Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2011, 04:42   #1
milanmix
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2011
Mjesto: vlasotince
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa 80
milanmix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard fbt maxx6 ili montarbo w17p

pomozite mi oko izbora izmedju gore navedenih zvucnika svi hvale i jedne i druge a ja neznam za koje da se odlucim
milanmix je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2011, 12:00   #2
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze obe kutije su dobre,neces pogresiti ni sa jednom od njih.
A inace one su slicne po karakteristikama .

Drajver ( visokotonac ) je potpuno isti u obe kutije -B&C de610
Razlika je u 15ici i ima male razlike u skretnici koja se ogleda u tome da je 15ica pustena da radi malo vislje pa montarbo radi malo (jedva osetno ) efikasnije na toj sredini koju izbacuje 15ica ( oko 1khz).
Glavna razlika izmedju tih kutija je uparvo u horni za drajver.U FBT je 90x60 a u Montarbo je 60x40.

Tako da montarbo baca malo dalje ,ali zato baca usko,pa kada treba pokriti prostor sa samo jednim parom kutija moze biti problema zbog uskog dejstva horne.

Obe kutije rade jako i kvalieteno.

U FBT maxx6 je 15ica B&C 15hpl76 ,koja ima tanak karton i vidjao sam ,do duse izuzetno retko da kod DJeva ili bendova koji FBT max6 koriste samostalno a gruvaju mnogo basa ,da pukne karton na toj 15ici.Sto je reseno u Himaxx60 jer je ta 15ica promenjena i umesto 15hpl 76 stavili su 15ndl76.


Znaci po meni :

1.zvuk slican,Montarbo malo siroviji na srednjima
2.snaga slicna,mala prednost FBT

iz toga se vidi da je MOntarbo mozda bolje resenje sa manjim pojacalima ,a FBT sa jacim.Ako nemate para i uslova da priustite sebi jako pojacalo ( za FBT maxx6 oko 700w na 8 oma) mislim da je bolje uzeti montarbo jer ce sa manjim snagama raditi malo efikasnije.

Montarbo je bolje resenje ako hocete da baca dalje (20-25m, veliki prostori ,otvoreno)
FBT je zato bolji na kracim distancama ( do 15m) i bolje pokriva levo desno

Sve ostalo dizajn ,lepota je stvar ukusa i to je na vama


pozdrav

Promijenjeno od neshatomic (14.12.2011 u 12:04 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio neshatomic za ovaj koristan post:
milanmix (16.12.2011)
Star 14.12.2011, 13:19   #3
milanmix
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2011
Mjesto: vlasotince
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa 80
milanmix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma mi imamo mikser pm 1000-2 i do sad smo radili na zx4 ali mi je falilo snage ton jeste bio mekan i sto bi ja reko skladan i sladak za slusanje ali nismo mogli da ih budzimo pa smo zato resili da uzmemo nesto jace inace aranzerska svirka je u pitanju. e sad radio sam na par kutija fbt maxx6 i na nekim nam je ton bio super a na nekim je bio toliko mutan i mlitav da nemogu opisati recimo bas uopste nije izlazio odsecno kao da je imalo previse srednjeg basa u stelovanju, a nije, i iskreno neznam kako da ga ubodem.
Dodato:
ljudi ajde dajte jos neki komentar ko je imao iskustva sa ovim zvucnicima puno bi mi znacilo oko izbora
unapred zahvalan...

Promijenjeno od milanmix (14.12.2011 u 19:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
milanmix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije