Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2016, 16:35   #21
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa Dell, pa u buduće moraš pripazit kako se klaviatura nosi, jer to nije sanduk od drveta. Mene kolege uvjek spominju pazi kako voziš autom, pazi kako kljavu sa koferom stavljaš na pod, kako je stavljam u kofer itd., i ja sam to baš uzeo na znanje. Žao mi je za tebe ali to za sada ne pomaže. Nadam se da budeš što jeftinije prošao sa tim troškom.
megane je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2016, 01:29   #22
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema šta, ako se AD/DA converter ne može posebno zamijenit, cijena nove matične ploče je 400 eura, koje ću morat dat.
A problem je sličan, samo što kod mene pride ton ostaje 3-4 sekunde kao da sam mu stisnuo sustain pedalu.
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (15.12.2016 u 01:30 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2017, 13:28   #23
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Večeras mi stiže matična ploča (plaćena 400 eura), sutra nosim majstoru na ugradnju, pa javljam šta će biti.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2017, 15:37   #24
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo mojim porođajnim mukama je nakon skoro 4 mjeseca došao kraj, ali sama zamjena matične ploče nije bila dovoljna da se sve završi. Evo detaljnog opisa šta da se radi kada dođete u situaciju kao ja, kada zamijenite matičnu ploču.
Jučer mi je matičnu ploču zamijenio elektroničar. Međutim, primijetio sam da mi samo radi prva 61 dirka i da su čudno transponirane. Uđem u sistem info i vidim da mi piše Roland Fantom G6! Međutim, znao sam da su matične ploče iste i da samo moram nać foru gdje da mu odredim koja je varijanta Fantom G-a.
Probao sam da nađem servisni manual, ali našao sam ga samo za Fantom X serije, gdje sam vidio da se rade inicijalna setovanja za matičnu ploču i model, ali fora nije ista na G serijama.
Evo prije nekih pola sata sam kontaktirao sa jednim ovlaštenim serviserom koji mi je pokazao foru. Prvo se Fantom mora upaliti u Service Test modu. To se radi tako da kada se klavijatura pali drže tasteri TEMPO i EFFECTS (ROUTING) zajedno. Kad klavijatura uđe u testni servisni mod, onda se ode do stavke 25 Keyboard. Uđe se i tamo piše G6. Zajedno se pritisnu tasteri SHIFT i SOLO SYNTH i onda se prikaže G7. SHIFT + EXIT i na zadnju stavku factory reset. Kada se to kompletira, ugasi se i upali klavijatura.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2017, 16:08   #25
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nek te sad sluzi i nek brzo zaradi novaca

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2017, 17:00   #26
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na lijepim željama
Inače mene hoće ti specifični kvarovi. Ili nema dijela nema šanse da se nađe ili se dogodi presedan u kvarovima, da se majstori zblanu, ali idemo dalje
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2017, 09:10   #27
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neka si dosao kraju vise. Ja bih je davno zapalio. 😊

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2017, 09:54   #28
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nažalost, problemi se nastavljaju.
Naime, Fantom radi u redu, sve je ok, ali npr. jednom u tjedan-dva dana zna se dogodit da se u sred sviranja pojavi statički noise, znači klavijatura odjednom počinje nepodnošljivo da krči, a kad se stisne bilo koja dirka, zvuk je deformiran, isto tako na fabričkim performansima i na samplovima. Problem se rješava tek gašenjem i ponovnim paljenjem klavijature.
Naručio sam novi RAM kao zadnju opciju, ako to ne bude to, rješavam ga se definitivno!
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2017, 11:45   #29
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Napajanje je okay? Kondenzatori?
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2017, 14:58   #30
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Otvaran je od strane 2 servisera zadnjih mjeseci jedno 5-6 puta, tako da sumnjam...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije