Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.12.2015, 13:26   #91
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po specifikacijama i rasporedu dugmadi, a još je oko 1000€ kao što se spominje, ovaj Arranžer je best buy u svom rangu. Naravno treba svako za sebe testirati lično da li mu sve odgovara, ali što više gledam u njega, sve mi se više sviđaju raspored dugmadi (jest da dizajnerski ne izgleda nešto, ali kao da je to bitno).

Ako bude po fabrici kao što su do sada Rolandi izlazili, onda je suvišno govoriti da je ovo igračka, nego ozbiljan instrument.

Do sada su svi hvalili Roland za interne samplove a bježali ka Korg-u zbog samplera i user friendly, sada je i Roland popravio te dvije stvari, pa da vidimo.

Po svemu sudeći, bit će to moj naredni Arranžer ako se potvrdi to što je na papiru i live
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2015, 01:04   #92
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen hoch

Postovane kolege,danas sam postao vlasnik Rolanda EA 7,pa bi hteo da Vam prve utiske prenesem.Ono cime sam odusevljen je banka boja koju poseduje ova sprava,duvaci, stringsevi,zicani instrumenti iz World banke medju kojima su i boje za nasu muziku zvuce odlicno i pri slusanju i pod rukom.Sledeca stvar je operativnost,veliki broj komandi odlicno rasporedjenih i lako dostupnih.Semplove koji su ubaceni u onih 128 mb takodje dobro izbacuje.Editovanje DRUM KITS je vrlo jednostavno,cak i meni koji skoro da nemam iskustva sa aranzerom.Ono sto je po mom misljenju nedostatak su tanko odradjeni fabricki ritmovi,ne svi ali to mi je onako upalo na prvo slusanje i nedostatak numerickog biranja waveforma prilikom editovanja user boja i drum kitova,jer ih ima blizu 5000 pa je problem vrteti tockic,ali je receno da ce se taj nedostatak otkloniti ubuduce nekim novim operativnim sistemom.Sve u svemu sprava vredi i pruza mnogo vise nego sto joj je vrednost,i moze bez ikakvih problema da se uporedi sa dva do tri puta skupljim klavijaturama.Treba se samo malo igrati i pustiti masti na volju pa rezultati izostati nece.
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2015, 02:20   #93
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se i ja pohvalim. Ja trenutno imam Roland E-A7 na korištenje od glavnog zastupnika u HR. Tipke su zadovoljavajuće mada po meni bi bilo bolje staviti tegove, Ritam mašina je jako dobra i radi jako moćno a toplo i nije napadna, može stati uz bilo koji arranžer visoke klase, sve kontrole su jako dobro i logično poslagane. Dva displaya su ok samo su mali i treba vremena dok se navikneš i naravno nisu touch sto isto treba da se navikne. Sampler nisam imao potrebe koristiti jer svi osnovni samplovi su već u klavijaturi. Izvrsne harmonike, "tambure, prim, basprim, tambure orkestar svaka čast, El. Violina, Bass radi predobro koji god izaberete, kontre su sve kakve i trebaju biti. I da klavijatura je teška samo 8 kg. Malo je veća od Korg TR. Sutra ću isprobati kako mikrofon radi i efekte. Jedino još nisam došao do treci za solo. Imam ju samo dva dana kod sebe. Ako Koga još nešto zanima ja sam spreman pomoć, i ako netko već ima iskustva volio bih da podijelimo sa svima na yu-midi. Ljep pozdrav svima iz HR.
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio klavijaturista za ovaj koristan post:
Tomy (24.12.2015)
Star 20.12.2015, 11:23   #94
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Snimite malo nešto, da se čuju te ubačene boje u ram,i neke ritmove...
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2015, 15:02   #95
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mante mnogo price, samo snimajte i kacite demose!! neko se moze napaliti na neki ovde komentar a znamo kakvih ljudi ima, 80 posto ne znaju sredit sint a kamolo sta to njima dobro zvuci i brljavi u njihovom mozgu, pa oni to onda opisu svemirskim atributima i epitetima prema spravi i neko se napali na to jer veruje recima nema veze ko je iza njih,
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2015, 01:12   #96
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad bi se to Balkan prosirenje pojavilo na Axial sajtu,moj FA 06 bi postao svemirski brod!!!!

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ivangajic01 za ovaj koristan post:
wladymeer (21.12.2015)
Star 21.12.2015, 11:27   #97
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tockic postoji, vec sam pricao o tome u ovoj temi (ali zbog spam postova mozda je tesko naci). Balance potenciometar kada se pritisne na unutra postaje "Value" i sa tim potenciometrom radimo ono sto bi inace radili tockicem (u zavisnosti na prikaz ekrana: menjali parametar, menjali tempo....).
Molio bih da se zadrzimo na temi, bas zbog ovakvih beskorisnih postova odemo od teme i kasnije je tesko pronaci korisne informacije. Ako postoji potreba za nekom drugom raspravom, zasto ne otvorite novu temu?
Oftopic: GW8 je nativno dolazio bez World boja, pa se kasnije operativnim sistemom dobijala varijanta Europe, Latino ili China...na to se mislilo. Time se mogao menjati sadzraj tonova. BK9 prosirenje ide na cast italijanima koji su u saradnji sa nama unajvece vec spremali projekat prosirenja ali odustali jer im je firma u medjuvremenu ugasena. Ovo jeste crna mrlja Rolanda, i sam sam bio jako razocaran time ali to nije bio markentiski trik i laz vec sticaj okolnosti koji je doveo do odustajanja od vec napola zavrsenog projekta.
A to da su klavijature danasnjice komplikovani, to je cinjenica ali to je odlika danasnjih profesionalnih instrumenata. Nema tu neke vudu magije ili lose srece kada se sredjuje klavijatura, potrebno je znanje i iskustvo. EA7 ima sav potreban alat da zazvuci na najvisem nivou, potrebno je uloziti vreme i srediti po svom ukusu (ili platiti nekom ko to ume da odradi umesto vas).
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
nesaband (21.12.2015)
Star 21.12.2015, 11:38   #98
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Neso,na prvi deo tvog posta cu da kazem da je EA7 najeditabilniji aranzer i sa daleko najvecom bankom boja otkada postoji Roland pa do danas.To kazem jer sam se uverio licno i ne sedim u kuci i pljujem sprave koje nisam video u zivotu,a i ne hvalim,nego zelim da podelim informacije sa kolegama na forumu.Editovanje boja je koncipirano kao na Fantomima,sto ranije nije bio slucaj na BK 5,9 i GW 8 i ostalima.Kreiras zvuk bez ogranicenja.Jos 128 mb semplova pride.Sto se drugog dela tvog posta tice,potenciometar balance kada se pritisne dobija funkciju tockica(tempo,value)
Dodato:
Sad videh da je Morison odgovorio po treci ili cetvrti put u vezi ovoga.Ja sam izne kao nedostatak za numeric,kada biram stylove i boje,numeric funkcionise,ali kada udjem u edit boje npr i treba mi waweform 2345 mora se veteti tockic,ali se zadrzavanjem + - tastera lakse dodje do veednosti.

Promijenjeno od ivangajic01 (21.12.2015 u 11:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ivangajic01 za ovaj koristan post:
nesaband (21.12.2015)
Star 21.12.2015, 12:20   #99
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na informaciji.Taj balans,value potenciometar se nalazi malo na nezgodnom mestu ....sa leve strane je ali dobro....dobro je sto ga ima.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2015, 13:04   #100
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ivangajic01 čestitam kolega, neka te dobro služi 😀

Nego ako moze da pitam, primjetio sam na waveform listi da imaju neki sa dodatkom "HD". O čemu se tu radi? Npr. Broj 1276 je SH-101 Saw, a 1275 je SH-101 Saw HD? Ima još samplova sa tim dodatkom. Jel možda High definition (resolution) audio?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Dodato:
A vidim i update na 1.04 je vec izasao...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Promijenjeno od Mafia (21.12.2015 u 13:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Mafia je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije