Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.04.2015, 17:21   #1
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Digitech VL3D pitanje.....

Pitanje za one koje imaju navedeni vokalist,dali u ovaj model postoji"harmonski mol" ili tezgaroski receno "durmol"terce?.....procitao sam sve postove sto postoje,skinuo i manual ali nigde nisam takvo nesto procitao....
Dodato:
Pa nije valjda da niko nema odgovor na moje pitanje....

Promijenjeno od rocco (08.04.2015 u 11:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rocco je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2015, 18:54   #2
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Misliš : da li u ovom modulu postoji... a ne: da li u ovaj modul postoji.

Ja imam ovaj modul i pošto kažeš da si pročitao manual, onda je trebalo da vidiš da postoji i molska i durska terca. Šta si ti čitao i gledao? Na kom jeziku ti je taj manual i kojim jezikom ti pričaš, možda nisi razumeo?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2015, 00:23   #3
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitanje na koje niko na ovom forumu nije dao odgovor! Da li ovaj vokalist ima mogucnost da prati vokal sa tercama u harmonskom molu!? Dakle A-H-C-D-E-F-G#-A ?Naveo sam a harmosnki mol. Svi vidimo da ima terce dur i mol, a da li putem midija kad je povezan mozda moze da ''prati'' vokal u harmonskom molu kad se peva?
Nije mi jasno zasto treba da ima terce i za mol posto su iste kao i za dur(Cdur i paralelni a mol).

@rocco mislim da neces dobiti odgovor dok sam ne probas.
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2015, 15:56   #4
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
Misliš : da li u ovom modulu postoji... a ne: da li u ovaj modul postoji.

Ja imam ovaj modul i pošto kažeš da si pročitao manual, onda je trebalo da vidiš da postoji i molska i durska terca. Šta si ti čitao i gledao? Na kom jeziku ti je taj manual i kojim jezikom ti pričaš, možda nisi razumeo?
Ja sam Makedonac i slabo mi ide srpski jezik,a ti uopste nisi razumeo moje pitanje a mozda i neznas sta je "harmonski mol" i jesi mi dao pravi odgovor bogami "ima durska i molska terca" i sad? imam ponudu da uzmem ovaj vokalist za 150 eura ali ako nema harmonski mol onda ni 50 eura ne bi dao zato sto izlazi da je"nedorecen alat"....Svi ga nesto hvale a niko ne da neku konkretnu informaciju ili zaobidju ovo pitanje.....
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od velja87 Pokaži Post
Pitanje na koje niko na ovom forumu nije dao odgovor! Da li ovaj vokalist ima mogucnost da prati vokal sa tercama u harmonskom molu!? Dakle A-H-C-D-E-F-G#-A ?Naveo sam a harmosnki mol. Svi vidimo da ima terce dur i mol, a da li putem midija kad je povezan mozda moze da ''prati'' vokal u harmonskom molu kad se peva?
Nije mi jasno zasto treba da ima terce i za mol posto su iste kao i za dur(Cdur i paralelni a mol).

@rocco mislim da neces dobiti odgovor dok sam ne probas.
Tako je Veljo,sve si lepo napisao,sta meni znaci terca recimo A mol?Nista posebno kad sve to mozes da odradis sa C dur.Ako u VL3D stvarno ne postoji harmonski mol onda je to veeeeeliki propust i licno mislim da je taj ured bezvredan.Na pr stavili "C dur" i "A mol(prirodni) " to ti je jedno te isto i znaci da taj mol sto je u masini je totalno beskoristan......glupost....

Promijenjeno od rocco (11.04.2015 u 16:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rocco je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2015, 18:13   #5
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

u acappella modu možeš izabrati od C do H mol... ili dur i to je to. Memorišeš po presetima ( A i B), harmoniju koju želiš ( gornja, donja , double, ...) . 150 eur nije veliki novac za njega ali za malo više novca se može uzeti puno bolji vokalni procesor ( vocalist): TC Helicon Voicelive, Digitech Vocalist Workstation, ...

@SMusic studio Nemoj da budeš tako arogantan, to što je kolega iz Makedonije, nije red da ga tako ispravljaš i na taj način budeš direktan. Mislim da mu duguješ izvinjenje.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (11.04.2015 u 18:15 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
sale_band (11.04.2015)
Star 11.04.2015, 19:13   #6
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mislim da je 150 evra mnogo za vl3d...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
Misliš : da li u ovom modulu postoji... a ne: da li u ovaj modul postoji.

A sta ti citas, kad vec napadas coveka?

Lepo pise "model" a ne "modul", pri cemu covek misli na model vokalista, koji ni po kojoj osnovi nije modul...

Promijenjeno od sale_band (11.04.2015 u 19:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2015, 20:20   #7
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=rolandx;279494]u acappella modu možeš izabrati od C do H mol... ili dur i to je to. Memorišeš po presetima ( A i B), harmoniju koju želiš ( gornja, donja , double, ...) . 150 eur nije veliki novac za njega ali za malo više novca se može uzeti puno bolji vokalni procesor ( vocalist): TC Helicon Voicelive, Digitech Vocalist Workstation, ...

Znaci definitivno u ovom vokalistu postoji samo prirodni mol...

Promijenjeno od rocco (11.04.2015 u 20:21 sati)
rocco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije