Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.04.2012, 23:33   #211
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobri i predobri Burli, uvijek se trudi da otupi koplja i smanji tenzije. Tako i treba.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2012, 23:43   #212
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@gerag
ma ja ne sviram vise uopste,ja samo pustam fajlove i pevam uz njih , posto nema vise posla za prave muzicare.
ali ste uvek dobrodosli kad ste u beogradu.Vrlo radu cu vam pruziti gostoprimstvo kod mene u mom skromnom domu.Obavezno ponesi spravu pa da onda diskutujemo o tonu.

Kroz moje ruke je proslo mnogo klavijatura i dobro znam sta ti pricam.
znam ja kako to izgleda kad kupis nesto skupo,naravno,ali nekada sam ja klavijaturu mogao da isplatim za mesec dana rada a sada bi mi trebalo bar dve godine da nista ne jedem i da isplatim Ketron kada bih ga kupio.
Sto se tice tih svih eminentinh zvezda sa kojima radis dobro znam da jako malo placaju muzicare posto i oni nemaju posla tako da nije ekonomicno imati skupu spravu sem ako ti nije palo neko veliko nasledstvo sa neba pa mozes to sebi da priustis.
Ali opet da dodam Nista novo nisam cuo u tvom snimku
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2012, 23:58   #213
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Snimak je od Studio Playera-***** Dragan
Dodato:
Doktore Neso Hvala na pozivu-isto vazi i za tebe(da predjemo na ti slicnih smo godina)nadam se da cemo se upoznati a donecu klavijaturu jer ja u Beograd idim najvise zbog svirke.Gledao sam neke tvoje klipove koje si postavio video s kim sviras i ja skoro sve te ljude poznajem-svi pustaju fajlove,najvise Zarko debeli!!!:

Nisam ja prijatelju kupio skupu klavijaturu da bi se hvalio,ili da ljudi kazu da imam skupu klavijaturu-naprotiv stvarno mi se svidela ta Audya i kupio sam je a veruj mi od usta svoje dece sam odvojao da bi je kupio,a imam ih troje i kamo srece da je palo neko nasledstvo,ali od te ljubavi nema nista.Vrlo dobro znam kako se zaradjivalo a kako se sada zaradjuje jer zivim iskljucivo od muzike i svirao sam po celoj Evropi i bivsoj Yu nema gde nisam.

Ja sviram gitaru skoro 30 godina a aranzer petnaestak.Ja sam do pre dva meseca koristio iskljucivo Roland aranzere i imao sam skoro sve modele koji
su nesto vredeli a Korg mi se nikad nije svidjao kao aranzer a za solo boje mi je uvek bio super.Inace kad ne radim sa aranzerom sviram gitaru sa momkom koji prati zvezde granda koje gostuju juznije od Nisa,znaci Vranje juzna Srbija i Makedonija itd.Covek svira Yamahu Tyros,imao je i 2,3 a sada i Tyros 4.Covek je dobar muzicar zvuci opasno i poznaje Yamahu u detalje saradjuje sa Jocom iz Jakova-sigurno znas o kome govorim a normalno i ja sam se naslusao tog Yamahinog saunda radeci sa njim.

Kada sam odlucio da kupim novi aranzer moj izbor se sveo na Tyros 4 ili Korg pa3 a o Audyi nisam ni razmisljao jer mi nije bila dostupna.Prlikom direktnog uporedjivanja maksimalno sredjenog Korga Pa3 koji sam pozajmio od prijatelja i Tyrosa4 odlucio sam se za Tyros,jednostavno vise mi je "legao",stvar ukusa i mog shvatanja zvuka!
I onda se desilo,prilikom jednog naseg gostovanja otisli smo do momka koji je imao Audyu i pozvao nas kuci da je cujemo.Ja sam bio bukvalno odusevljen i da ne davim narucio sam Audyu odmah kad sam stigao kuci.Tyros sam zaboravio istog trena.Kad sam je dobio prvih dana sam stvarno bio odusevljen a posle dve nedelje sam hteo da je vratim i uzmem Tyros4,jer bukvalno za Audyu nisam imao skoro nista a za Tyros bi dobio sve i iste veceri bi mogao da sviram,a sa Audyom muke oko konvertovanja namenskih ritmova koji su mi radili extra na Rolandu,boje nesredjene,ne poznajem operativni sistem,niko je nema da bi mi pomogao itd.Dao sam skoro 4000 eura a nisam mogao da radim-katastrofa.
Ali taj saund njenog aranzera mi nije dao da je vratim.Fabricki ritmovi su "VRH" ja nista bolje nisam cuo jedino je bio problem sa nasim narodnim ritmovima koje sam malo po malo poceo da skupljam,konvertujem da upoznajem ljude koji imaju Audyu i mic po mic klavijatura je zazvucala-i zvucace jos mnogo bolje u to sam siguran!!!Sviram je zadnja dva meseca i svakim danom mi sve vise odgovara .Proslog vikenda sam bio sa pomenutim prijateljem na svirci sa Tyrosom-radili smo svadbu i nisam mogao da se nacudim sta je sa zvukom????Da ne duzim jednostavno po mom ukusu Audya bolje zvuci.Ja nisam od onih e sad ja to imam i to je najbolje,nek mi se dopdne sad neki ARANZER prodacu je istog trena ali eto meni se svidja pa boze moj kupicemo valjda opet nesta bolje,moze i Korg ili Yamaha nije vazno samo nek je po mom ukusu,da smo zivi i zdravi.

Inace da se razumumo nisam ja neki klubski svirac-samo po potrebi,ja sam kafanac i ceo zivot sam u njoj koliko vidim isto kao i ti.Bar se slazemo u izboru kutija-Ev sx serija.

Pozdrav
Dodato:
I jedno pitanjce,kako ti zvuce stereo bongosi ili neki drugi instrument kada su kutije razbacane u vise razlicitih prostorija?Ja recimo koristim cetiri kutije za cetiri razlicite prostorije u restoranu gde sviram i radim na cetiri izlaza MONO gde STEREO izlaz ne bi imao smisla!

Promijenjeno od gerag (25.04.2012 u 01:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gerag je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gerag za ovaj koristan post:
namrgodjen (25.04.2012)
Star 25.04.2012, 07:49   #214
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prijatelju,nista ti mene nisi dobro razumeo.
Moj stav je sasvim drugaciji od toga sto ti mislis.Svako neka svira na kom god hoce instrumentu,to je individualna stvar.
Ja ti sve vreme pricam da je sve to slicno i protivnik sam davanja para proizvodjacima koji nas sminkom varaju a ne daju nista spektakularno za novac koji uzimaju..
Mi smo ovde na forumu da bi razmenili misljenja a ne da bi nekoga prekoravali sto svira neki instrument niti da bi lobirali za neki brand.
Sto se tice kolega pomenuo si Zarka,mora da si permutovao ime posto ne znam na koga si mislio.A sto se tice EV sx serije i tu si pogresio jer na mojim snimcima koliko se ja secam nema nigde te serije.
Za Jocu sam cuo onako iz price znam da dosta radi i da ima posla.

Sto se tice dzigerice ja sam jedno vreme radio te klubove i diskoteke po Srbiji sa Jami pa sam ti zato rekao da na tim mestima nije bitan kvalitet tona (na koji nisam mogao ja da uticem)i znam da mi je zujalo u usima po nedelju dana posle takve tezge.

kada sviram u nekim salama koje imaju vise prostorija onda ne sviram stereo,nema svrhe to raditi jer bi slika bila iskrivljena.

Sto se tice tih zvezdica granda,uglavnom su to pristojna i kulturna deca koja se trude da nadju svoje mesto na zvezdanom nebu ali oni uglavnom nemaju uticaj na to ko ce ih pratiti na nastupime vec su robovi svojih menadzera koji ih muzu da daju sto vise "mleka" dok se njihovi dzepovi pune.

ja se raspisao,za sada toliko.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 12:27   #215
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok druze nek bude tako kao sto kazes,u svakom slucaju ja sam rekao sta sam imao i sta mislim.Pogledaj svoj snimak gde svirate,mislim za distroficare sa Borkom harmonikasem pa ces se setiti na koga Zarka mislim i na kojim kutijama svirate,ja mislim da nisam permutovao a nije ni bitno.U zivotu ovoliko nisam pisao,odoh na psihicki odmor preterao sam.Pozdrav i sve najbolje.
gerag je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 14:26   #216
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ako mislis na snimak iz restorana Jezero na Adi ciganliji tu je svirao Bosko harmonikas a kutije su bile dve peavay impulse 1012 i dve behringer kutije,nema nikakvog SX-a.A Zarko stvarno ne znam ko je posto smo svirali samo nas dvojica.
Ali to nije ni vazno za ovu temu.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 17:11   #217
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zanimljivo je kako zvuci audya,pogotovo ako neko zna da je sredi.Ja sam svirao korga,pa tyrosa 3,pa audyu,a sada imam pa3x i moram priznati da mi ne dostaje zvuk audye,uvek pokusavam na korgu da dobijem taj zvuk.Na mojim demo snimcima ima i tyrosa i audye,stvarno su to vrhunske klavijature ali audya mi nije odgovarala jer mi je trazila puno vremena za sredjivanje,a vremena najmanje.Kada bi mogao sada da je uzmem uz pa3 pa da je polako sredjujem,uradio bih to odmah,ali nema se toliko
Verujem da svako ko malo ulozi vremena u kerona,dobice vrhunski rezultat,to je moje skromno misljenje
viktor011 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, viktor011, za koristan post:
gerag (25.04.2012), tyros 2 (25.04.2012)
Star 25.04.2012, 17:14   #218
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nesa je u pravu...Stvarno ta ketron firma je bezobrazna...Prvo zbog nabijenih cijena,a drugo nista nema tj.dugo nije bilo na ketron stranici nista...sad su poceli tek da malo vise se brinu za korisnike njihovih proizvoda,ali opet nista narocito...Tesko je s njima ustupiti u kontakt itd...Ja sam par puta pisao mailom ketronu i zahtjevao neke stvari s molbom,pa ce mo vidjet sta ce biti...Zahtjevao sam naprimjer da izbace nesto slicno od programa za starije modele kao sto je program za audyu...Style Compiler ,da i mi koji imamo druge klavijature mozemo da radimo ritmove na kompu itd..Godinama postoji ketron stranica i SD serija ketron klavijatura i tek su skoro izbacili najnovije update a nista se ne primjecuje time isto sve kao i prije...nikakvoh objasnjenja sta je se izmjenilo tim updateom itd...Tako da mogu samo na kraju da kazem da su bezobrazni i neodgovorni prema svojim musterijama...Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 17:18   #219
tyros 2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.12.2007
Mjesto: ......
Postovi: 19
Downloads: 40
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: ketron i kurzwaill
Interesi: tezga
tyros 2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tyros 2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ODO LJUDI DA VEZBAM NOVO KOLCE A STIGLE MI NOVE HARMONIKE ZA KETRONA I DVOJKA RADI DO J........ MA NEMAM VISE STA DA VAM PRICAM NEMAM STIDA NI MALO DA SVIRAM SAD I SA DREAM THEATRE STO SE TICE ZVUKA HEHEHEEHEHEHEHEH
tyros 2 je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 17:20   #220
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hajd budi covjek pa ubaci tu dobru dvojku na down...Da i ja sebi konvertujem za moj ketron
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije