Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.10.2006, 11:14   #1
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Ozvucenje?

Vozdra raja!! Pokuso sam naci koji odgovor ovdje na forumu u vezi ozvucenja ali nisam nista naso. Eh, posto sam pocetnik sto se tice svega u muzici i nisam sa parama bas najbolji pitam vas slijedece: Imam pa 50 i planiram uzeti triton le,ozvucenje sam imao od jarana posudzivao mi je al nismo nikako mogli nastimati da se cuje dobro nesto je uvijek falilo al nije ni vazno.Sad je doslo vrijeme da ja sebi nesto nabavim od opreme. Sta bi bilo najbolje za mene koji imam 18 godina i pa50, i koja mixeta i zvucnici bi se slagali uz pa 50 i eventualno triton le?
Zahvaljujem unprijed vama koji ste uzeli vremena da mi pomognete.
Pozdrav Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 12:12   #2
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja sam pre dva meseca uzeo dve nove aktivne zvucne kutije 300w 15" za 800eu Wharfedale pro SVP-15.Firma je Britanska koja postoji jos od 1930 ili 39. Kutije su odlicne zvuce mnogo bolje od Mackie u toj klasi o ceni da se ne govori,Mackie 12" dve pasivne kutije dodju oko 850eu.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 12:29   #3
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A kakva je razlikaa izmedzu pasivnih i drugih kutija
jebiga neznam?
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 13:51   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pasivne kutije trebaju dodatno pojačalo i ako ih ganjaš uz satelite na bas zvučnike tada i skretnicu.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 14:00   #5
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aha jasno. Dobar drug mi je preporucio mixetu DYNACORD 1000. Sta kazete na njoj?
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 23:34   #6
alek2000
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.10.2006
Mjesto: Beograd
Postovi: 27
Downloads: 94
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Tyros 2
alek2000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
alek2000 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Dynacord powermate 1000 - odlican i najbolji izbor,svako ko je probao vise stvari bi ti preporucio isto,jbg,kosta ali isplati se! A sto se tice zvucnih kutija,mackie je extra,ali te Britanske nisam cuo,moguce da dobro rade,sto se tice mene,uzimam samo ono sto je provereno! Ja radim sa pa80,na dyn.pm 1000 i mackie-vim kutijama i mogu ti reci da zvuci prva liga,pre mackie sam koristio dynacord acusline,trosistemce i ne mogu se odluciti sta bolje zvuci,samo sto je mackie laksi za transport!!
alek2000 je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 23:41   #7
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

e hvala narode. Za mixetu sam odlucijo. A za kutije postavit cu vam kasnije jos dva tri pitanja. Mnogo hvala ovdje ima mnogo koji sami prodaju i koji bi htijeli zajebat!! Pozdrav!!!
Stuttgart.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2006, 15:53   #8
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Blatusan

Uzmi ti prijatelju ZECK 400/800 W (trosistemac). Nije skup a dobro se čuje. Saund iz ZECKA je rođen za gažu i narodnjačku glazbu. Yamaha i Mackie su skuplji, a ako imaš novaca uzmi Elektrovoice ili JBL. Sigurno nečeš pogriješiti.
Što se tiće Dynachord POwermate 1000 je odličan izbor. Svakako savjetujem ti Powermate 1600 koji je malo jači s izlaznim pojačalom, a pogotovo noviji model. A također višak kanala nije na odmet, jer na 1000 češ vrlo lako popuniti kanale.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2006, 17:44   #9
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sve zavisi Blatusan sta i kolike tezge radis.Mislim da je nepotrebno uzimati nesto ogromno ako se vecinom radi u zatvorenim prostorijama manjim kaficima,diskotekama itd..ako se odradi koja gaza u nekoj vecoj diskoteci vecinom imaju svoj razglas tako da i nije potreno da nosis.
Ako radis vece tezge svadbe,zabave itd...onda moje misljenje je da trebaju dobra mikseta kao Dynacord i PASIVNE kutije,isao bi prema pravcu Komplet Dynacord ili Ev.
Ako radis manje gaze onda su aktivne kutije nesto nabolje i vjeruj mi da ces biti zadovoljan.
Ja koristim Mackie SRM 450 i imam miksetu YAMAHA MG perfektno radi i mislim da je za kupovanje Dynacord miksete samo bacanje novca.
Imas jos dobrih aktivnih kutija kao RCF,FBT ili JBL!
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2006, 09:44   #10
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svakako prijatelju, sve stoji što si reko. Ali zašto ovisiti o sitnicama koje život znače. Razglas u diskoklubu mi nikako ne može biti toliko kvalitetan da zadovolji moje kriterije i moje parametre iz miksera. A i s druge strane to je malo i stvar navike. Kad uho naučiš na sound iz svog mixera onda je jako teško ... Mislim da znaš što mislim :wink:
Što se tiće Dynachord Powermatea, slažem se s tobom da je malo precjenjen i skup, ali brate kad već kupuješ Power Mate onda baci 200-tinjak € više i uzmi 6 kanala više. A uvijek dobro dođu. To što je 1600 par centimetara veći i teži od 1000 ne igra nikakvu ulogu, a s druge strane dobijaš jaće pojačalo, višak kanala (znači da nije preopterečen mikser) koje uvjek možeš popuniti. I s takvim mikserom možeš odradit bilokakvu vrstu posla. Pa i do košarkaške dvorane (naravno uz dobre zvučne kutije, skretnicu i dodatno pojačalo).
Što se zvučnika tiće mene se dosada najviše dojmio Dynachord u kompletu, znaći sa svojim pasivnim kutijama i bas binovima. Također uz Powermate lijepo zvući i Yamaha 2 satelita + bas binovi i pogotovo FBT Basovi s EV sateliti.
Mackie VLZ je također fenomenalan mixer, no moram napomenuti da je Mackie "Mercedes" među mikserima i da zahtjeva vrhunsku popratnu opremu. Znači pojačalo tipa Carvin, Craft, pjevački efekti tipa Lexicon, Digitech ili orginal Hellicon, dok igračke tipa Alesisa Quadraverba, KORG-a ili BOSS-a ne prolaze. Pogotovo Beringerovi efekti užasno zvuče u kombinaciji s Mackiem (da me sad ne napadate, govorim o vlastitom iskustvu).
Od starijih fenomenalnih i dobrih miksera jaaakkkkooo je dobar Dynachord Stage Mate 2000 i 2400. Perfektan, milozvučan i topao sound proizlazi iz njega, no s obzirom da se radi o legendarnoj mixeti stvarno češ ga jako teško nači, jer tko ga ima i dan danas ga teško prodaje.

Od ostalih valja reči da je Yamaha s mixerima uvijek pri vrhu, no ako nisi studijski štakor obavezno izbjegavati stari 01V jer je jako teško raditi s njime pogotovo 03D. Novija E serija je OK. Isto tako Soundcraft je isključivo vrhunski studijski mixer i teško češ se na njega privući u live nastupu. Postoji inačica Soundcraft by Spirit, ali to je više "rockerski" Power mixer, pa ga valja izbjegavati bez obzira na Lexicon efekt u njemu. U biti taj "Lexicon" je Lexicon pisan s malim slovom u uspordbi s pravim orginalnim,
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ozvucenje


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije