Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.04.2014, 17:48   #11
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ bokicp ajde nam prenesi iskustva sa mikseteom. Mene zanima manja varijanta mackie dl 806, koja ima samo manje kanala, ali bi trebalo da su isti. Kazes da je bilo problema - kakvih? Dalje me zanima da li su oni kombinovani ulazi stereo ili mono? Pitam zato sto nema stereo ulaza nego su svi mikrofonski, pa onda da li sa klavijturom i Y kablom mogu na jedan kombinovani ulaz ili moram na dva mono kanala da vezujem? Dalje me zanima da li moze da se stavlja vokalist na vise mikrofonskih kanala preko aux-a, posto vidim da ima 4, ali koliko vidim to su samo out? I jos jedno pitanje kako radi ''uzivo''? Kakvi su efekti, da li je ok kompresor i da li radi bez zastajkivanja? Puno pitanja od mene, ali sam si rekao da mozes da nam preneses detaljna iskustva. Hvala puno unapred
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2014, 23:58   #12
bokicp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.05.2006
Mjesto: Trebinje
Postovi: 26
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6, Pa800, Fr3x
bokicp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E ovako stoje stvari:

Miksetom sam vise nego zadovoljan!!!
Naravno za sve one koji ne robuju tradicionalnom toplo preporučujem.
@Velja87: Trebalo bi da je ista kao Dl806 samo se razlikuju u broju kanala i auxa.
Nisam rekao da je bilo problema nego je bilo nekih nedostataka. Npr bas tvoje pitanje stereo kanala je rijesene sa novom verzijom tako sto je sada moguće linkovati susjedne kanale u jedan tako da imas stereo sliku a mikser te kanale vidi kao LR i primjenjuje sva podesavanja kao da se radi o jednom stereo kanalu. Znaci kombo ulazi nisu stereo u smislu da bodes stereo bananu nego ides u dva combo kanala, linkujes i imas stereo priču. Aux sam probao sa vokalistom radi savrseno, čak ja razmisljam da iskoristim i reverb koji imam u pa800 i da ga preko auxa ubacim u mikser. Na svakoj mikseti su auxi out jer ti signal mikrofona saljes u klavijaturu ili vokoder a ne primas preko auxa. Ako hoces da ga primas onda ides u poseban kanal... Ustvari jedina moja mala zamjerka na ovom jeste upravo reverb mackie-ov koji kako čujem nije savrsen ni najednoj njihovoj mikseti. Kazu da moze da se napravi ali ja za sada nisam pokusavao. Poredjenja radi hall nije nista losiji od istog na powermateu jer sam uporedjivao! (moje subjektivno misljenje) Compresor, gate i EQ rade vrhunski, čak u novoj verziji Master Fadera (programa koji je iPad koristi kao kontroler) imas da odaberes vintage opciju za EQ i Compresor pa to sve izgleda kao na starim studiskim spravama.
Sto se tiče miksete ja sam u početku bio jako skeptičan gledajući mali Ipad koji se bori sa tolikim procesingom zvuka. Medjutim, kad sam skinuo aplikaciju sa APP store vidio sam da se radi o par megaBajta teskom programčicu i shvatio ono sto i proizvodjač kaze, sva obrada zvuka radi se u samom mikseru. Dl1608 radi i bez iPada. Npr. kad je uključis on nakon par sekundi automatski pozove poslednju scenu na kojoj je radio i miker radi. Naravno za svaku kontrolu osim Gaina poterbno je imati iPad ispred sebe. Zastajkivanja i prekida u radu za sada nema, dakle rad miksete na zavisi od iPada on moze i da se krešuje i da se slomije ne daj boze i da se restartuje i da se koristi internet...mikseta če i dalje raditi na sceni i sa podesavanjima koja su poslednja bila aktuelna. Po nekim inostranim forumima sam trazio da li je neko imao problema da recimo stane zvuk sa nje u toku posla (sto smatram najgorim mogućim scenariom) ali nisam nigdje nisao na taj problem, sto recimo nije slučaj sa presonusom za koga kazu da zna da zabuguje usred svirke.
Korisnici koji su navikli na tradicionalne miksere tvrde da je mana sto nemamo fadere dostupne u svakom trenutku. Npr mi podesavamo kompresor na bubnju a javi se mikrofonija na pjevacicinom mikrofonu nemamo direktno pristup njenom faderu nego se moramo vratiti u mod mixera. To po meni nije toliki problem jer u koji god mod usli sa desne strane ce uvjek stajati master šiber kojim mozemo na kratko smanjiti cijelu sumu pa odkloniti problem.
Ne znam jesam li se previse rasprdio ali nadam se da sam bio od pomoci!
Dodato:
Ako već imas iPad skini sa app store besplatnu aplikaciju Master Fader i koristi je u offline modu (tj kao demo). Naravno nemas nikakav zvuk ali mozes da vidis sta sve, kako i koliko brzo funkcionise.
Ako znas engleski nadji na youtube MackieTV i tamo imas u epizodama lijepo ispričanu priču o svemu mogu da ti kazem iz mog dosadasnjeg iskustva da je sve onako kako je onaj njihov Ben Olsvan ili tako nesto objasnio tamo na videu.
Zaboravio sam da kazem da kada se u miksetu ubaci mali wi fi ruter moguce ju je kontrolisati daljinski sa 10 odvojenih apple uredjaja a pri tom ti kao glavni tonac mozes dodijeliti recimo bubanjaru da on ima pristup samo sa aux2 koji je npr njegov monitoring. Do LR mu ne das pristup.....
Ne mora se daljinski kontrolisati sa iPadom jer od prosle godine postoji aplikacija My Fader za iPhone i iPod touch gdje imas gotovo sve opcije naravno mnogo manje pregledne jer se radi o manjim displejima, ali u svakom slučaju i to je korisno.
Kad sve podesis i krenes da sviras onda pritisnes dugme record pored mastera i tada u CD kvalitetu snimis svoju svirku. To je moguce samo kad je iPad dockovan tj na mikseti, bezično ne snima. Doduse taj snimak ne mozes odmah reprodukovati nego ga moras prebaciti na komp ali snimci su odlični.
Ako te nesto jos zanima pitaj rado ću pomoci!
pozdrav

Promijenjeno od bokicp (05.04.2014 u 00:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
bokicp je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio bokicp za ovaj koristan post:
velja87 (05.04.2014)
Star 05.04.2014, 00:46   #13
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno OGROMNO HVALA od mene na ovako kvalitetnom i detaljnom odgovoru!
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2014, 15:53   #14
Enzzo32
Vredan član društva
 
Enzzo32's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2008
Mjesto: Hadzici
Godina: 51
Postovi: 115
Downloads: 2168
Uploads: 4
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr SX700,Nord Electro 4,Korg SP200
Enzzo32 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enzzo32 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E sve si fino pojasnio,jos da mi pokazes gdje da je upalim )
Kako si uzeo miksetu,nema te za Sarajevo vise.Pozzzz
__________________
Ako zelis pobijediti,ne smijes izgubiti.
Enzzo32 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2014, 16:33   #15
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se nisu svidjeli efekti.Sve ostalo nije uopste lose.Ali ipak nije ni blizu recimo 1602 koja je jeftinija a deloko bolje zvuci.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2014, 21:19   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je i bilo normalno za ocekivati jer upravo je to ono o cemu sam govorio u jednoj drugoj temi, kada se uporedjivao A&H i Presonus. Ljudi nikako da shvate da Presonus igra na jednu sasvim drugu kartu, koja nije bas uobicajena, a to je, masovna prodaja kvalitetnih proizvoda za nizu cijenu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2014, 23:04   #17
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja mislim da je to preskupa igracka.Pre bih se odlucio za Presonus miksetu koja je po meni trenutno neprikosnovena i sto se tice kvaliteta a i cene.

Pa cak je i elegantnija i nekako mi deluje malo robusnije.Ovako ko ima Ipad nije losa kombinacija ali je malo tanana za Live svirke.

U svakom slucaju nek te lepo sluzi mikesr i Ipad.@bokicp
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
Star 29.12.2014, 13:27   #18
mateo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
mateo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

bezveze je što može raditi samo na iPadu, a rijetko koja na androidu :/
mateo je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mateo za ovaj koristan post:
Star 29.12.2014, 14:50   #19
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Još jedan post na temu iz prapovijesti ili bilo kakav post "samo da nešto napišem" i slijedi ban.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2014, 15:42   #20
bokicp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.05.2006
Mjesto: Trebinje
Postovi: 26
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6, Pa800, Fr3x
bokicp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Clan sam mnogo foruma i bukvalno ni na jednom nisam naisao na toliko prijetnji kao ovdje! Ko god nesto napise uvjek ga bar jedan "admin" nesto opominje! Ocigledno da treba najprije provesti par mjeseci u citanju pravilnika i u pokusaju razumjevanja kako biste vi željeli da forum izgleda!

Mateo je prokomentarisao sasvim normalnu stvar u temi koja vec postoji! Da je otvorio novu temu i napisao nesto ovako vjerovatno bi se pojavio neki novi admin da ga banuje jer dupla teme! Mislim da smo ovdje okupljeni radi finog druzenja i razmjene iskustava a ne da jedva cekamo da neko nesto "pogrijesi" pa da ga blokiramo! Hvala na razumijevanju.
bokicp je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije