Ty4 i kada se SONG reproducira na klavijaturi, nema problema s reprodukcijom. Kada se isti MIDI pogleda i presluša na računalu, problem postoji vizualno i čujan je taj mali brake.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg song.jpg (65,0 KB, 31x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2014, 16:39   #13
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To sam i mislio da ga zeza CASM a ne Sysex, moja greška, jer nije htio promjeniti akord na 13 i 14 kanalu bez obzira što je dobio komandu promjene akorda prije nego se note pojave na kanalu 13 i 14.
Budem se malo pozabavio sa CASM i nadam se da ću otkriti tajnu "fenomena sjeckanja nota", makar mi to nije toliko bitno u izradi midi pjesme mogu to i ručno u Sonaru odraditi. Kad saznam u čemu je problem, napisat ću ovdje na forumu.
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2014, 17:37   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predpostavljam da si pratio temu o izradi Styla, tamo sam pisao nešto u vezi CASM-a. Mislim da ljudi "izvan yamahe" nisu uspjeli posložiti baš sve kockice i otkriti sve detalje koji su ugrađeni u Style. Ono što je poznato do sada sam i ja napisao na spomenutoj temi. Ti obrati pažnju na Retriger Rule ali imaj na umu da su te opcije povezane s ostalima (NTT NTR) i međusobno imaju utjecaja.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2014, 19:11   #15
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Već godinama pratim njemački yamaha forum, tako da sam dobro upoznat sa yamaha klavijaturama i softverom još dok je bila psr 8000 top model, a i imao sam prilike i sve modele isprobati u njemačkoj sve do tyrosa 5, njega sam išao probati u Ptuj, jer ga Eurounit Čakovec nije imao u dučanu.

Pročitao sam i tvoje postove koji su za svaku pohvalu, šteta što nema više Tranzita na forumu i on je puno pomogao ljudima oko klavijatura i softvera
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2015, 20:51   #16
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da ne otvaram novu temu, koristim na starom PC zvucnu kartu "Creative SB Xi-Fi Platinum Fatallty Champion" i trazio sam na googlu xg sf2 banku za preslusavanje ritmova na OMB, ali nisam nista zadovoljavajuceg nasao.

Da li ima gdje da se skine dobar xg sf2 bank za Tyros modele?

Kako podesiti na OMB 10.3 da na kanalu 9 da svira drums (percusion), a ne neke klavire ili drugo
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije