Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.09.2010, 18:53   #1
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard DigiTech VL3D ili VHM5

Koji od ova dva vokalsita je bolji za live nastupe za narodnu muziku???posudio sam VL3D od prijatelja izgleda mi malo komlikovano za live nastupa pa ako neko zna koji je bolji nek se izjasni????
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2010, 21:41   #2
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedno je sigurno; VL3D je najnoviji a VHM5 cini mi se najstariji Vocalist. Ako nadjes najmladjeg morao bi imati bar 9-10 godina ako ne i vise. ( servis? dijelovi? ) Mijenjalo se tu i algoritama i procesora, jesi li ih probao jedan pored drugog? VL3D bi morao zvucati daleko prirodnije ? Pogledaj i ostale modele Digitecha i TC-Electronica ako ti VL3D izgleda oskudan sa kontrolama, mozda ti neki drugi harmonizer daje kontrole koje tebi trebaju za live nastupe.
Svabo je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2010, 22:09   #3
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo vježbam i isprobavam ovaj VL3D i stvarno moćno zvuči.. Nisam imo priliku slušat staru verziju VHM5...prvi put se susrećem sa vokalistima..
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2011, 16:43   #4
Dz3no
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 19.10.2011
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Dz3no befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Cool

Imao sam vhm5 i svidio mi se ali imao sam problema sa pravljenjem custom terca i pratnja vokalni. Htio sam da podesim svaki ton i polu-ton da ima tercu molsku dursku itd....ali nije mi bilo uspjesno,- jedini Srecko Krecar ima dursku tercu za npr,; dvojke ili nesto na vl3d??? ni kosmajac nema..??
Dz3no je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2011, 18:09   #5
gajo92
Početnik forumacije!
 
gajo92's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.04.2011
Postovi: 39
Downloads: 58
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gajo92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

po meni je bolji VL3D definitivno jer ja koliko znam ima ulaz za MIDI,i automatski ti ocitava intonaciju tako da je na tebi samo da ga ukljucis i iskljucis
gajo92 je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2011, 18:17   #6
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

VHM5 ima Midi i moze da se ukljuci klavijatura,iako je stariji model prednost dajem VHM5,128 preseta moze da se napravi,pregledna tastatura poredjana hromatski,veoma laka za rad i programiranje terci...
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2011, 19:33   #7
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Dz3no, ja nikako ne kapiram sta si ovime hteo da kazes.Kakav Srecko Krecar, pa on radi na digitech Performeru, kakv VHM 5.Naprotiv bas na modelu VHM 5 mozes da napravis kakvu god tercu hoces, ton po ton.Nemoj pogresno da me razumes ovim mojim stavom.I na Digitech Performeru a i na modelu VL3D ne mozes da pravis terce, na VHM 5-tici mozes, ja sam je imao tri godina, a imao sam i Performera i opet ga imam, zamenio sam ga samo zato sto je gabaritno manji a inace VHM 5 je solidna sprava, VL3D nisam koristio, tj zamalo ali sam se predomislio i ostavio Performera.
I jos nesto, kad si vec spomenuo Srecka, posto nisam nikako mogao da koristim Perforemra da mi prati molsku pesmu, tipa Jedna reka u mom kraju, i dobio sam odgovor od coveka da ne moze 100% da otparati, kao sto sam i ja provalio, a vec kod durskih dvojki moze.Izvinjavam se sto pise ovako, durske i molske dvojke, pisem da bi me ljudi razumeli o kojim se tercama radi.E sad kod VHM 5 moze i to.
Izvinjavam se posto je tema bila za VL3D i VHM 5, ja sam ovde spomenuo Performera, da bi objasnio kolegi o cemu se radi, da ne dodje do zabune oko modela.
Pozdrav!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2011, 22:46   #8
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pevao sam sa Srećkom Krečarom dva dana i pokušavao sam upoznati taj stil i sve što radi.
Čovek je vrhunski muzičar i odlično poznaje sve detalje svoga posla i svaki svoj alat.
Glas klavijaturu i vokoder,sve.
Dok sam ja pevao a on i Vukas su me pratili imao sam osećaj kao da sviraju makar još trojica sa njima.Detalji u pesmama su mu fantastični,improvizacije su odsvirane skupa u dah.
A vokoder koristio je i za mene i za dve pevačice i za sebe.
Vrlo kolegijalan...
I da skratim u toku jedne strofe on prebaci sa gornje na donju,sa molske na dursku i nazad.
Ili jednostavno isključi gde ne treba...
Ja mislim da je u tome caka jer čovek svaku pesmu temeljno zna i nije mu leno da prebacuje i zvukove i harmonizer i pevanje i puši i pije iiiiii..
Ja sam se raspametio kako čovek radi a ispred šatora su bili sve kolege muzičari da ga čuju
momo je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2011, 00:20   #9
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo tako kolega momo, kada sam zvao Srecka, covek mi je objasnio sto se tice "molskih dvojki" da ne moze sve tacno da otprati, nego da ga ukljucavam pri zavrsnici pesama tog tipa, i naravno to je to, i radi.Objasnio mi je bez problema jos neke cake i ja sam mu zahvalan.Naravno da ne dodje do nekog nesporazuma, ovo se odnosi na model Digitech Performer koji i on koristi, mada u ovoj temi nije bilo postavljano uporedjivanje tog modela ali ga je kolega Dz3no spomenuo preko Srecka pa da ljudi znaju o cemu se radi.
Pozdrav i sve najbolje.
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2011, 16:21   #10
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozz,sto se tice VL3d ja ga imam i odradi odlicno posao.imao sam prije i vhm5,i on je ok ,stime da je star dosta i mene je recimo negdje struja zezala mada sam koristio ups,ne svuda znaci.. ali na vl3d se nema sta pravit imas gotove terce samo ih poredas kako da ti pjeva dali zenski prateci ,muski,i to sve snimis ima 5 grupa u A i 5 u B grupi.i samo palim pod 1 na bank A mi je terca gore bank B terca dole,pod 2 bank A troglasno i pod b neka varijanta troglasa i sta vise treba to je to.
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije