Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.07.2022, 03:30   #1
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 649
Downloads: 3686
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

zvuk 90te osto druze u 90-tim.. ide se na modernije , tvrdje, jace, bolje, jeboga ti ima milion kutija novih gde to izlazi ko ludo od akrtivnih do pasivni,, eno mi g1000 u jednoj sobi stoji penzija vec 10 godina u istom mestu naslonjen uza zid, sa zip drive, spojim ga 2 put za 10 godina i nikad vise.. nemam tamo sta trazit. proslo.. ko zeli izvoli sviraj 90-te pa videces dokle i kud i gde sa g1000 . .
imo je perspektivu do 2010 max. sad azdaja kamaara da od rolanda komplet nema ni jedan arazner da valja . kupuju pojedinici na balkanu, malo para., i onda svi opet sanjaju korga.. ima sve radi sve i krajj.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2022, 06:32   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sviram pa4 vec 6ta godina, i moram reci da ni u jednom trenutnu nisam bio nesto prezadovoljan i odusevljen zvukom..Za mene je on samo kompromis, vrsi poso, i tu mu je kraj, sto se tice njegovog kvaliteta zvuka, za mene je on diskutabilan, prstalica ko i svaki korg, sto kaze Sinisa uvek nesto fali tu, kolko god kad lickao, cackao, mackao, nikad nisam dobio ono sto sam hteo, a nije da ga ne poznajem...sviracu ga i dalje, jer ponesem jednu klavijaturu i zavrsim sve i svugde, ali sound je onako, uvek..
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2022, 11:42   #3
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
zvuk 90te osto druze u 90-tim.. ide se na modernije , tvrdje, jace, bolje, jeboga ti ima milion kutija novih gde to izlazi ko ludo od akrtivnih do pasivni,, eno mi g1000 u jednoj sobi stoji penzija vec 10 godina u istom mestu naslonjen uza zid, sa zip drive, spojim ga 2 put za 10 godina i nikad vise.. nemam tamo sta trazit. proslo.. ko zeli izvoli sviraj 90-te pa videces dokle i kud i gde sa g1000 . .
imo je perspektivu do 2010 max. sad azdaja kamaara da od rolanda komplet nema ni jedan arazner da valja . kupuju pojedinici na balkanu, malo para., i onda svi opet sanjaju korga.. ima sve radi sve i krajj.
Korg je sve ali je daleko od moderni zvuk....Ko za pocetak moderna muzika ide vise vise na sirinu zvuke nego na debljinu,a korg je toliko prostorno tesan da je prosto nemoguce...Tu nema sta da trazi korg pored starog rolanda.....Sta je sa korgom?napucani neki mutni basovi,uvek problem sa srednjim frekvencijama,neki losi srednji-visoki,ajde i ajde u neku diskoteku da uhvati na galamu,ali u malim kafanicava za bojemski muziku korg zvuci uzasno...Nece jos dugo korg pronaci centar EQ na kick and bass guitar ko sto radi roland....Inace sve setove za korga sto sam do sada cuo je klasicni satorski zvuk bez ikakve lepote...
rocco je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2022, 14:00   #4
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ima tu jos jedna sitnica kad smo kod novijih modela korga,mozda ja gresim ali do Pa2x svi korgovi modeli su imali glavni master potenciometar stereo 10KB x2 kao i Roland,Yamaha i ostali. Sa pa2x prelaze na glavni volume master potenciometar mono 10KB.
Ja koliko sam ucio u skoli pravog stereo izlaza nema bez glazvnog stereo potenciometra,ili dva mono jedan za levi jedan za desni kanal. Jesu oni ubacili Max audio unutra ali nje to to.
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije