Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.01.2016, 22:02   #231
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da to zelim.
Problem je u tome da dok oznacim recimo OTS1 svijetli taster i recimo pritisnem varijaciju 2 da mi pamti (to editira-pise edit- i to se onda da zapisati) na oznacenom OTS1 ,međutim dok na to isto mjesto pritisnem boju iz UPG liste taster se ugasi tj ne prima boju iz UPG. Na onoj listi OTS bi se morali pokazati svi "instrumenti" od kojih je ta boja napravljena ali ne promijeni se nista vec pise ono sta je i pisalo pod tim OTSom.
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2016, 22:47   #232
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Roland E-A7 je Klavijatura lagana za korištenje, brza po pitanju mjenjanja soundova nema latencije, sve kontrole koje trebaju su na dohvat ruke u realnom vremenu, edit soundova i makeup tools su jako jednostavni za koristenje i sve najpotrebnije osnovne funkcije su tu samo treba upoznati klavijaturu sto znaci bilo da ste svirali na korgu ili yamahi brzo se naviknete na raspored svih funkcija na E-A7. Od samog paljenja klavijature koje je jako brzo tako da je klavijatura spremna za rad za punih 9sekund. flash memorija od 128mb daje mogucnost ubacivanja samplova i nema nanovo ucitavanja samplova svaki put kada se upali klavijatura. Tipke/dirke su Zlatna sredina zadovoljava potrebe za sve vrste žanrova muzike. Omjer Uloženo dobiveno za normalne pare. Svi nadolazeći modeli mogu biti samo bolji i kvalitetniji. Ja sam vlasnik Rolanda E-A7 ,Korg M3 , Korg je trenutno u koferu i ne koristim ga na svirci jer mi stvarno nije potreban. E-A7 odrađuje posao i više nogo odlično,ja sam jedan od vrlo zadovoljnih vlasnika ovog arranžera. Svi koji se odluče na kupovinu ove klavijature neće požaliti. pozdrav iz HR.
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio klavijaturista za ovaj koristan post:
veselinovicvs (03.04.2016)
Star 28.01.2016, 23:00   #233
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad je "laka" za koristenje ajde mi molim tereci kako rijesiti ovaj OTS koji na sve nacine zelim provaliti
Inace Sve je jednostavno dok se zna i nista nije jednostavno dok se ne zna kao ja sad ovaj OTS !
Taj ots bi trebao puno toga "pamtiti" ne samo promjenu boje i zato mi je bitan !!
Ja cu sutra prvi puta probat svirat na EA7 kao aranzeru pa cu onda ovdje iznesti prve utiske.
Tipke su ok no stalno imam dojam da bi bile zbilja dobre kad bi se stavili tegovi e sad koliko,to bi trebalo odgonetnuti.
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2016, 23:11   #234
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega nemam vremena trenutno pisati upute. Najednostavnije je uzeti User Manual i Sve piše korak po korak kako i šta napraviti tako sam i sam radio. i kad jednom skuzis dalje znas bez problema . Ljep Pozdrav ako gdje zapneš javi se na PM.
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2016, 23:32   #235
Teomida
Početnik forumacije!
 
Teomida's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.01.2016
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Teomida ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da nemate vi braćo ih Hrvatske User Manuel na hrvatskom,kad već kod nas nema na srpskom? Dobro bi mi došao! :-)

Послато са Lenovo K920 уз помоћ Тапатока
Teomida je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2016, 23:57   #236
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemamo a i ne pise nista u njemu ni na engleskom jer bi ja to vec rijesio. Ima par rijeci i probao sam tako ali nista ... jedina nada nam je gospon Morison
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od klavijaturista Pokaži Post
Kolega nemam vremena trenutno pisati upute. Najednostavnije je uzeti User Manual i Sve piše korak po korak kako i šta napraviti tako sam i sam radio. i kad jednom skuzis dalje znas bez problema . Ljep Pozdrav ako gdje zapneš javi se na PM.
Ok-kad nađes vremena ajde onda ovdje za sve nas da znamo
Pozdrav

Promijenjeno od tihi05 (29.01.2016 u 00:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2016, 00:20   #237
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Objasnio sam princip, ti verovatno gresis sto aktiviras jedan od tastera OTS kada hoces UPG da snimis na OTS mesto. Ne aktiviras OTS (ne treba da svetli) vec izaberes UPG, ides MENU -> One touch settings i na levom ekranu izaberes mesto 1-4, pritisnes SAVE STYLE -> i snimis ritam. Kada posle pozoves taj OTS pisace ti kako treba, koje su boje itd.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
veselinovicvs (03.04.2016)
Star 29.01.2016, 11:29   #238
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Dejo na pojasnjenju...probat cu tako. A sve ostale funkcije se editiraju tj treba svijetliti(biti oznacen br.OTS-a) ? Ako je tako onda mi nema bas logike ali bitno da funkcionira..
Dodato:
Probao sam i to nije dobro !!
To ne radi kako treba,a treba dok se pozove OTS sucelje dozvoliti da se svi 4 OTS srede i tako zapisu .To bi trebao odmah kod rada vidjeti promjene i dok sam zadovoljan tako zapisati ...ovo mi lici ko neki bug.
Zasto je OTS bitan -kod sviranja odredis si bilo koje -do 4 boje - boje za određenu pjesmu a to skracuje muke trazenja boje po bankovima ! Isto tako je moguce odrediti sa kojom bojom sviras u određenoj varijaciji ritma. Meni je ta funkcija jako bitna !!

Promijenjeno od tihi05 (29.01.2016 u 12:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2016, 12:25   #239
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ocigledno se nesto ne razumemo, to i radi tako, kasnije imas 4 OTS boje u svakom ritmu.
Moguce je i kasnije dodatno editovati OTS pa ponovo snimiti, princip snimanja je samo drugaciji nego na BK5 ali sve ostale funkcije OTS su tu (pa cak i vise od toga; na primer, sada u OTS moze da zapamti i key touch, pa jedan OTS moze imati key touch-medium za klavire a drugi fiksiran, za harmonike; ili recimo u OTS mozemo sada snimiti celu postavku terce).
Morison je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2016, 13:02   #240
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Treba napomenuti da mora biti upaljen styl lock kod promjene ots-inace kod zapisivanje te brebaci na ritam od UPG boje.

Dejo da li mozes od jednom promijeniti sva 4 OTS-a i tako zapisati ili moram za svaki OTS posebno zapisivati ? !
Dodato:
Svaka promjena se zasebno upisuje.
Malo je zeznut OTS ali shvatio sam ga
Dodato:
Evo poslije prve svirke- nisam zadovoljan. Predstoji puno rada !!
Dodato:
Da li postoji popis instrumenata (zvukova) na ea7 ? Konkretno bubnjarski elementi po setovima.
Koliko vidim svaki elemenat bubnja se moze sloziti od 4 layera ili 4 razlicita recimo bas bubnja koji se cuju ili ne cuju u odnosu kako jeko lupimo tipku...to se namjesta osjetljivoscu od 1-127 i to je dobro ali ....listati i traziti izmedju vise od 4000 zvukova je mucno...zato pitam za popis pa da znam gdje je sta od elemenata .

Promijenjeno od tihi05 (31.01.2016 u 12:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije