Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.12.2007, 16:24   #1
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Böse Ugovori i Licence

Ako neko zna, nek podeli znanje.
Da li je "LICENCA" "BRANIMIRA DjOKICA" jedini merodavni i pred zakonom jedini vazeci dokument koji muzicar treba da ima?
Meni je bila "Ispekcija rada" i osim "ugovora o delu" trazili su i licencu BRANIMIRA DjOKICA" .
On drzi monopol nad licencama i preko prijatelja na politickim funkcijama salje muzicarima razne ispekcije.
A da ne pricamo o "AUDICIJAMA" za tu licencu. Znam da je zadnji put "AUDICIJA" kostala 100 evra.---pa ako prodjes njegovu audiciju,tek treba da placas razne dadzbine.
Treba uvesti nekog reda medju nama muzicarima,ali ne i DIKTATURU.

Sta treba da se radi po tom pitanju?

Ja sam za to da Branimir Djokic i Ja uzmemo svoje instrumente i da vidimo ko kome treba da izda "LICENCU". ---Ovo je moj javni poziv Branimiru Djokicu---

Molim za Vase komentare!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2007, 16:44   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bash sam neshto razmishljao o svim tim silnim licencama i glupostima, i doshao na sledecu ideju!
Lepo se mi, yu-midi, prijavimo kao internacionalno udruzenje muzichara, i izdajemo sopstvene licence.
Ima tu ljudi sa zavrshenim muzichkim akademijama na osnovu kojih bi mogli da budemo merodavni za ovako neshto.
Povezemo se sa nekim drugim svetskim udruzenjima, shto nije nemoguce, i da se vishe ne brinemo!

Uz to, kao internacionalnom udruzenju, ta bi nam licenca vazila svuda u svetu!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2007, 16:55   #3
zvekan
Vredan član društva
 
zvekan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2005
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 150
Downloads: 711
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa3x,Le
zvekan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zvekan pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

I ja sam imao slican problem sa inspekcijom dolazili su i trazili licencu BRANIMIRA DJOKIC i nema veze sto ja imam licencu ali nije BRANIMIROVA.Cak sam sutra morao da idem kod inspektorke.I ona rece da je samo BRANIMIROVA licenca validna UZAS.
Aj sad pevacica koja radi samnom je profesor muzike znaci ima zavrsen fakultet i ima licencu kao moju ali nema BRANIROVU.STRASNO
Slazem se sa svakom promenom u vezi licenci.
Pozz
zvekan je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2007, 16:56   #4
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ovako. Ja znam, licno poznajem Branimira Djokica, i bio sam na svim sastancima udruzenja, kad se goorilo i o licencama, i uvodjenju muzicara u neke drzavne tokove. Pa je bilo reci i o tome da hoce da nas "ukinu", o sindikatu koji posle "sto godina" po prvi put ima viska u kasi, da pomogne nasim kolegama koje je drzava zapostavila, koji nemaju para ni za lekove, a puno su uradili za drzavu i za kulturu, ... Ali sad nije o tome rec, ako hocete mogu i o tome, u nekoj drugoj temi.

Evo ovako. Kazes da si bio na polaganju. Ako si bio, video si da uopste nije problem dobiti tu licencu, ako imas dovoljno (ne previse) sluha za pevaca, i ako znas da sviras to sto sviras (bez transpozera i drugih qraca, basove na harmonici, a ne samo desnu ruku...).
E sad, sto se tice placanja, sta da ti kazem. I ja volim da uzmem sto vise, a sto manje da dam, ali jbg. To ti je papir za posao i gotovo. Jebiga odvojite od deset tezgi u godini po 10 eura, i eto licence.
Koliko sam upoznat, sad i lekari moraju da plate da dobiju licencu, a mislim da ih ne kosta nista manje.
Trenutno je ta licenca jedini merodavan papir, i bez nje niko, ali niko nece moci da dobije muzicku vizu za izlazak iz zemlje, a u pojedinim restoranima nece moci ni da radi. U svakoj ambasadi ce vam kao muzicaru traziti tu licencu. A o tome koliko je taj papir bitan, ja mislim da je dosta reci da su po njega dolazile i Brna, i Ceca, i Bata zdravkovic, i Sexa Aleksic (koja je usput receno jedna glupaca), zvezde granda,...
To bi bilo to. Moje misljenje, posle svega sto znam, sto sam viudeo i cuo.

E jos samo nesto, ta licenca se vise ne zove licenca Branimira Djokica, jer on vise nije predsednik udruzenja. Na poslednjem sastanku je izabran novi predsednik Danka Stojiljkovic, tako da sad menjamo ime. Od sad se zove Dankina licenca
marco je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2007, 16:57   #5
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

To bi bilo odlicno.
Koliko Ja znam postoji sindokat ili unija muzicara koji se bore za smenu Branimira Djokica i nezavisnost muzickih udruzenja,ili tako nesto.....
Ali ova tvoja ideja je odlicna Vaxter!!!
Kada bi neko mogao to i pravno da iskomentarise?
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2007, 17:28   #6
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svakako da treba pomoci starijim kolegama,ali to moze i drugacije.
Posto ti Marco imas "Dankinu licencu" ,mozes li da podelis informaciju kolike su tvoje godisnje dadzbine prema udruzenju (obnova licence ,clanarina ....i.t.d.).

Bio sam na par audicija kao posmatrac i odluke Branimira Djokica nisu bile na mestu.
Sluha valjda imam. 16 godina se bavim ovim poslom,a zadnje 5 pratim nasu estradu po gostovanjima tako da valjda mogu biti merodavan u nekim stvarima.Ja sam stari TEZGAROS.
Mene stvarno zanima koliko sada kosta audicija i sve dadzbine koje placaju muzicari sa Dankinom licencom.
Dobro ti je ovo "Dankina licenca"
Nemozemo isto placati licencu Brna,Ceca, Bata zdravkovic,Sexa Aleksic i JA.Malo nam se honorari razlikuju
I da li mesecno placas 5000 din ili neznam vec koliko?
Molim za informaciju

Pozdrav
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2007, 17:43   #7
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eo da se i ja nadovezhem...Moj matori je sad chlan "Zenit-a" iz Subotice...Kad postanesh chlan, dobijesh i licencu, a chlanarinu placas... to ne znam kako

A shto se tiche ugovora, ti njega sklapash sa onim kod koga si "pogodio" svirku, recimo radish Novaka u nekom hotelu...pre toga lepo napravish ugovor sa gazdom, i tako to...ako ima neki primer ugovora na netu, 'cu da bacim link xD


pozz


ne znam da li bi vam ovo pomoglo... ali e'o linka...

http://www.poslodavci.org.yu/media/PKU%20lat.pdf

mis'im ne razumem se ja neshto posebno u te ugovore i licence...josh me ne zanima

Promijenjeno od skoricnik (26.12.2007 u 17:56 sati) Razlog: editovao sam zato shto sam editovao :P
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2007, 17:57   #8
zvekan
Vredan član društva
 
zvekan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2005
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 150
Downloads: 711
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa3x,Le
zvekan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zvekan pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od marco Pokaži Post
Evo ovako. Ja znam, licno poznajem Branimira Djokica, i bio sam na svim sastancima udruzenja, kad se goorilo i o licencama, i uvodjenju muzicara u neke drzavne tokove. Pa je bilo reci i o tome da hoce da nas "ukinu", o sindikatu koji posle "sto godina" po prvi put ima viska u kasi, da pomogne nasim kolegama koje je drzava zapostavila, koji nemaju para ni za lekove, a puno su uradili za drzavu i za kulturu, ... Ali sad nije o tome rec, ako hocete mogu i o tome, u nekoj drugoj temi.

Evo ovako. Kazes da si bio na polaganju. Ako si bio, video si da uopste nije problem dobiti tu licencu, ako imas dovoljno (ne previse) sluha za pevaca, i ako znas da sviras to sto sviras (bez transpozera i drugih qraca, basove na harmonici, a ne samo desnu ruku...).
E sad, sto se tice placanja, sta da ti kazem. I ja volim da uzmem sto vise, a sto manje da dam, ali jbg. To ti je papir za posao i gotovo. Jebiga odvojite od deset tezgi u godini po 10 eura, i eto licence.
Koliko sam upoznat, sad i lekari moraju da plate da dobiju licencu, a mislim da ih ne kosta nista manje.
Trenutno je ta licenca jedini merodavan papir, i bez nje niko, ali niko nece moci da dobije muzicku vizu za izlazak iz zemlje, a u pojedinim restoranima nece moci ni da radi. U svakoj ambasadi ce vam kao muzicaru traziti tu licencu. A o tome koliko je taj papir bitan, ja mislim da je dosta reci da su po njega dolazile i Brna, i Ceca, i Bata zdravkovic, i Sexa Aleksic (koja je usput receno jedna glupaca), zvezde granda,...
To bi bilo to. Moje misljenje, posle svega sto znam, sto sam viudeo i cuo.

E jos samo nesto, ta licenca se vise ne zove licenca Branimira Djokica, jer on vise nije predsednik udruzenja. Na poslednjem sastanku je izabran novi predsednik Danka Stojiljkovic, tako da sad menjamo ime. Od sad se zove Dankina licenca
Nema veze kako se zove da li BRANIMIROVA ili DANINA poenta je u tome da nemoze da bude jedina validna dozvola za rad.
To je moje misljenje.
Pozz
zvekan je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2007, 19:46   #9
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zvekane, sad cu ti i objasniti zasto je to jedna jedina validna licenca. Nije nju uveo Branimir Djokic. Banetu Djokicu je pun qrac udruzenja, licenci i svega vezanog za to, zato je na poslednjem sastanku podneo ostavku. Svi koji napadaju Baneta, to pricaju zato sto ga nisu upoznali, i zato sto nisu navikli na red, nego na javasluk, i na ono "Samo jasi, svi smo nasli", a kad dodje neki zakon odmah ne valja.
Ranije su clanske knjizice i licecnce izdavala sva udruzenja. E tada muzicki sindikat gotovo nije postojao, a i pomocu muzickih licenci raznih udruzenja su mnogi koji nisu muzicari (najgori kriminalci i ostali oni manje gori) dobijali muzicku vizu, i lako izlazzili iz zemlje. To se naravno zemljama u koje su isli nije svidelo, i onda su poslali zahtev da se taj resor u Srbiji sredi. I naredjeno je da je jedino UEUIS ima pravo da izda muzicku licencu. I kraj. Tu nema vise price. A BAne Djokic je na mesto predsednika udruzenja dosao posle Golubovica, koji ji udruzenje srozao na nulu, pokrao ga. Oni koji su isli ranije u udruzenje znaju gde je bilo. U memljivom podrumu, gde nije bilo 2 dobre stolice. A sada ima nove sredjene prostorije, i sve sto je potrebno. ALI, samo naj, najosnovnije je kupljeno parama udruzenja. Sve ostalo je sredjeno donacijama, i dobrom voljom muzicara, koji se bore za nesto.

I sav novac koji se sliva u udruzenje ide iskljucivo preko racuna i preko banke, tako da nema muljanja, i kesh sistema kao sto je ranije bilo, pre Baneta.

I strasno bih voleo da mi neko kaze zasto mu toliko to smeta da uzme licencu, da je jednom godisnje produzi, i to sto je jedino licenca UEUIS vazeca ?!?

Ja je licno jos uvek nisam uzeo licencu, jer nemam toliko, da kazem javnih nastupa. Vecinom sviram zatvorene zurke, proslave i drugo, gde inspekcija ne moze i nema potrebe da ulazi. Ali posto sad nameravam da zavrsim skolu i da pocnem ovim malo ozbiljnije da se bavim, izvadicu je, da budem miran, jer postoje kao sto sam rekao restorani koji sve rade preko ugovora, i traze licencu. A mozda mi neko ponudi i tezgu preko, pa sta posle da radim. Da jurim, kukam i molim, kao sto mnogo njih radi. Nece da produze licencu, i onda kad im zatreba, dolaze u udruzenje, kukaju i preklinju.
marco je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2007, 20:01   #10
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od marco Pokaži Post
I sav novac koji se sliva u udruzenje ide iskljucivo preko racuna i preko banke, tako da nema muljanja, i kesh sistema kao sto je ranije bilo, pre Baneta.

I strasno bih voleo da mi neko kaze zasto mu toliko to smeta da uzme licencu, da je jednom godisnje produzi, i to sto je jedino licenca UEUIS vazeca ?!?

Ja je licno jos uvek nisam uzeo licencu, jer nemam toliko, da kazem javnih nastupa. Vecinom sviram zatvorene zurke, proslave i drugo, gde inspekcija ne moze i nema potrebe da ulazi. Ali posto sad nameravam da zavrsim skolu i da pocnem ovim malo ozbiljnije da se bavim, izvadicu je, da budem miran, jer postoje kao sto sam rekao restorani koji sve rade preko ugovora, i traze licencu. A mozda mi neko ponudi i tezgu preko, pa sta posle da radim. Da jurim, kukam i molim, kao sto mnogo njih radi. Nece da produze licencu, i onda kad im zatreba, dolaze u udruzenje, kukaju i preklinju.
Brate, moj savet...Izvadi je sto pre

Ko zna kad moze inspekcija da naleti, pa umesto da platis kaznu, oni plene instrumente
skoricnik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
licence, ugovori


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije