Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.12.2014, 19:58   #271
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma svidja mi se ova petica sve vise i vise

Pa jedina klavijatura koja ima alternativu.

Ako neradi Tyros5 Yem,rade Tyros3/4 Sound creatori,ako ih ne prodas........

Fino se je Yamaha sjetila toga,....
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2014, 21:14   #272
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo stigao novi OS 1.10 i YEM 2.20 za Tyros 5
Dodato:
Još jedna novost YEM 2,20 može uvesti SF2 podatke pomoću drag and drop i to radi savršeno! Uvezeni sound možete uređivati dalje u YEM.
Jednostavno povucite SF2 datoteku putem drag & drop u gornji dio editora i onda se automatski stvara paket s odgovarajućim soundovima.

Ovo sam prepisao sa yamahinog (njemačkog) foruma, za kolege koji neznaju njemački

Promijenjeno od Drazen1964 (30.12.2014 u 17:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2014, 19:12   #273
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Propustio si pogledati par postova iznad, već smo komentirali novi update.
Da, može se unijeti SF2 ali tu su i još neke novine. Evo popisa

Citat:
[V1.08 to V1.10]
Changed specification;
- You can now edit the preset Voices by using Yamaha Expansion Manager V2.2.0.

Solved problems;
- Replaced the icons for some preset Voices so that they indicate the proper instrument.

- Minor problems have been corrected.

V2.1.1 to V2.2.0]
- You can now edit preset Voices of the Tyros5. (Use firmware V1.10 or later of Tyros5)
To edit Tyros4 Custom Voice, please re-import UVI files on the latest Yamaha Expansion Manager.
- You can now import Tyros4 Custom Voice (.uvd/.uvn) using Import Content.
- You can now import SoundFont files (.sf2). However, some may fail to be imported or, even if imported, may not sound properly.
- Within the Drum Voice creating function, settings have been fixed so that you can create continuous (non-decaying) sounds.
- Other minor problems have been corrected.
Zgodno je pogledati video koji opisuje kreiranje novog zvuka.



Čini se da je sve što treba tu i pod rukom. Ipak, žali mi se @tyros2 da je YEM nešto spor s manipulacijom nekih packova. Treba još provjeriti tu informaciju, vidjeti da li je izvršena i nadogradnja sam klavijature. Pokazat će vrijeme i čut ćemo što kažu korisnici.

@Drazen1964 - sjećam se da si se raspitivao o Ty5 i da si planirao kupovinu. Kako je to na kraju završilo?
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2014, 20:04   #274
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Po pitanju kupovine Tyros 5 čekam da Yamaha riješi svoje propuste, klavijaturu sam probao u Ptuju prije par mjeseci i bio sam ugodno iznenađen sa gostoljubivosti prodavača. Spojio je Tyrosa na razglas i imao sam priliku probati par sati što sve nudi Tyros 5, snimio sam par audio datoteka sa HD rekordingom u samom Tyrosu, da mogu kod kuće preslušati. Tyros radi savršeno na kvalitetnom razglasu i ima druka u što sam se i sam uvjerio, tko kaže da nije tako nema pojma o čemu priča ili još nije probao klavijaturu na kvalitetnom razglasu
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2014, 20:15   #275
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tyros5 radi izvrsno, mislim da tu nema spora.

Da li misliš na neke druge propuste osim YEM-a koji je bio problematičan? Nadam se da su ovom verzijom zakrpali sve rupe i rupice.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2014, 20:25   #276
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pratim njemački forum i vidio sam da se ljudi žale na YEM da nema sve mogućnosti koje su bile u prethodnim modelima moguće ima i par slika gdje je prikazano što još od parametara ne radi za podešavanje
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2014, 21:03   #277
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko vidim, nema svih opcija koje su se nalazile u "starim" Voice editorima. Međutim, radi se takvim "sitnicama" koje je koristilo možda 1% svirača. Od tih 1% je vjerojatno samo njih pola znalo čemu one i služe. Karikiram stvari, da me se ne shvati krivo.

Mene više smeta to što se YEM-u ne dodaju neke nove mogućnosti edita koje nisu bile viđene u starom Voice Editu. Mislim na bolju obradu Sounda i mogućnosti koje imaju moderni sampleri ali i na neke napredne mogućnosti obrade Styla. Jasna je politika Yamahe, nudi nam dobar proizvod, a ako želimo dodatni materijal možemo ga kupiti njihovom shopu.

Rekao sam ovo još ljetos, moj je dojam da Yamaha nije slučajno unijela novost u obradi materijala i da se za to koristi vanjski software, YEM. Nadogradnjama istog može jednostavno i dozirano davati korisnicima samo one mogućnosti koje Yamaha želi i na neki način pratiti konkurenciju i njihov napredak. Hardware instrument je samo platforma bez koje nije moguće koristiti ono što Yamaha "prodaje" u YEM-u. A moramo priznati da u toj "platformi" ima mjesta i mogućnosti za "popunjavanje". Primjer su Audio Stylovi vezani uz kapacitet HD-a (a tu ima prostora i previše) ili Ram koji je sada 10-tak puta veći od konkurencije. Vjerojatno su predvidjeli da će u budućnosti biti moguće ugraditi i veće kapacitete od sadašnjih 2GB.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2014, 21:26   #278
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Yamaha se drži svoje politike, manje mogućnosti klijentima to bolja prodaja u njihovom Shop-u, a to što su manje prodali Tyrosa 5 od Tyrosa 4 to ih izgleda baš i ne interesira mnogo. Dosta ljudi nije promjenilo Tyros 4 za Tyros 5 iz poznatih razloga, nisu mogli sve iz četvorke preuzeti u peticu.
Zašto nema novije verzije XG-Worksa, mislim da je svima jasno zašto, zašto nema novijih mogućnosti u YEM-u, sve to oni daju na kapaljku, jer bi bilo previše konkurentskih firmi sa ponudom semplova za Tyros 5.
Kad pogledaš Turske stranice što su sve mogli da odrade na Tyrosu 3 i 4 samo za njihovu vrstu muzike i kakve sve mogućnosti su oni iskoristili u izradi sounda i styla, a što sad mogu ponuditi za Tyros 5.
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2014, 22:50   #279
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Djelomično je točno to što kažeš. Međutim, za Stylove je ostala ista stvar, i to za sve modele tyrosa. XGWorks se ne razvija i potpuno je jasno zašto. Ali ako usporedimo taj software s konkurencijom, on je svemir. Druga je stvar što ljudi nisu sposobni baratati njime i što bi željeli imati sve na tač ekranu i u klavijaturi.
Uostalom, obojca smo svirali Technicsa pa znaš o čemu pričam. Ali danas gledajući, meni nimalo ne nedostaje njegove mogućnosti (KN7000). Operativnost na samoj klavijaturi je istovremeno i zamka u koju lako upadneš i tada ne primjećuješ da je skučenost veliki nedostatak kada se radi na taj način. Komfor koji daje rad na računalu/tabletu je nenadoknadiva stavka.

Promijenjeno od casper (30.12.2014 u 22:52 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2014, 23:41   #280
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo objasnicu malo sto se tice "sporosti" kod YEM-a:

Prije toga da kazem da se u njemu nalazi preko 1GB samplova.

1.Kad hocemo da ga startamo potrebno mu je 7-8 minuta da se otvori(imam instaliran na 2 kompa W-7 i W-8).
2.Svaki puta kad idem na ikonu instrumenta(TYROS5)on cekira sve i tako ga salta 10-ak minuta ,najvise zastajkuje na Turkish packu zbog nekog razloga.
3.Prilikom biranja voices/drums sporo reaguje kao da uvjek nesto cekira i slicno

I ono najgore sto prilikom i najmanjeg Editovanja nekog customa mora se sve ponovo prelodati a to je UBITACNO SPORO.U mom slucaju najmanje 1 sat!PRIMJER:recimo da nam je prejaka Bas Noga u nekom drum setu ( a to naravno slusamo preko samih Stylova),da bismo smanjili tu Bas Ngu i ponovo je preslusali u stylovima potrebno je 1sat!
Ja bar nisam nasao brze rjesenje.

.................

Sto se tice same klavijature tu NEMAM nikakvih zalbi,radi perfektno,na Razglasu izlazi dosta bolje od Tyros3.Svi oni silni setovi koji su uradjeni na Tyros3/4 rade savrseno bez i najmanjih problema.Nisam se pokajao nimalo sto sam je uzeo.

Samo ovaj YEM zadaje nevolje za sada
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije