Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.10.2008, 21:40   #1
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard WAV---pomoc!!!

Cao drustvo!
Kako se moze ubaciti u PA-800 sekvenca (LOOP) ?
Imam neke sekvence u wav formatu ali ih nemogu ubaciti nikako,dali bi trebalo da promenim format,ako treba u koji da promenim i uz pomoc kog programa?
Pozzzz svima!
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 23:30   #2
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

1. Pritisni Sound dugme.
2. Pritisni Record dugme.
3. Pritisni Menu dugme.
4. Pritisni Time Slice opciju na ekranu.
5. Na vrhu u desnome cosku pritisni strelicu i izaberi Load opciju.
6. Sada je potrebno da izaberes Loop kojeg zelis da Load-ujes u PA800.
7. Sada kada ti je Loop loadovan mozes par opcija za njega da izmenis kao sto su time signature, brzinu bpm itd. Ako je loop perfektan nece mozda biti potrebe da ista ovde stimas.
8. Pritisni Slice opciju sa ekrana. Sada ce Loop da bude isecen perfektno.
9. Na vrhu u desnome cosku pritisni strelicu i izaberi Write opciju. Trazit ce ti mesto u jednome od USERa gdje da snimi PCG(program) od Loop-a.

Zavrsili smo Load-ovanje Loopa...Ne zaboravi da sada NE SMIES da UGASIS PA800. Nakon sto se Loop Slice-uje, OS automatski kreira temporary GROOVE fajl kog je potrebno kopirati u ritam i koji se iz temporary memorije izbrise ako ugasis aranzer.

Kopiranje GROOVE fajla
1. Izaberi ritam u kojem Loop hoces da koristis (izaberi ga isto onako kao kada regularno sviras).
2. Pritisni Record dugme.
3. Izaberi Record Edit Current Style opiciju sa ekrana
4. Pritisni Menu dugme.
5. Izaberi Import opciju sa ekrana. (ovde se importuje GROOVE midi fajl u ritam).
6. Za From: izaberi Loop koji si ubacio (videt ces njegovo ime koje si mu dao dok si ga Write-ao).
7. Za To: izaberi elemenat i track u kojem da ti kopira taj groove (za elemenat imas var1-varijacija1, intro2-introdukcija2 itd.) (za track imas DRUM, PERC, BASS, ACC1 itd.).
8. Poslje kopiranja izadji na glavni screen current style editora (pritiskajuci Exit dugme dok ne izadjes). Ovde ne zaboravi da za odredjenu varijaciju i track izmjenis postojeci insturmenat sa PCG(programom) od Loop-a.
9. Na vrhu u desnom cosku pritisni strelicu i izaberi Write. Izadji iz style record.

ako jos sta nije jasno pitaj
pozzzzz>>
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2008, 00:54   #3
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard wav...

Tesla brate svaka cast na ovako iscrpnom objasnjenju,hvala ti puno! Medjutim ja ocigledno imam neki problem,jer kada udjem u time slice i loadujem loop izbaci mi text
# not enough to load sample. sample truncated.#
pa mu ja posle uradim slice i kada trebam da ga writujem on mi izbaci # error write groove file #
U cemu li je sada problem neznam,pa te molim da ako mi znas reci o cemu se zapravo radi i kako da to prevazidjem, i hvala jos jednom!

Promijenjeno od vane1 (24.10.2008 u 01:18 sati)
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2008, 02:04   #4
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja bih Brate po ovome što si napisao rekao ili da je sempl "prazan" ili suviše skraćen da bi ga očitala kljava...
  Reply With Quote
Star 24.10.2008, 20:58   #5
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nemas care dovoljno mesta da napravis taj groove od tog sample-a odnosno memorije nemas dovoljno prazne ako se ne varam jer i meni se to desavalo sa nekim loop-ovima pa ih je on skracivao ili je predugacak u sekundama nisam 100% siguran procackaj malo
probaj neki kraci da ubacis pa ces videti i kazi mi koliko imas rama slobodno a kolikoi ti je sempl???
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2008, 23:56   #6
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ceo set koji koristim u PA800 ima 40 mb,i po meni memorija nije problem,a sekvenca loop ima 3.39 mb,pokusao sam na sve moguce nacine ali mi nepolazi za rukom da to sredim. A ne odustaje mi se...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2008, 00:22   #7
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nemoj da odustajes resicu ti to sutra popodne kada budem kuci moram da procackam znam da se i meni desilo nekad tako ali ne mogu da se setim sta je tacno bio razlog ali ne brini resicemo najkasnije sutra predvece. Ako se neko seti pre neka napise
pozzzzz
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2008, 23:43   #8
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tesla brate ako si uspeo nesto da iscackas javi mi da konacno to sredim nekako ako se uopste moze,a nije valjda da niko drugi nije upoznat sa ovim???
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2009, 13:50   #9
srdjan023
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.05.2006
Postovi: 49
Downloads: 625
Uploads: 3
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
srdjan023 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sve ja to uradim i ok je ali kako da stavim lup da mi svira na padu kad ga stisnem
srdjan023 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2009, 14:22   #10
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sve potpuno isto samo ne ides na record style nego record new pad pa menu pa import........... na dalje sve isto
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
wavpomoc


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije