Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.07.2010, 17:37   #1
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Tehnika pevanja na dinamickom mikrofonu

Kakav treba da bude pravilan polozaj dinamickog mikrofona prilikom pevanja ?

Primetio sam da vecina ljudi radi to na neki svoj nacin... Da li postoji pravilan ?

Neko drzi mikrofon na 5 cm od usana, neko ga drzi prislonjenog na usnu, neko obuhvati glavu sa kaziprstom i palcem pa kaziprst nasloni na usnu, itd itd...

Sta je od ovoga dobro a sta lose ?

Znam da ce neko reci da zavisi i od jacine mikrofona, i od okoline, i od jos sto razloga, to znam i ja, ali ovakav nacin drzanja mikrofona ljudi imaju u svakoj prilici...

Kako bi to pravilno trebalo da se radi ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 17:45   #2
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Jedno je sigurno...Nikad ne drzati onu glavu mikrofona u saci!!!Onako kako reperi to rade!!!!

Imas u uputstvu mikrofona onaj dijagram kako on najbolje hvata!!!!Mada je sve to stvar ukusa!!!!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 17:55   #3
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da slazem se sa Milancetom,nikako nemoj da drzis kapicu(glavu) mikrofona,jer se dosta gubi na kvalitetu ono sto taj mikrofon daje prilikom pravilnog drzanja!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 17:57   #4
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma Ekrem to najpravilnije radi, on drzi mikrofon normalno na usta (mikrofon i usta grade ugao od 90 stepeni )

Salu na stranu

Ja, licno, kad pevam na dinamicki mikrofon, drzim ga udaljenog od usta za nekih 5-7cm. Drzim ga za drsku, nikada za glavu jer tada dobijas boju glasa kao Dzej, pun srednjaka, katastrofa. Glava mikrofona mi je spustena , za nekih 45 stepeni, mislim da ne vise. Uploadovao sam sliku, bolje ce od mene da objasni

Pozdrav
Grafički Fajlovi
File Type: jpg mikrofon.jpg (71,1 KB, 60x skinuto)
Highslide JS
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 17:59   #5
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Da, to sam i ja vidjeo davno u upustvu koje dodje uz mikrofon, taj dijagram a i slika kako se mikrofon pravilno drzi. Slika nacina drzanja mikrofona za glavu je prekrizena, odnoso ne preporucuje se. Ne znam zasto.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2010, 19:41   #6
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Postoje razne vrste mikrofona,tačnije glave različito primaju signal,tako da kod BETE 58 npr nije preporučljivo da se drži za glavu,probajte,kod veće snage desi se mikrofonija a i ton izgubi bass...ima modela koji hvataju signal samo s prednje strane (HYPERCARDIOID) i kod njih nema promene ako se drže za glavu itd itd...da se ne bi zamarali teorijama sad,najbolje je sami da probate kako mikrofon reaguje u kom slučaju



Što se tehnike pevanja tiče,jedino pravilo je da NEMA PRAVILA...svako ima različitu boju,različitu dinamiku i volumen u glasu,različito disanje itd...onako kako vam prija da pevate,onako kako mislite da najbolje zvuči tako i radite...lepo je kad se peva ca 5-10 cm od mikrofona,ima neki "šmek" ali to zahteva i moćan glas,i pojačanu osetljivost (GAIN) mikrofona i volume,ali se onda javlja mikrofonija itd itd...nije baš ni fora da se mikrofon priljubi na usta,onda i reči izlaze nerazgovetno itd...ponavljam,NEMA PRAVILA,praksom se izgradi neki fazon i to je to


P.S. Kad se vrati Kolega Aca sa odmora imaće sigurno šta da kaže u ovoj temi vezano za mikrofone u teorijskom smislu,ja ovo iz prakse pričam,bežao sam s časova teorije
  Reply With Quote
Star 19.09.2010, 22:36   #7
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da nema nikakve tehnike vec je bitna procena pevaca, da zna kad ga treba udaljiti i sl. Uglavnom mikrofon treba drzati pravilno a ne da se rukama prekrije glava.
lagunabend je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije